Gå til hovedindhold

Purus Line afløbsrende sampak med vandlås og rist - længde: 800 mm - Ø50 vandret udløb - tre flanger

PurusSanitetEAN: 7394000001345
Pris fra 1.805 krtil 2.691,25 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 886,25 kr (33% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Purus Line afløbsrende sampak med vandlås og rist - længde: 800 mm - Ø50 vandret udløb - tre flanger og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1805 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Purus Line sampak 800, komplet aflbsrende, 50 mm, lav, vandret
1.805 kr
Til butik
Purus Line sampak 800, komplet aflbsrende, 50 mm, lav, vandret billede

Produktspecifikationer

Mærke: Purus
Kategori: WATTOO.DK VVS Aflb & kloak Gulvaflb Aflbsrender
EAN: 7394000001345
Varenr.: 155806552
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Line afløbsrende sampak med vandlås og rist - længde: 800 mm - Ø50 vandret udløb - tre flanger
1.817 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Line Sampak, 800 mm, Ø50 mm vandret
1.956 kr
Til butik
Purus Line Sampak, 800 mm, Ø50 mm vandret billede

Produktinformation

Purus Line sampak 800 er en komplet afløbsrende med 50 mm lav vandret udløb til montering i beton og passer til 8 - 10 og 12 mm klinker ved brug af de medfølgende forhøjelseslister. Afløbsrenden er forsynet med en optagelig vandlås, rustfri ramme og rist Rib. Afløbsrende kan monteres imod 1, 2 eller 3 vægge.

Produktspecifikationer

Mærke: Purus
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 155806-552
EAN: 7394000001345
Varenr.: 3472515
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Line komplet gulvafløb, 800 mm, Ø50 mm, rustfrit stål
-10%2.159 kr
Før 2.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Purus Line komplet gulvafløb, 800 mm, Ø50 mm, rustfrit stål
2.585 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Purus Line sampak 800 Ø50 vandret lav med vandlås
2.691,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Purus Line afløbsrende sampak med vandlås og rist - længde: 800 mm - Ø50 vandret udløb - tre flanger koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Purus Line afløbsrende sampak med vandlås og rist - længde: 800 mm - Ø50 vandret udløb - tre flanger koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK1.805 kr1.805 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.817 kr1.817 krKøb
3Proshop DK1.956 kr1.956 krKøb
4LavprisVVS2.159 kr2.159 krKøb
5BilligVVS DK2.585 kr2.585 krKøb
6vvsfittings.dk2.691,25 kr2.691,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Purus Line afløbsrende sampak med vandlås og rist - længde: 800 mm - Ø50 vandret udløb - tre flanger

PriceData har fulgt prisen på Purus Line afløbsrende sampak med vandlås og rist - længde: 800 mm - Ø50 vandret udløb - tre flanger i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.805 kr (registreret d. 18. marts 2026), højeste er 2.049 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.885 kr.

Den nuværende pris på 1.805 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Purus Line afløbsrende sampak med vandlås og rist - længde: 800 mm - Ø50 vandret udløb - tre flanger. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Purus Line afløbsrende sampak med vandlås og rist - længde: 800 mm - Ø50 vandret udløb - tre flanger de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.805 kr12 kr (1%)
1. jun. 20261.817 kr12 kr (1%)
27. maj 20261.805 kr134,95 kr (7%)
26. maj 20261.939,95 kr134,95 kr (7%)
23. maj 20261.805 kr134,95 kr (7%)
22. maj 20261.939,95 kr134,95 kr (7%)
8. maj 20261.805 kr111,93 kr (6%)
7. maj 20261.916,93 kr111,93 kr (6%)
30. apr. 20261.805 kr111,93 kr (6%)
29. apr. 20261.916,93 kr111,93 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret