Gå til hovedindhold

Klauke Presseværktøj til rørkabelsko og pressemuffer til massive ledere 0,75-16 mm2

KlaukeTængerEAN: 4012078027557
Pris fra 1.304 krtil 1.509 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 205 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.283 kr 29. mar.

Sammenlign priser på Presseværktøj til rørkabelsko og pressemuffer til massive ledere 0,75-16 mm2 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1304 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Klauke K02 crimptang, 0,75 - 16 mm²
1.304 kr
Til butik
Klauke K02 crimptang, 0,75 - 16 mm² billede

Produktinformation

Stabil crimptang fra Klauke til rørkabelsko Med denne mekaniske pressetank kan du krympe ledninger i størrelsen 0,75 til 16 mm². Tangen er beregnet til rørkabelsko og forbindere af standardtyper samt til ledere i klasse 5.

Produktspecifikationer

Mærke: Klauke
Kategori: Tænger & sakse
Størrelse: 0,75 - 16 mm²
EAN: 4012078027557
Varenr.: 7997011875
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Presseværktøj til rørkabelsko og pressemuffer til massive ledere 0,75-16 mm2
1.357,48 kr
Til butik
Presseværktøj til rørkabelsko og pressemuffer til massive ledere 0,75-16 mm2 billede

Produktinformation

Kærvpresning,Det ideelle presseværktøj med fjederunderstøttet værktøjsåbning,Til rørkabelsko og pressemuffer til massive ledere, Med låseanordning til ensartet kontrollerede presseresultater,Enkel og sikker: Nøjagtig tværsnitstildeling med permanent marke...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Kabler
EAN: 4012078027557
Varenr.: 15841630650703
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Presseværktøj til rørkabelsko og pressemuffer til massive ledere 0,75-16 mm2
1.405 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Klauke K02 crimptang, 0,75 - 16 mm²
1.499 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Pressevrktj til rrkabelsko og pressemuffer, 0,75-16 mm - Klauke
1.509 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Presseværktøj til rørkabelsko og pressemuffer til massive ledere 0,75-16 mm2 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Presseværktøj til rørkabelsko og pressemuffer til massive ledere 0,75-16 mm2 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVærktøj1.304 kr1.304 krKøb
2EL-GROSSISTEN1.357,48 kr1.357,48 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.405 kr1.405 krKøb
4Greenline1.499 kr1.499 krKøb
5WATTOO.DK1.509 kr1.509 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Presseværktøj til rørkabelsko og pressemuffer til massive ledere 0,75-16 mm2

PriceData har fulgt prisen på Presseværktøj til rørkabelsko og pressemuffer til massive ledere 0,75-16 mm2 i 158 dage. Laveste pris i perioden er 1.283 kr (registreret d. 29. marts 2026), højeste er 1.405 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.353 kr.

Den nuværende pris på 1.304 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Presseværktøj til rørkabelsko og pressemuffer til massive ledere 0,75-16 mm2. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Presseværktøj til rørkabelsko og pressemuffer til massive ledere 0,75-16 mm2 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 20261.304 kr9 kr (1%)
8. maj 20261.313 kr9 kr (1%)
3. apr. 20261.304 kr21 kr (2%)
29. mar. 20261.283 kr74,48 kr (5%)
21. mar. 20261.357,48 kr47,52 kr (3%)
20. mar. 20261.405 kr47,52 kr (4%)
17. mar. 20261.357,48 kr46,52 kr (3%)
16. mar. 20261.404 kr46,52 kr (3%)
4. mar. 20261.357,48 kr46,52 kr (3%)
3. mar. 20261.404 kr46,52 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret