Gå til hovedindhold

NO NAME PNY GeForce RTX 5080 Triple Fan 16 GB GDDR7 grafikkort

NO NAMEEAN: 4718006457303
Pris fra 9.783 krtil 13.219 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 3.436 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 9.495 kr 26. apr.

Sammenlign priser på PNY GeForce RTX 5080 Triple Fan 16 GB GDDR7 grafikkort og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 9783 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
PNY NVIDIA GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 SDRAM
9.783 kr
Til butik
PNY NVIDIA GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 SDRAM billede

Produktinformation

PNY GEFORCE RTX 5080 - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCIe 5.0 x16 - 3 x DisplayPort, HDMI

Produktspecifikationer

Artikel nr.: VCG508016TFXPB1
EAN: 4718006457303
Varenr.: 1002938688
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PNY GeForce RTX 5080 Triple Fan 16 GB GDDR7 grafikkort
-1%13.199 kr
Før 13.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
PNY GeForce RTX 5080 Triple Fan 16 GB GDDR7 grafikkort billede

Produktinformation

Kraftfuldt grafikkort til gaming og kreativt arbejdePNY GeForce RTX 5080 leverer seriøs ydeevne til krævende spil og kreative arbejdsopgaver. Med 16 GB GDDR7 og en boost-clock på 2 617 MHz får du flydende gameplay og hurtig rendering i høje opløsninger op til 8K (7 680 × 4 320). Tre store blæsere og aktiv køling hjælper med at holde temperaturen i skak, så du kan spille længere uden afbrydelser.Bygget til moderne PC’erKortet understøtter PCI Express x16 5.0, har 1× HDMI 2.1b og 3× DisplayPort 2.1b til op til fire skærme. Det er klar til VR, understøtter DirectX 12 Ultimate, OpenGL 4.6, NVIDIA G-SYNC og HDCP 2.3 - perfekt til både e-sport, AAA-titler og multimedie. Formfaktoren er Full-Height/Full-Length med 3 slots.Grafikprocessor: NVIDIA GeForce RTX 5080Grundfrekvens: 2 295 MHz, Boost: 2 617 MHzHukommelse: 16 GB GDDR7, 256-bit, 30 Gbit/s, 960 GB/sMaks. opløsning: 7 680 × 4 320Skærme: Op til 4Videoporte: 1× HDMI 2.1b, 3× DisplayPort 2.1bInterface: PCI Express x16 5.0Køling: Aktiv, 3 blæsere; 3 slotsStrømforbrug (TDP): 360 W; anbefalet PSU: 850 WEkstra strømstik: 1× 16-pin, 3× 8-pinDimensioner: L 32,87 × H 13,76 × D 5,96 cmUnderstøttede OS: Windows 10/11 x64, LinuxFunktioner: VR-ready, NVIDIA G-SYNC, HDCP 2.3, DirectX 12 Ultimate, OpenGL 4.6...

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Grafikkort
Vægt: 0.71g
EAN: 4718006457303
Varenr.: 2151602
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PNY GeForce RTX 5080 Triple Fan 16 GB GDDR7 grafikkort
-1%13.219 kr
Før 13.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
PNY GeForce RTX 5080 Triple Fan 16 GB GDDR7 grafikkort billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Grafikkort
Vægt: 0.71g
EAN: 4718006457303
Varenr.: 2151602

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PNY GeForce RTX 5080 Triple Fan 16 GB GDDR7 grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PNY GeForce RTX 5080 Triple Fan 16 GB GDDR7 grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK9.783 kr9.783 krKøb
2Boligcenter DK13.199 kr13.199 krKøb
3Vivas DK13.219 kr13.298 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PNY GeForce RTX 5080 Triple Fan 16 GB GDDR7 grafikkort

PriceData har fulgt prisen på PNY GeForce RTX 5080 Triple Fan 16 GB GDDR7 grafikkort i 88 dage. Laveste pris i perioden er 9.495 kr (registreret d. 26. april 2026), højeste er 10.899 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 10.166 kr.

Den nuværende pris på 9.783 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for PNY GeForce RTX 5080 Triple Fan 16 GB GDDR7 grafikkort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for PNY GeForce RTX 5080 Triple Fan 16 GB GDDR7 grafikkort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20269.783 kr8 kr (0%)
31. maj 20269.775 kr8 kr (0%)
30. maj 20269.767 kr10 kr (0%)
28. maj 20269.777 kr160 kr (2%)
27. maj 20269.937 kr77 kr (1%)
26. maj 202610.014 kr77 kr (1%)
24. maj 20269.937 kr77 kr (1%)
22. maj 202610.014 kr77 kr (1%)
20. maj 20269.937 kr71 kr (1%)
17. maj 202610.008 kr71 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret