Gå til hovedindhold

Purus Line sampak 800 Ø75 - Purus Line sampak 800 Ø75 lodret med vandlås

PurusAfløbEAN: 7394000001376
Pris fra 1.599,2 krtil 2.691,25 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.092,05 kr (41% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Purus Line sampak 800 Ø75 - Purus Line sampak 800 Ø75 lodret med vandlås og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1599.2 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Purus Afløbsrendesæt 800mm Rib - Ø75 Mm Lodret
1.599,2 kr
Til butik
Purus Afløbsrendesæt 800mm Rib - Ø75 Mm Lodret billede

Produktinformation

Purus Line med vandlås Rib sampak 800 Ø75 lodret Purus Line sampak 800 er en komplet afløbsrende med 75 mm lodret udløb til montering i beton og passer til 8 - 10 og 12 mm klinker ved brug af de medfølgende forhøjelseslister. Afløbsrenden er forsynet med en optagelig vandlås, rustfri ramme og rist Rib. Afløbsrende kan monteres imod 1, 2 eller 3 vægge. Produktet er MK og VA godkendt. Teknisk data: Flangetype: Bagvæg/venstre/højre Materiale af gulvafløb: PP Udvendig rørdiameter: 50...

Produktspecifikationer

Mærke: Purus
Kategori: Afløbsrender
Vægt: 1g
Artikel nr.: 155.800.75
EAN: 7394000001376
Varenr.: 2407099
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Line komplet gulvafløb, 800 mm, Ø75 mm, rustfrit stål
-9%1.729 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Purus Line komplet gulvafløb, 800 mm, Ø75 mm, rustfrit stål billede

Produktinformation

Purus Line linjeafløb en del af et sammenhængende badeværelse Et funktionelt badeværelse handler om at få alle elementer til at arbejde sammen. Med Purus Line får du en praktisk og virkelig flot afløbsløsning, der både er effektiv og diskret. Afløbsrende...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Purus
Kategori: Afløb
Farve: stainless steel
Størrelse: 800 mm
EAN: 7394000001376
Varenr.: 155806553
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Line Sampak, 800 mm, Ø75 mm lodret
1.956 kr
Til butik
Purus Line Sampak, 800 mm, Ø75 mm lodret billede

Produktinformation

Purus Line sampak 800 er en komplet afløbsrende med 75 mm lodret udløb til montering i beton og passer til 8 - 10 og 12 mm klinker ved brug af de medfølgende forhøjelseslister. Afløbsrenden er forsynet med en optagelig vandlås, rustfri ramme og rist Rib. Afløbsrende kan monteres imod 1, 2 eller 3 vægge.

Produktspecifikationer

Mærke: Purus
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 155806-553
EAN: 7394000001376
Varenr.: 3472521
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Purus Line sampak 800 komplet afløbsrende 75 mm lav lodret
2.084,91 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Line sampak 800 Ø75 - Purus Line sampak 800 Ø75 lodret med vandlås
2.239 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Purus Line komplet gulvafløb, 800 mm, Ø75 mm, rustfrit stål
2.249 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Purus Line komplet gulvafløb, 800 mm, Ø75 mm, rustfrit stål
2.599 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Purus Line sampak 800 Ø75 lodret med vandlås
2.691,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Purus Line sampak 800 Ø75 - Purus Line sampak 800 Ø75 lodret med vandlås koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Purus Line sampak 800 Ø75 - Purus Line sampak 800 Ø75 lodret med vandlås koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Homeshop DK1.599,2 kr1.599,2 krKøb
2LavprisVVS1.729 kr1.729 krKøb
3Proshop DK1.956 kr1.956 krKøb
4EL-GROSSISTEN2.084,91 kr2.084,91 krKøb
5CS MEGASTORE DK2.239 kr2.438 krKøb
6BilligVVS DK2.249 kr2.249 krKøb
7CompletVVS2.599 kr2.599 krKøb
8vvsfittings.dk2.691,25 kr2.691,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Purus Line sampak 800 Ø75 - Purus Line sampak 800 Ø75 lodret med vandlås

PriceData har fulgt prisen på Purus Line sampak 800 Ø75 - Purus Line sampak 800 Ø75 lodret med vandlås i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.599,2 kr (registreret d. 16. marts 2026), højeste er 1.999 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.874 kr.

Den nuværende pris på 1.599,2 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 8 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Purus Line sampak 800 Ø75 - Purus Line sampak 800 Ø75 lodret med vandlås. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Purus Line sampak 800 Ø75 - Purus Line sampak 800 Ø75 lodret med vandlås de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. mar. 20261.599,2 kr299,8 kr (16%)
15. mar. 20261.899 kr56 kr (3%)
11. mar. 20261.955 kr56 kr (3%)
2. mar. 20261.899 kr22 kr (1%)
21. feb. 20261.921 kr27 kr (1%)
20. feb. 20261.948 kr258 kr (15%)
18. feb. 20261.690 kr252 kr (13%)
14. feb. 20261.942 kr6 kr (0%)
3. feb. 20261.948 kr59 kr (3%)
22. jan. 20261.889 kr61 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret