Gå til hovedindhold

Purus FREJA 50 mm afløbsskål t/vinyl, u/studs, vandret, rustfri

PURUSSanitetEAN: 5708854605420
Pris fra 391 krtil 538,85 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 147,85 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 343,78 kr 25. mar.

Sammenlign priser på Purus FREJA 50 mm afløbsskål t/vinyl, u/studs, vandret, rustfri og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 391 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Afløbsskål purus med rustfri rist 50 mm
391 kr
Til butik
Purus Afløbsskål purus med rustfri rist 50 mm billede

Produktinformation

Afløbsskål Purus med rustfri rist 50 mm

Produktspecifikationer

Mærke: Purus
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 153460-542
EAN: 5708854605420
Varenr.: 2901195
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus FREJA 50 mm afløbsskål t/vinyl, u/studs, vandret, rustfri
453 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Purus Freja afløbsskål, Ø50 mm udløb, rustfri rist
487,5 kr
Til butik
Purus Freja afløbsskål, Ø50 mm udløb, rustfri rist billede

Produktinformation

Purus Freja er en lav afløbsskål med vandret udløb beregnet til lette og støbte gulve med vinylbelægning.Skålen har indbygget vandlås og leveres med rustfri stålrist. Ristmål: Ø150 mmUdløb: Ø50 mmHøjde: 99 mm

Produktspecifikationer

Mærke: PURUS
Kategori: Til vinyl
EAN: 5708854605420
Varenr.: 153460542
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
GULVAFLØB VINYL 50 MM VANDRET
538,85 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Purus FREJA 50 mm afløbsskål t/vinyl, u/studs, vandret, rustfri koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Purus FREJA 50 mm afløbsskål t/vinyl, u/studs, vandret, rustfri koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK391 kr430 krKøb
2CS MEGASTORE DK453 kr492 krKøb
3vvsfittings.dk487,5 kr487,5 krKøb
4EL-GROSSISTEN538,85 kr538,85 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Purus FREJA 50 mm afløbsskål t/vinyl, u/studs, vandret, rustfri

PriceData har fulgt prisen på Purus FREJA 50 mm afløbsskål t/vinyl, u/studs, vandret, rustfri i 70 dage. Laveste pris i perioden er 343,78 kr (registreret d. 25. marts 2026), højeste er 391 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 367 kr.

Den nuværende pris på 391 kr er 7% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 2 prisændringer for Purus FREJA 50 mm afløbsskål t/vinyl, u/studs, vandret, rustfri. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 2 prisændringer for Purus FREJA 50 mm afløbsskål t/vinyl, u/studs, vandret, rustfri de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026391 kr47,22 kr (14%)
25. mar. 2026343,78 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret