Gå til hovedindhold

Tul Corporation PowerColor Hellhound Radeon RX 9060 XT - Grafikkort - Radeon RX 9060 XT - 16 GB GDDR6 - PCIe 5.0 x16 - HDMI, 2 x DisplayPort

Pris fra 3.290 krtil 4.419 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.129 kr (26% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på PowerColor Hellhound Radeon RX 9060 XT - Grafikkort - Radeon RX 9060 XT - 16 GB GDDR6 - PCIe 5.0 x16 - HDMI, 2 x DisplayPort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3290 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PowerColor Radeon RX 9060 XT Hellhound OC - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort
3.290 kr
Til butik
PowerColor Radeon RX 9060 XT Hellhound OC - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, AMD Radeon RX 9060 XT Overclocked (Core clock 2530 MHz / Boost clock 3310 MHz), 2048 Stream kerner, 16GB GDDR6 (Memory clock 20 GHz) - 128-bit, PCI-Express 5.0 x16, 2 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter AMD FreeSync, understøtter Adaptive Sync, 1 x 8-Pins strømstik, anbefalet strømforsyning: 550 Watt, kortlængde: 330mm, PCI-Port bredde: 2 slots, Powercolor Dual Fan low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), model nummer: RX9060 XT 16G-L/OC/WHITE...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: PowerColor
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: RX9060 XT 16G-L/OC
EAN: 4713436175957
Varenr.: 3371308
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PowerColor Hellhound Radeon RX 9060 XT - Grafikkort - Radeon RX 9060 XT - 16 GB GDDR6 - PCIe 5.0 x16 - HDMI, 2 x DisplayPort
3.552 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
New--Radeon RX 9060 XT Hellhound OC
3.799 kr
Til butik
New--Radeon RX 9060 XT Hellhound OC billede

Produktinformation

New Radeon RX 9060 XT Hellhound OC Oplev det næste niveau af gaming med New Radeon RX 9060 XT Hellhound OC. Denne grafikkort er designet til hardcore gamere og tilbudder utrolig ydeevne i selv de mest krævende spil. Med sin avancerede arkitektur leverer d...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Grafikkort
EAN: 4713436175957
Varenr.: 98227
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PowerColor Hellhound Radeon RX 9060 XT 16 GB GDDR6 grafikkort
-2%4.399 kr
Før 4.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PowerColor Hellhound Radeon RX 9060 XT 16 GB GDDR6 grafikkort
-2%4.419 kr
Før 4.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PowerColor Hellhound Radeon RX 9060 XT - Grafikkort - Radeon RX 9060 XT - 16 GB GDDR6 - PCIe 5.0 x16 - HDMI, 2 x DisplayPort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PowerColor Hellhound Radeon RX 9060 XT - Grafikkort - Radeon RX 9060 XT - 16 GB GDDR6 - PCIe 5.0 x16 - HDMI, 2 x DisplayPort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK3.290 kr3.290 krKøb
2CS MEGASTORE DK3.552 kr3.552 krKøb
3Ultrashop3.799 kr3.799 krKøb
4Boligcenter DK4.399 kr4.399 krKøb
5Vivas DK4.419 kr4.498 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PowerColor Hellhound Radeon RX 9060 XT - Grafikkort - Radeon RX 9060 XT - 16 GB GDDR6 - PCIe 5.0 x16 - HDMI, 2 x DisplayPort

PriceData har fulgt prisen på PowerColor Hellhound Radeon RX 9060 XT - Grafikkort - Radeon RX 9060 XT - 16 GB GDDR6 - PCIe 5.0 x16 - HDMI, 2 x DisplayPort i 180 dage. Laveste pris i perioden er 2.995 kr (registreret d. 22. december 2025), højeste er 3.799 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.489 kr.

Den nuværende pris på 3.290 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 53 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for PowerColor Hellhound Radeon RX 9060 XT - Grafikkort - Radeon RX 9060 XT - 16 GB GDDR6 - PCIe 5.0 x16 - HDMI, 2 x DisplayPort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for PowerColor Hellhound Radeon RX 9060 XT - Grafikkort - Radeon RX 9060 XT - 16 GB GDDR6 - PCIe 5.0 x16 - HDMI, 2 x DisplayPort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 20263.290 kr225 kr (6%)
18. maj 20263.515 kr1 kr (0%)
17. maj 20263.516 kr12 kr (0%)
16. maj 20263.528 kr57 kr (2%)
15. maj 20263.471 kr69 kr (2%)
14. maj 20263.540 kr57 kr (2%)
13. maj 20263.483 kr11 kr (0%)
12. maj 20263.494 kr13 kr (0%)
11. maj 20263.507 kr12 kr (0%)
10. maj 20263.519 kr11 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret