Gå til hovedindhold

Pressalit brusehylde, poleret rustfrit stål

PressalitSanitetEAN: 5708590352633
Pris fra 406 krtil 590 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 184 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 399 kr 11. apr.

Sammenlign priser på Pressalit brusehylde, poleret rustfrit stål og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 406 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pressalit Hjørnehylde, poleret stål
406 kr
Til butik
Pressalit Hjørnehylde, poleret stål billede

Produktinformation

Pressalit Q10420 badeværelsesvæghylde Rustfrit stål

Produktspecifikationer

Mærke: Pressalit
Kategori: Badevaerelsestilbehoer
Artikel nr.: Q10420
EAN: 5708590352633
Varenr.: 3055026
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pressalit Hjørnehylde - poleret rf stål
409 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pressalit brusehylde, poleret rustfrit stål
410 kr
Til butik
Pressalit brusehylde, poleret rustfrit stål billede

Produktinformation

Pressalit tilbehør serien er en tilbehørsserie til hele badeværelset. Alle produkterne er lavet af rustfrit stål og findes i flere forskellige farver. Ligefremme og funktionelle produkter i diskret design, med fokus på funktionalitet.

Produktspecifikationer

Mærke: Pressalit
Kategori: Møbler & tilbehør
Farve: steel
Størrelse: 220x220 mm
EAN: 5708590352633
Varenr.: 772471240
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Pressalit brusehylde, poleret rustfrit stål
435 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Pressalit hjørnehylde poleret rf stål
445,05 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Pressalit Hjørnehylde poleret rf stål
497,75 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Pressalit brusehylde, poleret rustfrit stål
569 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Pressalit Hjørnehylde poleret rustfri stål
570 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Pressalit Hjørnehylde poleret rustfri stål
590 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pressalit brusehylde, poleret rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pressalit brusehylde, poleret rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK406 kr445 krKøb
2CS MEGASTORE DK409 kr448 krKøb
3LavprisVVS410 kr410 krKøb
4BilligVVS DK435 kr435 krKøb
5EL-GROSSISTEN445,05 kr445,05 krKøb
6VVS.dk497,75 kr497,75 krKøb
7CompletVVS569 kr569 krKøb
8vvsfittings.dk570 kr570 krKøb
9Elvvs.dk590 kr590 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Pressalit brusehylde, poleret rustfrit stål

PriceData har fulgt prisen på Pressalit brusehylde, poleret rustfrit stål i 183 dage. Laveste pris i perioden er 343 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 407 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 389 kr.

Den nuværende pris på 406 kr er 4% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for Pressalit brusehylde, poleret rustfrit stål. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for Pressalit brusehylde, poleret rustfrit stål de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 2026406 kr3 kr (1%)
30. apr. 2026403 kr4 kr (1%)
27. apr. 2026407 kr4 kr (1%)
20. apr. 2026403 kr4 kr (1%)
11. apr. 2026399 kr4 kr (1%)
7. jan. 2026395 kr18 kr (5%)
16. dec. 2025377 kr7 kr (2%)
13. dec. 2025384 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret