Gå til hovedindhold

PURUS MaxiFlex P-vandlås Ø110 mm plast, 2,6 L/s, selvrensende, klasse SN4 (EN 1852)

PurusSanitetEAN: 5708858811100
Pris fra 92 krtil 181,25 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 89,25 kr (49% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på PURUS MaxiFlex P-vandlås Ø110 mm plast, 2,6 L/s, selvrensende, klasse SN4 (EN 1852) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 92 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Maxiflex PP P-vandlås 110 mm
-11%92 kr
Før 103 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Purus Maxiflex PP P-vandlås 110 mm billede

Produktinformation

Purus Maxiflex P-vandlås. Teknisk data:- Type: Vandlås- Farve: Sort- Materiale: PP-plast- Diameter:110 mm

Produktspecifikationer

Mærke: Purus
Kategori: Afløb & kloak
Farve: black
Størrelse: 110 mm
EAN: 5708858811100
Varenr.: 192881110
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Vandlås p 110 mm 87,5° sort
93 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PURUS MaxiFlex P-vandlås Ø110 mm plast, 2,6 L/s, selvrensende, klasse SN4 (EN 1852)
106 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Maxiflex p-vandlås ø110 mm
113,75 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Purus - P-vandls glat PP - 110
121 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Purus P-vandlås 110mm, sort PP
121 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Purus Maxiflex PP vandlås 110 mm 88°
129 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Purus P-vandlås 110mm, sort PP
181,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PURUS MaxiFlex P-vandlås Ø110 mm plast, 2,6 L/s, selvrensende, klasse SN4 (EN 1852) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PURUS MaxiFlex P-vandlås Ø110 mm plast, 2,6 L/s, selvrensende, klasse SN4 (EN 1852) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS92 kr92 krKøb
2Proshop DK93 kr132 krKøb
3CS MEGASTORE DK106 kr145 krKøb
4MaintainIt113,75 kr113,75 krKøb
5WATTOO.DK121 kr121 krKøb
6Elvvs.dk121 kr121 krKøb
7BilligVVS DK129 kr129 krKøb
8vvsfittings.dk181,25 kr181,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PURUS MaxiFlex P-vandlås Ø110 mm plast, 2,6 L/s, selvrensende, klasse SN4 (EN 1852)

PriceData har fulgt prisen på PURUS MaxiFlex P-vandlås Ø110 mm plast, 2,6 L/s, selvrensende, klasse SN4 (EN 1852) i 166 dage. Laveste pris i perioden er 91 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 117,21 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 102 kr.

Den nuværende pris på 92 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 18% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for PURUS MaxiFlex P-vandlås Ø110 mm plast, 2,6 L/s, selvrensende, klasse SN4 (EN 1852). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for PURUS MaxiFlex P-vandlås Ø110 mm plast, 2,6 L/s, selvrensende, klasse SN4 (EN 1852) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 202692 kr1 kr (1%)
2. jun. 202693 kr10 kr (10%)
29. maj 2026103 kr
18. maj 2026103,36 kr13,85 kr (12%)
12. maj 2026117,21 kr5,21 kr (5%)
9. maj 2026112 kr9,87 kr (10%)
7. maj 2026102,13 kr9,87 kr (9%)
6. maj 2026112 kr9,87 kr (10%)
23. apr. 2026102,13 kr1,87 kr (2%)
22. apr. 2026104 kr1,87 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret