Gå til hovedindhold

PURUS MaxiFlex forhøjelsesramme til afløbsskåle - med indstøbningsflange - højde 10 mm - 150X150 mm

PurusSanitetEAN: 5708854531262
Pris fra 29,25 krtil 58,5 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 29,25 kr (50% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 28,9 kr 14. apr.

Sammenlign priser på PURUS MaxiFlex forhøjelsesramme til afløbsskåle - med indstøbningsflange - højde 10 mm - 150X150 mm og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 29.25 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Forhøjelsesramme 150X150Mm Højde 10Mm
29,25 kr
Til butik
Forhøjelsesramme 150X150Mm Højde 10Mm billede

Produktinformation

MaxiFlex forhøjelsesramme 150x150x10 mm VA-Godkendt, rammerne skal altid have forbindelse med gulvafløbet og fuges tæt - med TEC7 mointagelim, forhøjer 10mm, brug aldrig silicone. Nem og hurtig montering Fuges sammen Max 2-3 rammer VA godkendt MaxiFlex fo...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Purus
Kategori: Do not delete
EAN: 5708854531262
Varenr.: 9808503112017
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Forhøjerramme jo-flex 10 mm til 1534
34 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PURUS MaxiFlex forhøjelsesramme til afløbsskåle - med indstøbningsflange - højde 10 mm - 150X150 mm
35,48 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
PURUS MaxiFlex forhøjelsesramme, 150x150 mm. H: 10 mm
41,25 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Maxiflex ls forhjelsesramme 10 mm
58,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PURUS MaxiFlex forhøjelsesramme til afløbsskåle - med indstøbningsflange - højde 10 mm - 150X150 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PURUS MaxiFlex forhøjelsesramme til afløbsskåle - med indstøbningsflange - højde 10 mm - 150X150 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Billigelogvvs.dk29,25 kr29,25 krKøb
2Proshop DK34 kr73 krKøb
3CS MEGASTORE DK35,48 kr74,48 krKøb
4vvsfittings.dk41,25 kr41,25 krKøb
5WATTOO.DK58,5 kr58,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PURUS MaxiFlex forhøjelsesramme til afløbsskåle - med indstøbningsflange - højde 10 mm - 150X150 mm

PriceData har fulgt prisen på PURUS MaxiFlex forhøjelsesramme til afløbsskåle - med indstøbningsflange - højde 10 mm - 150X150 mm i 172 dage. Laveste pris i perioden er 28,78 kr (registreret d. 16. december 2025), højeste er 34 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 30 kr.

Den nuværende pris på 29,25 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for PURUS MaxiFlex forhøjelsesramme til afløbsskåle - med indstøbningsflange - højde 10 mm - 150X150 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for PURUS MaxiFlex forhøjelsesramme til afløbsskåle - med indstøbningsflange - højde 10 mm - 150X150 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 202629,25 kr3,38 kr (10%)
2. jun. 202632,63 kr3,38 kr (12%)
1. jun. 202629,25 kr3,38 kr (10%)
31. maj 202632,63 kr3,38 kr (12%)
20. maj 202629,25 kr3,38 kr (10%)
19. maj 202632,63 kr3,38 kr (12%)
25. apr. 202629,25 kr
14. apr. 202628,9 kr3,34 kr (10%)
13. apr. 202632,24 kr3,34 kr (12%)
21. mar. 202628,9 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret