Gå til hovedindhold

PurePower Carbo Race Elektrolyt 1 kg - Energi-pulver med appelsinsmag til løbere

PurePowerSports- og energidrikkeEAN: 5701477924305
Pris fra 139,95 krtil 189 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 49,05 kr (26% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 126 kr 10. maj

Sammenlign priser på PurePower Carbo Race Elektrolyt 1 kg - Energi-pulver med appelsinsmag til løbere og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 139.95 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Løbeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
PurePower Carbo Race Elektrolyt 1 kg - Energi-pulver med appelsinsmag til løbere
-26%139,95 kr
Før 189 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
PurePower Carbo Race Elektrolyt 1 kg - Energi-pulver med appelsinsmag til løbere billede

Produktinformation

PurePower Carbo Race Elektrolyt er en energidrik i pulverform udviklet til dig, der dyrker udholdenhedssport på et seriøst plan. Denne kulhydrat-elektrolyt-opløsning bidrager til at vedligeholde udholdenhedspræstationen under længerevarende træning og øger samtidig optagelsen af vand under fysisk aktivitet. Med sin velsmagende blanding sikrer den, at du holder dampen oppe hele vejen. Drikken indeholder hurtig energi fra kulhydratet maltodextrin (som har et højt glykæmisk indeks) og fruktose, hvilket sikrer en hurtig energitilførsel til dine muskler. Den kan indtages en time før træning eller under længerevarende træningspas/konkurrence. For at opnå den korrekte blanding tilsættes 50g pulver til 500-650 ml vand. Produktet leveres i en pose, der er nem at bortskaffe uden at belaste miljøet unødigt.

Produktspecifikationer

Mærke: PurePower
Kategori: pulver
Størrelse: Str. ONESIZE
EAN: 5701477924305
Varenr.: 68147
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
PurePower Carbo Race - Elektrolyt energidrik - Appelsin 1,0 kg
159 kr
Til butik
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Purepower Carbo Race Elektrolyt Appelsin - 1kg
-7%175 kr
Før 189 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Purepower Carbo Race Elektrolyt Appelsin - 1kg billede

Produktinformation

Carbo Race Elektrolyt med appelsinsmag er en pulverblanding til fremstilling af en kulhydrat-elektrolyt-opløsning, der støtter udholdenhedspræstationen og forbedrer væskeoptagelsen under træning. Bestil dette velsmagende energipulver i dag, tilsæt det ti...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: PurePower
Kategori: Energiprodukter
EAN: 5701477924305
Varenr.: 6924300
Gå til Made4men Danmark
TrustScore 4.5 ud af 54,4
PurePower Carbo Race Electrolyte Orange (1 kg)
189 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PurePower Carbo Race Elektrolyt 1 kg - Energi-pulver med appelsinsmag til løbere koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PurePower Carbo Race Elektrolyt 1 kg - Energi-pulver med appelsinsmag til løbere koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Løbeshop DK139,95 kr139,95 krKøb
2Cykelpartner.dk159 kr159 krKøb
3Cykelexperten.dk175 kr175 krKøb
4Made4men Danmark189 kr189 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PurePower Carbo Race Elektrolyt 1 kg - Energi-pulver med appelsinsmag til løbere

PriceData har fulgt prisen på PurePower Carbo Race Elektrolyt 1 kg - Energi-pulver med appelsinsmag til løbere i 182 dage. Laveste pris i perioden er 119 kr (registreret d. 28. februar 2026), højeste er 140 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 132 kr.

Den nuværende pris på 139,95 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 11% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for PurePower Carbo Race Elektrolyt 1 kg - Energi-pulver med appelsinsmag til løbere. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for PurePower Carbo Race Elektrolyt 1 kg - Energi-pulver med appelsinsmag til løbere de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026139,95 kr
19. maj 2026139 kr13 kr (10%)
10. maj 2026126 kr13,95 kr (10%)
8. maj 2026139,95 kr13,95 kr (11%)
5. maj 2026126 kr13,95 kr (10%)
4. maj 2026139,95 kr13,95 kr (11%)
24. apr. 2026126 kr13,95 kr (10%)
23. apr. 2026139,95 kr13,95 kr (11%)
9. apr. 2026126 kr13,95 kr (10%)
8. apr. 2026139,95 kr13,95 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret