Gå til hovedindhold

Licens Prinsesse sengetøj - 100% bomuld - Junior sengetøj 100x140 cm - Eventyrs design

LicensMøbler til baby og småbørnEAN: 5714710019867
Pris fra 114 krtil 149,95 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 35,95 kr (24% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Prinsesse sengetøj - 100% bomuld - Junior sengetøj 100x140 cm - Eventyrs design og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 114 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
BrandMac Sengetøj – Juniorstørrelse 100 x 140 cm – Eventyr-design (1029372)
114 kr
Til butik
BrandMac Sengetøj – Juniorstørrelse 100 x 140 cm – Eventyr-design (1029372) billede

Produktinformation

Gør sengetiden magisk med dette juniorsengetøjssæt med prinsesse- og eventyrdesign! Det er fremstillet af 100 % blødt bomuld med en åndbar 220TC-vævning, der giver høj komfort og en blød, hyggelig fornemmelse, så dynen falder naturligt omkring dit barn. Det vendbare design giver to forskellige udseender: forsiden viser en charmerende prinsesse i en eventyrscene, mens bagsiden har et diskret mønster med små motiver over hele overfladen. Sengetøjet er holdbart, farvefast og nemt at vedligeholde – det kan maskinvaskes ved 60 °C, tørretumbles og stryges. Dynebetrækket lukkes med knapper, og pudebetrækket har en praktisk kuvertlukning. Specifikationer: Dynebetræk: 100 x 140 cm, Pudebetræk: 40 x 45 cm, Materiale: 100 % blød bomuld, Vævning: 220TC (trådtal), Farve: Flerfarvet, Design: Vendbart – forside med prinsesse og eventyr, bagside med print over hele, Lukning: Dynebetræk med knapper, pudebetræk med konvolutlukning, Vask: 60 °C, Tørretumbler: Ja, Strygning: Ja, Certificering: STANDARD 100 by OEKO-TEX® (17.HPK.23879) – fri for skadelige stoffer, Dette juniorsengetøjssæt er perfekt til børn, da det bløde og skånsomme materiale kombineret med et smukt design skaber et hyggeligt og trygt sovemiljø. Brug dit barns interesser som inspiration til et beroligende og magisk soveværelse, og suppler det med tilbehør som lagener, dyner og puder for at skabe det ultimative soveværelse. Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: BrandMac
Kategori: Sengetøj
EAN: 5714710019867
Varenr.: D43529
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Brandmac - Eventyrs Design Sengetøj - 100x140 Cm - Junior Str.
-33%119,95 kr
Før 179,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Shopdyner
TrustScore 5 ud af 54,7
Prinsesse sengetøj - 100% bomuld - Junior sengetøj 100x140 cm - Eventyrs design
-57%149,95 kr
Før 349,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Prinsesse sengetøj - 100% bomuld - Junior sengetøj 100x140 cm - Eventyrs design billede

Produktinformation

Dynebetræk: 100x140 cm - junior sengesæt Pudebetræk: 40x45 cm Materiale: 100% blød bomuld Vævning: 220TC (Thread count = antal tråde pr. kvadrattomme) Farve: Multi Design: Prinsesse Vendbart: - Forside: Eventyr og prinsesse verden - Bagside: Ful

Produktspecifikationer

Mærke: Licens
Kategori: Sengetøj
EAN: 5714710019867
Varenr.: 9372-8
Gå til Dynezonen
TrustScore 5 ud af 54,6
Prinsesse sengetøj - 100% bomuld - Junior sengetøj 100x140 cm - Eventyrs design
-57%149,95 kr
Før 349,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Prinsesse sengetøj - 100% bomuld - Junior sengetøj 100x140 cm - Eventyrs design koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Prinsesse sengetøj - 100% bomuld - Junior sengetøj 100x140 cm - Eventyrs design koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK114 kr163 krKøb
2Gucca.dk119,95 kr119,95 krKøb
3Shopdyner149,95 kr149,95 krKøb
4Dynezonen149,95 kr149,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Prinsesse sengetøj - 100% bomuld - Junior sengetøj 100x140 cm - Eventyrs design

PriceData har fulgt prisen på Prinsesse sengetøj - 100% bomuld - Junior sengetøj 100x140 cm - Eventyrs design i 154 dage. Laveste pris i perioden er 114 kr (registreret d. 13. maj 2026), højeste er 169,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 145 kr.

Den nuværende pris på 114 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 3 prisændringer for Prinsesse sengetøj - 100% bomuld - Junior sengetøj 100x140 cm - Eventyrs design. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 3 prisændringer for Prinsesse sengetøj - 100% bomuld - Junior sengetøj 100x140 cm - Eventyrs design de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
13. maj 2026114 kr35,95 kr (24%)
25. feb. 2026149,95 kr20 kr (12%)
30. dec. 2025169,95 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret