Gå til hovedindhold

Plastmo udvendig gering nr. 11 / 90 grader, stål plus

PlastmoTagrenderEAN: 5702756340014
Pris fra 469 krtil 540 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 71 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 334 kr 31. maj

Sammenlign priser på Plastmo udvendig gering nr. 11 / 90 grader, stål plus og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 469 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Plastmo udvendig gering nr. 11 / 90 grader, stål plus
469 kr
Til butik
Plastmo udvendig gering nr. 11 / 90 grader, stål plus billede

Produktinformation

Med et Stål Plus tagrendesystem får du stærke og solide tagrender, der ligner zink, men har stålets styrke.Stål Plus er et kvalitetsstål belagt med en mat overflade af magnesium, aluminium og zink. Belægningen gør tagrendernemodstandsdygtige mod korrosion...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Plastmo
Kategori: Tagrender & tag
Farve: steel
EAN: 5702756340014
Varenr.: 275654001
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Plastmo udvendig gering nr. 11 / 90 grader, stål plus
499 kr
Til butik
Plastmo udvendig gering nr. 11 / 90 grader, stål plus billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Plastmo
Kategori: Tag & facade
Farve: steel
EAN: 5702756340014
Varenr.: 275654001
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
11" x 90° Gering udvendig Stål Plus Plastmo
508,9 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Plastmo St.plus ger. 90° Nr.11 - Plastmo udvendig
517 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Plastmo stål plus udv. gering nr. 11. 90 grader
540 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Plastmo udvendig gering nr. 11 / 90 grader, stål plus koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Plastmo udvendig gering nr. 11 / 90 grader, stål plus koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS469 kr469 krKøb
2BilligVVS DK499 kr499 krKøb
3EL-GROSSISTEN508,9 kr508,9 krKøb
4CS MEGASTORE DK517 kr556 krKøb
5Elvvs.dk540 kr540 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Plastmo udvendig gering nr. 11 / 90 grader, stål plus

PriceData har fulgt prisen på Plastmo udvendig gering nr. 11 / 90 grader, stål plus i 165 dage. Laveste pris i perioden er 319 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 508,9 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 397 kr.

Den nuværende pris på 469 kr er 18% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Plastmo udvendig gering nr. 11 / 90 grader, stål plus. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Plastmo udvendig gering nr. 11 / 90 grader, stål plus de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026469 kr135 kr (40%)
31. maj 2026334 kr1 kr (0%)
30. maj 2026335 kr4 kr (1%)
26. maj 2026339 kr130 kr (28%)
24. maj 2026469 kr130 kr (38%)
17. maj 2026339 kr169,9 kr (33%)
16. maj 2026508,9 kr169,9 kr (50%)
12. maj 2026339 kr130 kr (28%)
11. maj 2026469 kr130 kr (38%)
19. apr. 2026339 kr169,9 kr (33%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret