Gå til hovedindhold

Purus Afløbsrendesæt 900mm Rib - 50mm Vandret M & Vandlås +rist

PurusAfløbEAN: 7394000001352
Pris fra 1.692,29 krtil 2.691,25 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 998,96 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.649 kr 27. maj

Sammenlign priser på Purus Afløbsrendesæt 900mm Rib - 50mm Vandret M & Vandlås +rist og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1692.29 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Line sampak 900 Ø50 vandret lav
1.692,29 kr
Til butik
Purus Line sampak 900 Ø50 vandret lav billede

Produktspecifikationer

Mærke: PURUS
Kategori: Gulvafløb
Farve: 1
Artikel nr.: 155806-652
EAN: 7394000001352
Varenr.: 24202788
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Purus Afløbsrendesæt 900mm Rib - 50mm Vandret M & Vandlås +rist
1.899 kr
Til butik
Purus Afløbsrendesæt 900mm Rib - 50mm Vandret M & Vandlås +rist billede

Produktinformation

Purus Line med vandlås Rib Ø50 Vandret Purus Line sampak 900 er en komplet afløbsrende med 50 mm lav vandret udløb til montering i beton og passer til 8 - 10 og 12 mm klinker ved brug af de medfølgende forhøjelseslister. Afløbsrenden er forsynet med en optagelig vandlås, rustfri ramme og rist Rib. Afløbsrende kan monteres imod 1, 2 eller 3 vægge. Produktet er MK og VA godkendt. Teknisk data: Flangetype: Bagvæg/venstre/højre Materiale af gulvafløb: PP Udvendig rørdiameter: 50 Udløb...

Produktspecifikationer

Mærke: Purus
Kategori: Afløbsrender
Vægt: 1g
Artikel nr.: 155.900.50
EAN: 7394000001352
Varenr.: 2507101
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Line Sampak, 900 mm, Ø50 mm vandret
1.963 kr
Til butik
Purus Line Sampak, 900 mm, Ø50 mm vandret billede

Produktinformation

Purus Line sampak 900 er en komplet afløbsrende med 50 mm lav vandret udløb til montering i beton og passer til 8 - 10 og 12 mm klinker ved brug af de medfølgende forhøjelseslister. Afløbsrenden er forsynet med en optagelig vandlås, rustfri ramme og rist Rib. Afløbsrende kan monteres imod 1, 2 eller 3 vægge.

Produktspecifikationer

Mærke: Purus
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 155806-652
EAN: 7394000001352
Varenr.: 3472516
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Purus Line sampak 900 komplet afløbsrende 50 mm lav vandret
2.084,91 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Line komplet gulvafløb, 900 mm, Ø50 mm, rustfrit stål
2.399 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Purus Line komplet gulvafløb, 900 mm, Ø50 mm, rustfrit stål
2.499 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Purus Line komplet gulvafløb, 900 mm, Ø50 mm, rustfrit stål
2.585 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Purus Line sampak 900 Ø50 vandret lav med vandlås
2.691,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Purus Afløbsrendesæt 900mm Rib - 50mm Vandret M & Vandlås +rist koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Purus Afløbsrendesæt 900mm Rib - 50mm Vandret M & Vandlås +rist koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.692,29 kr1.692,29 krKøb
2Homeshop DK1.899 kr1.899 krKøb
3Proshop DK1.963 kr1.963 krKøb
4EL-GROSSISTEN2.084,91 kr2.084,91 krKøb
5LavprisVVS2.399 kr2.399 krKøb
6CompletVVS2.499 kr2.499 krKøb
7BilligVVS DK2.585 kr2.585 krKøb
8vvsfittings.dk2.691,25 kr2.691,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Purus Afløbsrendesæt 900mm Rib - 50mm Vandret M & Vandlås +rist

PriceData har fulgt prisen på Purus Afløbsrendesæt 900mm Rib - 50mm Vandret M & Vandlås +rist i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.649 kr (registreret d. 18. februar 2026), højeste er 1.999 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.797 kr.

Den nuværende pris på 1.692,29 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Purus Afløbsrendesæt 900mm Rib - 50mm Vandret M & Vandlås +rist. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Purus Afløbsrendesæt 900mm Rib - 50mm Vandret M & Vandlås +rist de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.692,29 kr43,29 kr (3%)
27. maj 20261.649 kr43,29 kr (3%)
26. maj 20261.692,29 kr43,29 kr (3%)
23. maj 20261.649 kr43,29 kr (3%)
22. maj 20261.692,29 kr43,29 kr (3%)
8. maj 20261.649 kr43,29 kr (3%)
7. maj 20261.692,29 kr43,29 kr (3%)
30. apr. 20261.649 kr43,29 kr (3%)
29. apr. 20261.692,29 kr43,29 kr (3%)
1. apr. 20261.649 kr173 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret