Gå til hovedindhold

Arimex Plastroset 75 mm passer til 75 mm rør (2 1/2'')

ArimexSanitetEAN: 5710676112505
Pris fra 35 krtil 54,75 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 19,75 kr (36% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Plastroset 75 mm passer til 75 mm rør (2 1/2'') og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 35 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Plastroset 75 mm passer til 75 mm rør (2 1/2´´)
35 kr
Til butik
Plastroset 75 mm passer til 75 mm rør (2 1/2´´) billede

Produktinformation

For ø75 mm rør (2 1/2´´) Hvid Kan bruges til Støbejernsafløbsrør Udvendig mål 105 mm Indvendig mål 75 mm

Produktspecifikationer

Mærke: Arimex
Kategori: Rosetter til afløb
EAN: 5710676112505
Varenr.: 222684
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Plastroset 75 mm passer til 75 mm rør (2 1/2'')
36,25 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Plastroset, 75 mm passer til 75 mm rr (2 1/2")
40 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Plastroset 70 MM
54,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Plastroset 75 mm passer til 75 mm rør (2 1/2'') koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Plastroset 75 mm passer til 75 mm rør (2 1/2'') koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk35 kr35 krKøb
2vvsfittings.dk36,25 kr36,25 krKøb
3WATTOO.DK40 kr40 krKøb
4VVS.dk54,75 kr54,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Plastroset 75 mm passer til 75 mm rør (2 1/2'')

PriceData har fulgt prisen på Plastroset 75 mm passer til 75 mm rør (2 1/2'') i 169 dage. Laveste pris i perioden er 34,44 kr (registreret d. 16. december 2025), højeste er 42 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 36 kr.

Den nuværende pris på 35 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Plastroset 75 mm passer til 75 mm rør (2 1/2''). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Plastroset 75 mm passer til 75 mm rør (2 1/2'') de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 202635 kr1,25 kr (3%)
24. maj 202636,25 kr1,25 kr (4%)
6. maj 202635 kr1,25 kr (3%)
5. maj 202636,25 kr1,25 kr (4%)
24. apr. 202635 kr5 kr (13%)
23. apr. 202640 kr5 kr (14%)
24. mar. 202635 kr1,25 kr (3%)
23. mar. 202636,25 kr1,25 kr (4%)
20. mar. 202635 kr1,25 kr (3%)
19. mar. 202636,25 kr1,25 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret