Gå til hovedindhold

MTO Pollmann jordklemme PE7-F2 - 16 mm2, Til 7 faseledere

MTOEludstyrEAN: 4025221082235
Pris fra 15 krtil 23 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 8 kr (35% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Pollmann jordklemme PE7-F2 - 16 mm2, Til 7 faseledere og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 15 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pollmann jordklemme PE7-F2 - 16 mm2, Til 7 faseledere
15 kr
Til butik
Pollmann jordklemme PE7-F2 - 16 mm2, Til 7 faseledere billede

Produktspecifikationer

Kategori: Klemmer & rækkeklemmer
Farve: 1
Artikel nr.: 2020267
EAN: 4025221082235
Varenr.: 8450877
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Jordklemme for DIN-skinne, 7x16
16 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Pollmann jordklemme PE7-F2 16 mm2, Til 7 faseledere
17,5 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Jordklemme PE7-F2, 7 x 16 mm, grn/gul
18 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Jordklemme PE7-F2, 7 x 16 mm², grøn/gul
18 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Jordklemme PE7-F2, 7 x 16 mm², grøn/gul
21,74 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Jordklemme for DIN-skinne, 7x16
23 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pollmann jordklemme PE7-F2 - 16 mm2, Til 7 faseledere koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pollmann jordklemme PE7-F2 - 16 mm2, Til 7 faseledere koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK15 kr54 krKøb
2LavprisEl16 kr16 krKøb
3vvsfittings.dk17,5 kr17,5 krKøb
4WATTOO.DK18 kr18 krKøb
5Greenline18 kr18 krKøb
6EL-GROSSISTEN21,74 kr21,74 krKøb
7BilligVVS DK23 kr23 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Pollmann jordklemme PE7-F2 - 16 mm2, Til 7 faseledere

PriceData har fulgt prisen på Pollmann jordklemme PE7-F2 - 16 mm2, Til 7 faseledere i 168 dage. Laveste pris i perioden er 14 kr (registreret d. 17. december 2025), højeste er 18 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 16 kr.

Den nuværende pris på 15 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Pollmann jordklemme PE7-F2 - 16 mm2, Til 7 faseledere. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Pollmann jordklemme PE7-F2 - 16 mm2, Til 7 faseledere de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 202615 kr1 kr (6%)
12. maj 202616 kr1,5 kr (9%)
11. maj 202617,5 kr2,5 kr (17%)
7. maj 202615 kr1 kr (6%)
24. apr. 202616 kr2 kr (11%)
23. apr. 202618 kr2 kr (13%)
5. mar. 202616 kr1 kr (7%)
2. mar. 202615 kr1,25 kr (8%)
1. mar. 202616,25 kr1,25 kr (8%)
15. jan. 202615 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret