Gå til hovedindhold

Precise Væglampe 21Cm Messing Finish House Doctor - Soveværelse - Metal

House DoctorLamperElegant messing finishIndendørs belysningEAN: 5707644516663

House Doctor Precise væglampe i messing kombinerer jern og messing i elegant design. Ideel til soveværelse som natlampe eller stue som læselampe med varm finish. Læs mere

Pris fra 649 krtil 900 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 251 kr (28% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Precise Væglampe 21Cm Messing Finish House Doctor - Soveværelse - Metal og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 649 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Bolig & Haven
TrustScore 5 ud af 54,6
House Doctor - Væglampe, Precise, Messing
-35%649 kr
Før 999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Precise Væglampe 21Cm Messing Finish House Doctor - Soveværelse - Metal
-28%720 kr
Før 1.000 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
House Doctor Precise væglampe messing 21 cm
-28%720,7 kr
Før 1.000 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Mostersskur.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Væglampe m/ Messing finish - House Doctor - "Precise"
749 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
House Doctor - Væglampe - Precise - Messing - H 21 Cm
849,95 kr
Til butik
Gå til Likehome.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Væglampe House Doctor Precise i messing og jern 21 cm
859 kr
Til butik
Gå til Rikki Tikki Shop
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
House Doctor - Væglampe, Precise, Messing
-10%900 kr
Før 1.000 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Precise Væglampe 21Cm Messing Finish House Doctor - Soveværelse - Metal koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Precise Væglampe 21Cm Messing Finish House Doctor - Soveværelse - Metal koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Bolig & Haven649 kr649 krKøb
2Lampemesteren DK720 kr720 krKøb
3KitchenTime DK720,7 kr720,7 krKøb
4Mostersskur.dk749 kr749 krKøb
5Gucca.dk849,95 kr849,95 krKøb
6Likehome.dk859 kr859 krKøb
7Rikki Tikki Shop900 kr900 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

House Doctor Precise Væglampe Messing

House Doctor

House Doctor Precise væglampe i messing kombinerer jern og messing i elegant design. Ideel til soveværelse som natlampe eller stue som læselampe med varm finish.

• væglampe
• natlampe
• læselampe
• messing lampe
• house doctor lampe
• indendørs belysning
• vægbelysning
• designlampe
• Indendørs belysning
• Elegant messing finish

Beskrivelse

House Doctor Precise væglampe er en elegant kombination af jern og messing, der tilføjer stil og varme til enhver indretning. Med sin smukke messing finish er denne væglampe perfekt til at skabe en hyggelig atmosfære i soveværelset som dekorativ natlampe eller i stuen som praktisk læselampe. Lampen måler 21 cm i længden og leveres med 2 meter ledning samt en tænd/sluk-knap placeret 78 cm fra lampen for nem betjening. Det tidløse og minimalistiske design gør Precise til mere end bare en lyskilde - den fungerer som et stilfuldt statement piece i din indretning. Kræver E14 pære, maksimalt 6W LED (pære ikke inkluderet).

Specifikationer

stil:Minimalistisk nordisk
farve:Messing finish
vægt:0,4 kg
bredde:15,5 cm
højde:21 cm
fatning:E14
max_watt:6W LED
materiale:Jern og messing
ledningslængde:2 meter
pære_inkluderet:Nej
installationstype:Vægmontering
afstand_til_kontakt:78 cm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilken pære skal jeg bruge til lampen?

Lampen bruger en E14 fatning med maksimalt 6W LED pære. Pæren er ikke inkluderet og skal købes separat.

Hvor lang er ledningen?

Ledningen er 2 meter lang, og afstanden fra lampen til tænd/sluk-knappen er 78 cm, hvilket giver fleksibel placering.

Kan lampen bruges udendørs?

Nej, Precise væglampen er designet til indendørs brug og egner sig perfekt til soveværelse, stue eller gang.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Precise Væglampe 21Cm Messing Finish House Doctor - Soveværelse - Metal

PriceData har fulgt prisen på Precise Væglampe 21Cm Messing Finish House Doctor - Soveværelse - Metal i 152 dage. Laveste pris i perioden er 569,95 kr (registreret d. 2. januar 2026), højeste er 720 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 654 kr.

Den nuværende pris på 649 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 7 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Precise Væglampe 21Cm Messing Finish House Doctor - Soveværelse - Metal. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Precise Væglampe 21Cm Messing Finish House Doctor - Soveværelse - Metal de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. apr. 2026649 kr71 kr (10%)
29. apr. 2026720 kr71 kr (11%)
4. mar. 2026649 kr79,05 kr (14%)
2. mar. 2026569,95 kr79,05 kr (12%)
11. feb. 2026649 kr70 kr (10%)
10. feb. 2026719 kr70 kr (11%)
9. feb. 2026649 kr70 kr (10%)
8. feb. 2026719 kr70 kr (11%)
6. feb. 2026649 kr70 kr (10%)
5. feb. 2026719 kr70 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret