Gå til hovedindhold

Plum Plulux 1,4 l Bag-in-box MP | Håndrengøring & pleje | Personlig hygienje | Plum Modul 1

PlumPersonlig plejeMajskolbegranulatIndustri og håndværkEAN: 5701684071823

Plum Plulux er en kraftig industri-håndrens med naturlige majskolbegranulater og mild parfume. Perfekt til fjernelse af olie, metalstøv og cementstøv fra hænder. Læs mere

Pris fra 198 krtil 333,75 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 135,75 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 185 kr 27. mar.

Sammenlign priser på Plum Plulux 1,4 l Bag-in-box MP | Håndrengøring & pleje | Personlig hygienje | Plum Modul 1 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 198 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Plum plulux håndrens 1,4L - 0718, bag-in-box, t/multiplum system,
198 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Håndrens Plum Plulux, 1,4 l bag in box til Muliti-Plum
-5%238,01 kr
Før 249,63 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Sikkerhedsgiganten
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Plum Plulux 1,4 l Bag-in-box MP | Håndrengøring & pleje | Personlig hygienje | Plum Modul 1
249,61 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Plum Plulux håndrens 1,4 liter, til multiplum system
252 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Plum Plulux håndrens 1,4 liter, til multiplum system
333,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Plum Plulux 1,4 l Bag-in-box MP | Håndrengøring & pleje | Personlig hygienje | Plum Modul 1 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Plum Plulux 1,4 l Bag-in-box MP | Håndrengøring & pleje | Personlig hygienje | Plum Modul 1 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK198 kr237 krKøb
2Globaltools.dk238,01 kr238,01 krKøb
3Sikkerhedsgiganten249,61 kr249,61 krKøb
4Elvvs.dk252 kr252 krKøb
5vvsfittings.dk333,75 kr333,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Plum Plulux Håndrens 1,4L

Plum

Plum Plulux er en kraftig industri-håndrens med naturlige majskolbegranulater og mild parfume. Perfekt til fjernelse af olie, metalstøv og cementstøv fra hænder.

• industrisæbe
• håndsæbe
• rengøringsmiddel
• plum håndrens
• majskorn håndrens
• Industri og håndværk
• Majskolbegranulat

Beskrivelse

Plum Plulux håndrens er en professionel industri-håndsæbe designet til kraftig rengøring af meget smudsige hænder. Produktet indeholder naturlige majskolbegranulater som fungerer som et miljøvenligt slibemiddel, der effektivt fjerner selv det kraftigste snavs fra hænder. Håndrensen er specielt udviklet til håndværkere, autoværksteder og produktionsvirksomheder inden for jern- og metalindustrien, kemisk industri, grafisk industri og tekstilindustri. Den fjerner dieselolie, hydraulikolie, sodblandet olie, metalstøv, cementstøv og andre industrielle forureninger fra hænderne. Produktet har en mild duft og genindfedtende effekt, som beskytter huden mod udtørring. Leveres i praktisk bag-in-box forpakning på 1,4 liter, som passer til Multi-Plum dispensersystemer. Anvendes på våde hænder ved at fordele produktet og tilføje lidt vand, hvorefter hænderne vaskes grundigt og skylles med vand.

Specifikationer

fjerner:Dieselolie, hydraulikolie, metalstøv, cementstøv
volumen:1,4 liter
anvendelse:Våde hænder
egenskaber:Biodegradable, mild duft, genindfedtende
forpakning:Bag-in-box
målgruppe:Industri og håndværk
slibemiddel:Majskolbegranulat
kompatibilitet:Multi-Plum dispensersystem

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke typer snavs kan Plum Plulux fjerne?

Plum Plulux fjerner kraftigt snavs som dieselolie, hydraulikolie, sodblandet olie, metalstøv og cementstøv fra hænder.

Er produktet miljøvenligt?

Ja, produktet indeholder majskolbegranulat som er et naturligt og bionedbrydeligt slibemiddel.

Hvordan bruges Plum Plulux?

Produktet påføres våde hænder, fordeles med lidt vand, hvorefter hænderne vaskes og skylles grundigt med vand.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Plum Plulux 1,4 l Bag-in-box MP | Håndrengøring & pleje | Personlig hygienje | Plum Modul 1

PriceData har fulgt prisen på Plum Plulux 1,4 l Bag-in-box MP | Håndrengøring & pleje | Personlig hygienje | Plum Modul 1 i 183 dage. Laveste pris i perioden er 185 kr (registreret d. 27. marts 2026), højeste er 251 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 215 kr.

Den nuværende pris på 198 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 17% den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for Plum Plulux 1,4 l Bag-in-box MP | Håndrengøring & pleje | Personlig hygienje | Plum Modul 1. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for Plum Plulux 1,4 l Bag-in-box MP | Håndrengøring & pleje | Personlig hygienje | Plum Modul 1 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026198 kr40,01 kr (17%)
31. maj 2026238,01 kr40,01 kr (20%)
27. maj 2026198 kr40,01 kr (17%)
26. maj 2026238,01 kr40,01 kr (20%)
25. maj 2026198 kr40,01 kr (17%)
23. maj 2026238,01 kr40,01 kr (20%)
17. maj 2026198 kr11 kr (5%)
16. maj 2026209 kr11 kr (6%)
13. maj 2026198 kr11 kr (5%)
12. maj 2026209 kr11 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret