Gå til hovedindhold

Purus Pungvandlås sæt - vinklet - incl. rør & roset Ø40 mm x 1.1/4"

PurusSanitetEAN: 7391543500120
Pris fra 74 krtil 119 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 45 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 63,28 kr 10. maj

Sammenlign priser på Pungvandlås sæt - vinklet - incl. rør & roset Ø40 mm x 1.1/4" og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 74 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus vandlås, hvid
74 kr
Til butik
Purus vandlås, hvid billede

Produktinformation

Purus vandlåssæt i plast til vaskafløb med 1 1/4" omløber og 40 mm rør. Sættet indeholder pungvandlås, 90° afløbsrør og roset.

Produktspecifikationer

Mærke: Purus
Kategori: Håndvaske
Farve: white
Størrelse: 1 1/4" x 40mm
EAN: 7391543500120
Varenr.: 750417040
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Pungvandlås sæt - vinklet - incl. rør & roset Ø40 mm x 1.1/4"
74,1 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pungvandlås sæt - vinklet - incl. rør & roset Ø40 mm x 1.1/4
78 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Purus vandlås, hvid
89 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Pungvandls st, 90 vinkel og roset, 40 mm x 1.1/4"
118 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Purus vandlås, hvid
119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pungvandlås sæt - vinklet - incl. rør & roset Ø40 mm x 1.1/4" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pungvandlås sæt - vinklet - incl. rør & roset Ø40 mm x 1.1/4" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS74 kr74 krKøb
2EL-GROSSISTEN74,1 kr74,1 krKøb
3CS MEGASTORE DK78 kr117 krKøb
4BilligVVS DK89 kr89 krKøb
5WATTOO.DK118 kr118 krKøb
6CompletVVS119 kr119 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Pungvandlås sæt - vinklet - incl. rør & roset Ø40 mm x 1.1/4"

PriceData har fulgt prisen på Pungvandlås sæt - vinklet - incl. rør & roset Ø40 mm x 1.1/4" i 183 dage. Laveste pris i perioden er 63,28 kr (registreret d. 10. maj 2026), højeste er 86 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 78 kr.

Den nuværende pris på 74 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Pungvandlås sæt - vinklet - incl. rør & roset Ø40 mm x 1.1/4". Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Pungvandlås sæt - vinklet - incl. rør & roset Ø40 mm x 1.1/4" de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202674 kr
17. maj 202674,1 kr10,82 kr (17%)
10. maj 202663,28 kr17,63 kr (22%)
7. maj 202680,91 kr
6. maj 202681 kr
21. mar. 202680,91 kr1,09 kr (1%)
20. mar. 202682 kr1,09 kr (1%)
17. mar. 202680,91 kr1,09 kr (1%)
16. mar. 202682 kr1,09 kr (1%)
14. mar. 202680,91 kr3,91 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret