Gå til hovedindhold

QNAP TVS-h874T - NAS-server - 8 bays - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60 - RAM 64 GB - 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support

QNAPIsenkramEAN: 4711103084465
Pris fra 45.180 krtil 53.744 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 8.564 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 43.757 kr 7. maj

Sammenlign priser på QNAP TVS-h874T - NAS-server - 8 bays - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60 - RAM 64 GB - 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 45180 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
QNAP TVS-h874T 8Moduler
45.180 kr
Til butik
QNAP TVS-h874T 8Moduler billede

Produktinformation

QNAP TVS-h874T - NAS-server - 8 bays - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, JBOD, 60 - RAM 64 GB - 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support

Produktspecifikationer

Artikel nr.: TVS-H874T-I9-64G
EAN: 4711103084465
Varenr.: 1001684557
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
QNAP TVS-h874T - NAS-server - 8 bays - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60 - RAM 64 GB - 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support
46.047 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
QNAP TVS-H874T-I9-64G - NAS-Server
47.905 kr
Til butik
QNAP TVS-H874T-I9-64G - NAS-Server billede

Produktinformation

NAS-server med en Intel Core i9 16-core CPU, 64 GB DDR4-hukommelse, otte hot-swap SATA-bays og dobbelt Thunderbolt 4 plus 2.5GbE-netværk for glidende multi-bruger 4K- og kreative workflows. Designet til professionelle kreative og teams, QNAP NAS kører QuTS hero (ZFS) eller QTS og leverer virksomheds-grade dataservices og fleksible udvidelsesmuligheder, herunder PCIe 4.0-slots og M.2 SSD-caching. Otte hot-swap 2.5"/3.5" SATA-bays med SATA 6Gb/s og bred RAID-understøttelse (JBOD, 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60) Intel Core i9 16-core processor med 64 GB DDR4 installeret hukommelse Tilslutning: 2 x Thunderbolt 4, 2 x 2.5GbE RJ-45, 1 x HDMI, 2 x USB 3.2 Gen2 Type-A, 1 x USB 3.2 Gen2 Type-C Udvidelse: 2 x M.2 2280-slots, PCIe 4.0 x16 og x4 til GPU-passthrough eller ekstra NVMe/NIC-kort Avancerede datafunktioner: SSD-cacheacceleration, snapshot-administration, understøttelse af store volumener og omfattende RAID/replikationsværktøjer Sikkerhed og kryptering: AES-NI, 256-bit AES, TLS 1.3 og FIPS 140-2-overholdelse Indeholder et bredt app-økosystem til virtualisering, backup og systemovervågning, hvilket muliggør organiseret samarbejde og pålidelig databeskyttelse til krævende projekter.

Produktspecifikationer

Mærke: QNAP
Kategori: NAS Server
Artikel nr.: TVS-H874T-I9-64G
EAN: 4711103084465
Varenr.: 3238810
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Qnap Tvs-h874t-i9-64g 8-bay Desktop Nas
53.744 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad QNAP TVS-h874T - NAS-server - 8 bays - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60 - RAM 64 GB - 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad QNAP TVS-h874T - NAS-server - 8 bays - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60 - RAM 64 GB - 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK45.180 kr45.180 krKøb
2CS MEGASTORE DK46.047 kr46.047 krKøb
3Proshop DK47.905 kr47.905 krKøb
4Dustin DK53.744 kr53.830,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for QNAP TVS-h874T - NAS-server - 8 bays - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60 - RAM 64 GB - 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support

PriceData har fulgt prisen på QNAP TVS-h874T - NAS-server - 8 bays - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60 - RAM 64 GB - 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support i 128 dage. Laveste pris i perioden er 34.989 kr (registreret d. 11. februar 2026), højeste er 49.369 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 43.282 kr.

Den nuværende pris på 45.180 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 82 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for QNAP TVS-h874T - NAS-server - 8 bays - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60 - RAM 64 GB - 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for QNAP TVS-h874T - NAS-server - 8 bays - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60 - RAM 64 GB - 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 202645.180 kr61 kr (0%)
28. maj 202645.241 kr1 kr (0%)
27. maj 202645.242 kr1 kr (0%)
26. maj 202645.241 kr63 kr (0%)
24. maj 202645.304 kr61 kr (0%)
23. maj 202645.365 kr62 kr (0%)
22. maj 202645.427 kr62 kr (0%)
21. maj 202645.489 kr1 kr (0%)
20. maj 202645.490 kr61 kr (0%)
19. maj 202645.551 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret