Gå til hovedindhold

Purus Classic afløbsrist, rist og ramme, 154x154 mm, rustfrit stål

PurusAfløbEAN: 7394000320750
Pris fra 257,73 krtil 369 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 111,27 kr (30% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Purus Classic afløbsrist, rist og ramme, 154x154 mm, rustfrit stål og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 257.73 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Classic design rist/ramme
257,73 kr
Til butik
Classic design rist/ramme billede

Produktinformation

Classic design rist/ramme

Produktspecifikationer

EAN: 7394000320750
Varenr.: 15844080877903
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Jo CLASSIC ramme/rist - rustfrit stål. Børstet.
289 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Classic afløbsrist, rist og ramme, 154x154 mm, rustfrit stål
293 kr
Til butik
Purus Classic afløbsrist, rist og ramme, 154x154 mm, rustfrit stål billede

Produktinformation

Afløbsristen som gør sit arbejde uden at tage opmærksomhed Der er noget særligt over det, der bare passer ind. Purus Classic rist og ramme er en af de løsninger, der gør lige præcis dét. Med sit 154 x 154 mm format og sit firkantede design er den skabt ti...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Purus
Kategori: Afløb
Farve: brushed stainless steel
Størrelse: 154x154 mm
EAN: 7394000320750
Varenr.: 153449140
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Purus Classic rist/ramme, MaxiFlex
311 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Purus Classic afløbsrist, rist og ramme, 154x154 mm, rustfrit stål
315 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Purus Classic afløbsrist, rist og ramme, 154x154 mm, rustfrit stål
369 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Purus Classic afløbsrist, rist og ramme, 154x154 mm, rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Purus Classic afløbsrist, rist og ramme, 154x154 mm, rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN257,73 kr257,73 krKøb
2CS MEGASTORE DK289 kr328 krKøb
3LavprisVVS293 kr293 krKøb
4Elvvs.dk311 kr311 krKøb
5BilligVVS DK315 kr315 krKøb
6CompletVVS369 kr369 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Purus Classic afløbsrist, rist og ramme, 154x154 mm, rustfrit stål

PriceData har fulgt prisen på Purus Classic afløbsrist, rist og ramme, 154x154 mm, rustfrit stål i 181 dage. Laveste pris i perioden er 253 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 332 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 289 kr.

Den nuværende pris på 257,73 kr er 11% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Purus Classic afløbsrist, rist og ramme, 154x154 mm, rustfrit stål. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Purus Classic afløbsrist, rist og ramme, 154x154 mm, rustfrit stål de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026257,73 kr35,27 kr (12%)
23. maj 2026293 kr35,27 kr (14%)
10. maj 2026257,73 kr35,27 kr (12%)
9. maj 2026293 kr3 kr (1%)
8. maj 2026290 kr3 kr (1%)
7. maj 2026287 kr6 kr (2%)
18. apr. 2026293 kr4 kr (1%)
17. apr. 2026297 kr4 kr (1%)
3. apr. 2026293 kr1 kr (0%)
14. mar. 2026292 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret