Gå til hovedindhold

Wavin Plastrør fleksibel, PVC 25 mm korrugeret. De tåler en trykbelastning på 750N. - (25 meter)

WavinKabler750N trykresistensEl-installationer og kabelføringEAN: 5708525327736

Solar Plus Plastrør Fleksibel PVC 25mm korrugeret til el-installationer. Tåler 750N trykbelastning og leveres i praktisk 25 meters længde. Læs mere

Pris fra 13,56 krtil 758 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 744,44 kr (98% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 10 kr 4. apr.

Sammenlign priser på Plastrør fleksibel, PVC 25 mm korrugeret. De tåler en trykbelastning på 750N. - (25 meter) og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 13.56 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Flexrør 25mm 1", "prof. Kvalitet"
13,56 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Flexrør 25 mm (1") 25 meter
13,75 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
FLEXRØR 25 MM (1") 25 METER
16,5 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Flexrr til el-installationer, 25 mm (1") - 25 meter
329 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
"25 meter Wavin Flexrør 25 mm (1"")"
329 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Flexrør 25 Mm (1") 25 Meter
333,96 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
"25 meter Wavin flexrør 25 mm 1"""
375 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
25 meter Wavin flexrør 25 mm (1")
425 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
25 meter Wavin flexrør 25 mm
475 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Plastrør fleksibel, PVC 25 mm korrugeret. De tåler en trykbelastning på 750N. - (25 meter)
758 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Plastrør fleksibel, PVC 25 mm korrugeret. De tåler en trykbelastning på 750N. - (25 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Plastrør fleksibel, PVC 25 mm korrugeret. De tåler en trykbelastning på 750N. - (25 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk13,56 kr13,56 krKøb
2MaintainIt13,75 kr13,75 krKøb
3EL-GROSSISTEN16,5 kr16,5 krKøb
4WATTOO.DK329 kr329 krKøb
5LavprisEl329 kr329 krKøb
6Billigelogvvs.dk333,96 kr333,96 krKøb
7Greenline375 kr375 krKøb
8BilligVVS DK425 kr425 krKøb
9LavprisVVS475 kr475 krKøb
10CS MEGASTORE DK758 kr957 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Solar Plus Plastrør Fleksibel PVC 25mm Korrugeret 25m

Wavin

Solar Plus Plastrør Fleksibel PVC 25mm korrugeret til el-installationer. Tåler 750N trykbelastning og leveres i praktisk 25 meters længde.

• plastror
• flexrør
• korrugeret rør
• installationsrør
• kabelrør
• el-rør
• pvc rør
• solar plus rør
• El-installationer og kabelføring
• 750N trykresistens

Beskrivelse

Solar Plus Plastrør Fleksibel PVC 25mm er et korrugeret installationsrør designet til el-installationer. Dette fleksible plastrør tåler en trykbelastning på 750N og leveres i en praktisk længde på 25 meter. Røret er fremstillet af holdbar PVC og har en diameter på 25mm, hvilket gør det ideelt til beskyttelse af elkabler i både indvendige og udvendige installationer. Det korrugerede design sikrer optimal fleksibilitet, mens den høje trykresistens garanterer lang levetid selv under krævende forhold. Produktet er velegnet til professionelle elektrikere såvel som gør-det-selv entusiaster, der ønsker pålidelig kabelføring.

Specifikationer

type:Korrugeret
farve:Standard PVC
længde:25 meter
diameter:25 mm
materiale:PVC
anvendelse:El-installationer
fleksibilitet:Høj
trykbelastning:750N
temperaturområde:-5°C til +60°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor fleksibelt er dette plastrør?

Røret er korrugeret og derfor meget fleksibelt, hvilket gør det nemt at føre rundt om hjørner og gennem trange rum.

Kan røret bruges udendørs?

Ja, PVC-materialet og 750N trykresistensen gør det velegnet til både indendørs og udendørs brug.

Hvad betyder 750N trykbelastning?

Det betyder at røret kan modstå et tryk på 750 Newton uden at beskadiges, hvilket sikrer beskyttelse af kablerne indeni.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Plastrør fleksibel, PVC 25 mm korrugeret. De tåler en trykbelastning på 750N. - (25 meter)

PriceData har fulgt prisen på Plastrør fleksibel, PVC 25 mm korrugeret. De tåler en trykbelastning på 750N. - (25 meter) i 186 dage. Laveste pris i perioden er 10 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 329 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 51 kr.

Den nuværende pris på 13,56 kr er 73% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for Plastrør fleksibel, PVC 25 mm korrugeret. De tåler en trykbelastning på 750N. - (25 meter). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for Plastrør fleksibel, PVC 25 mm korrugeret. De tåler en trykbelastning på 750N. - (25 meter) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 202613,56 kr
24. maj 202613,75 kr
9. maj 202613,56 kr
8. maj 202613,03 kr
6. maj 202612,5 kr
5. maj 202613,03 kr
2. maj 202612,5 kr1,25 kr (11%)
21. apr. 202611,25 kr1,25 kr (10%)
18. apr. 202612,5 kr2,5 kr (25%)
4. apr. 202610 kr2,5 kr (20%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret