Gå til hovedindhold

Purus VÅKE 75 mm afløbsskål til vinyl, m/studs, vandret, rustfri

PurusSanitetEAN: 5708854770432
Pris fra 478,05 krtil 763,75 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 285,7 kr (37% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Purus VÅKE 75 mm afløbsskål til vinyl, m/studs, vandret, rustfri og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 478.05 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
GULVAFLØB VINYL 75 MM VANDRET STUDS
478,05 kr
Til butik
GULVAFLØB VINYL 75 MM VANDRET STUDS billede

Produktinformation

Gulvafløb i PP med vandret udløb. Inkl. 1 stk tilslutningsnippel ø32mm, med vandlås, med 3 stk sideindløb med 1 1/4" RG. Kapacitet 1,5 l/sek.

Produktspecifikationer

Mærke: PURUS
EAN: 5708854770432
Varenr.: 15844070949199
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Våke afløbsskål, til vinylgulv, Ø75 mm, rustfrit stål
491 kr
Til butik
Purus Våke afløbsskål, til vinylgulv, Ø75 mm, rustfrit stål billede

Produktinformation

Purus Våke afløbsskål til vinylgulv Purus Våke gulvafløb i PP-plast er den perfekte løsning til dit vinylgulv, når du søger et pålideligt og fleksibelt afløbssystem. Med sit vandrette Ø75 mm udløb og med 3 stk 1 1/4" sideindløb og Ø32 mm tilslutnings...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Purus
Kategori: Afløb
Størrelse: 75mm
EAN: 5708854770432
Varenr.: 153477043
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus VÅKE 75 mm afløbsskål til vinyl, m/studs, vandret, rustfri
537 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Afløbsskål purus våke 75 mm med vandlås og rustfri rist
553 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Purus Våke afløbsskål, til vinylgulv, Ø75 mm, rustfrit stål
-16%569 kr
Før 679 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Purus Våke afløbsskål, Ø75 mm udløb, rustfri rist
636,25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Purus Våke afløbsskål, til vinylgulv, Ø75 mm, rustfrit stål
679 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Gulvafløb vinyl 75 mm vandret studs
763,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Purus VÅKE 75 mm afløbsskål til vinyl, m/studs, vandret, rustfri koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Purus VÅKE 75 mm afløbsskål til vinyl, m/studs, vandret, rustfri koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN478,05 kr478,05 krKøb
2LavprisVVS491 kr491 krKøb
3CS MEGASTORE DK537 kr576 krKøb
4Proshop DK553 kr592 krKøb
5CompletVVS569 kr569 krKøb
6vvsfittings.dk636,25 kr636,25 krKøb
7BilligVVS DK679 kr679 krKøb
8MaintainIt763,75 kr763,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Purus VÅKE 75 mm afløbsskål til vinyl, m/studs, vandret, rustfri

PriceData har fulgt prisen på Purus VÅKE 75 mm afløbsskål til vinyl, m/studs, vandret, rustfri i 182 dage. Laveste pris i perioden er 424 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 552 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 498 kr.

Den nuværende pris på 478,05 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Purus VÅKE 75 mm afløbsskål til vinyl, m/studs, vandret, rustfri. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Purus VÅKE 75 mm afløbsskål til vinyl, m/studs, vandret, rustfri de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026478,05 kr58,95 kr (11%)
23. maj 2026537 kr58,95 kr (12%)
10. maj 2026478,05 kr16,95 kr (3%)
18. apr. 2026495 kr57 kr (10%)
17. apr. 2026552 kr57 kr (12%)
30. mar. 2026495 kr1 kr (0%)
9. mar. 2026496 kr54 kr (10%)
8. mar. 2026550 kr54 kr (11%)
26. feb. 2026496 kr3 kr (1%)
5. feb. 2026499 kr51 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret