Gå til hovedindhold

PNY Technologies PNY SSD CS2140 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)

PNY TechnologiesOptiske drevEAN: 0751492650944
Pris fra 1.216 krtil 1.439 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 223 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.160 kr 6. maj

Sammenlign priser på PNY SSD CS2140 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1216 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
PNY SSD CS2140 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
1.216 kr
Til butik
PNY SSD CS2140 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

PNY CS2140 - SSD - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES

Produktspecifikationer

Artikel nr.: M280CS2140-1TB-RB
EAN: 0751492650944
Varenr.: 1000731695
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD M.2 NVMe PNY CS2140 1 TB PCIe 4.0 x4
-1%1.349 kr
Før 1.359 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD M.2 NVMe PNY CS2140 1 TB PCIe 4.0 x4 billede

Produktinformation

PNY CS2140 - SSD - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AESGenereltBredde: 22 mmDybde: 80 mmEgenskaber: RAID 0+1 - fabrikskonfigureretTRIM supportende-til-ende datastibeskyttelseLDCP-fejlrettelseNVM Express (NVMe) 1.4Autonomous Power State Transition (APST)Active State Power Management (ASPM)S.M.A.R.T.Enhedstype: Solid state-drev - internGrænseflade: PCIe 4.0 x4 (NVMe)Højde: 4 mmKapacitet: 1 TBKrypterings algoritme: 256-bit AESModel: M.2 2280Vægt: 6.6 gPræstationIntern datahastighed: 3600 MBps (læs) / 3200 MBps (skriv)DriftssikkerhedMTBF (forventet tid mellem fejl): 1500000 timerEkspansion og forbindelseInterface: 1 x PCI Express 4.0 x4 (NVMe)Kompatibel bås: M.2 2280DiverseOverensstemmelsesstandarder: VCCIBSMIFCCRoHSKCCREACHMål & vægt (forsendelse)Bredde ved forsendelse: 9.91 cmDybde ved forsendelse: 6.99 cmHøjde ved forsendelse: 0.64 cmProducentgarantiService & Support: Begrænset garanti - 5 år

Produktspecifikationer

Kategori: Harddiske
Vægt: 0.03g
EAN: 0751492650944
Varenr.: 1853365
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD M.2 NVMe PNY CS2140 1 TB PCIe 4.0 x4
-1%1.369 kr
Før 1.379 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD M.2 NVMe PNY CS2140 1 TB PCIe 4.0 x4 billede

Produktinformation

PNY CS2140 - SSD - 1 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AESGenereltBredde: 22 mmDybde: 80 mmEgenskaber: RAID 0+1 - fabrikskonfigureretTRIM supportende-til-ende datastibeskyttelseLDCP-fejlrettelseNVM Express (NVMe) 1.4Autonomous Power State Transition (APST)Active State Power Management (ASPM)S.M.A.R.T.Enhedstype: Solid state-drev - internGrænseflade: PCIe 4.0 x4 (NVMe)Højde: 4 mmKapacitet: 1 TBKrypterings algoritme: 256-bit AESModel: M.2 2280Vægt: 6.6 gPræstationIntern datahastighed: 3600 MBps (læs) / 3200 MBps (skriv)DriftssikkerhedMTBF (forventet tid mellem fejl): 1500000 timerEkspansion og forbindelseInterface: 1 x PCI Express 4.0 x4 (NVMe)Kompatibel bås: M.2 2280DiverseOverensstemmelsesstandarder: VCCIBSMIFCCRoHSKCCREACHMål & vægt (forsendelse)Bredde ved forsendelse: 9.91 cmDybde ved forsendelse: 6.99 cmHøjde ved forsendelse: 0.64 cmProducentgarantiService & Support: Begrænset garanti - 5 årMiljømæssige parametreMaks. driftstemperatur: 70 °CMaks. Opbevaringstemperatur: 85 °CMin. driftstemperatur: 0 °CMin. lagertemperatur: -40 °C...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Harddiske
Vægt: 0.03g
EAN: 0751492650944
Varenr.: 1853365
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PNY CS2140 SSD - 1TB - PCIe 4.0 - M.2 2280
1.386 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
PNY SSD CS2140 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
1.439 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PNY SSD CS2140 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PNY SSD CS2140 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.216 kr1.216 krKøb
2Boligcenter DK1.349 kr1.349 krKøb
3Vivas DK1.369 kr1.438 krKøb
4Proshop DK1.386 kr1.386 krKøb
5Ultrashop1.439 kr1.439 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PNY SSD CS2140 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på PNY SSD CS2140 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) i 28 dage. Laveste pris i perioden er 1.160 kr (registreret d. 6. maj 2026), højeste er 1.267 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.219 kr.

Den nuværende pris på 1.216 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for PNY SSD CS2140 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for PNY SSD CS2140 1TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.216 kr23 kr (2%)
29. maj 20261.193 kr8 kr (1%)
27. maj 20261.201 kr9 kr (1%)
26. maj 20261.210 kr9 kr (1%)
25. maj 20261.219 kr15 kr (1%)
24. maj 20261.204 kr9 kr (1%)
23. maj 20261.213 kr9 kr (1%)
22. maj 20261.222 kr9 kr (1%)
21. maj 20261.231 kr9 kr (1%)
20. maj 20261.240 kr39 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret