Gå til hovedindhold

Plastmo tudstykke i sort med Ø75 mm nedløb til tagrende nr. 11

PlastmoTagrenderEAN: 5702751125418
Pris fra 132 krtil 189 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 57 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 129 kr 17. maj

Sammenlign priser på Plastmo tudstykke i sort med Ø75 mm nedløb til tagrende nr. 11 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 132 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Plastmo tudstykke i sort med Ø75 mm nedløb til tagrende nr. 11
132 kr
Til butik
Plastmo tudstykke i sort med Ø75 mm nedløb til tagrende nr. 11 billede

Produktinformation

Med mere end 60 år på det danske marked har Plastmo tagrender bevist deres styrke og holdbarhed. Alle Plastmos tudstykker af plast er produceret af genanvendelig blyfri hård polyvinylklorid (PVC), der ikke indeholder blødgørere. Tudstykker anvendes hvor m...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Plastmo
Kategori: Tag
Farve: black
EAN: 5702751125418
Varenr.: 275112541
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Plastmo tudstykke nr. 11 / 75 mm, sort
165 kr
Til butik
Plastmo tudstykke nr. 11 / 75 mm, sort billede

Produktinformation

Plastmo Tudstykke nr. 11 / 75 mm, Sort Danner overgang mellem tagrender og nedløbsrør. Relaterede varer: Rørsamlemuffe:Anvendes til samling af rør og hvor nedløbsrøret monteres direkte på tudstykket Tagrendelim:"Koldsvejser" delene sammen på un

Produktspecifikationer

Mærke: Plastmo
Kategori: Tag & facade
Farve: black
EAN: 5702751125418
Varenr.: 275112541
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Plastmo tudstykke, 11", Ø75mm, sort
185,09 kr
Til butik
Plastmo tudstykke, 11", Ø75mm, sort billede

Produktinformation

Plastmo Tudstykke nr. 11 / 75 mm, SortDanner overgang mellem tagrender og nedløbsrør. Relaterede varer:Rørsamlemuffe: Anvendes til samling af rør og hvor nedløbsrøret monteres direkte på tudstykketTagrendelim: "Koldsvejser" delene sammen på unde

Produktspecifikationer

EAN: 5702751125418
Varenr.: 15842873966927
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
11 x 75 mm Tudstykke sort Plastmo
188 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Plastmo tudstykke nr. 11 / 75 mm, sort
189 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Plastmo tudstykke i sort med Ø75 mm nedløb til tagrende nr. 11 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Plastmo tudstykke i sort med Ø75 mm nedløb til tagrende nr. 11 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS132 kr132 krKøb
2BilligVVS DK165 kr165 krKøb
3EL-GROSSISTEN185,09 kr185,09 krKøb
4CS MEGASTORE DK188 kr227 krKøb
5CompletVVS189 kr189 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Plastmo tudstykke i sort med Ø75 mm nedløb til tagrende nr. 11

PriceData har fulgt prisen på Plastmo tudstykke i sort med Ø75 mm nedløb til tagrende nr. 11 i 170 dage. Laveste pris i perioden er 118 kr (registreret d. 14. december 2025), højeste er 185,09 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 143 kr.

Den nuværende pris på 132 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 20% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Plastmo tudstykke i sort med Ø75 mm nedløb til tagrende nr. 11. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Plastmo tudstykke i sort med Ø75 mm nedløb til tagrende nr. 11 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 2026132 kr33 kr (20%)
24. maj 2026165 kr36 kr (28%)
17. maj 2026129 kr56,09 kr (30%)
16. maj 2026185,09 kr56,09 kr (43%)
12. maj 2026129 kr36 kr (22%)
11. maj 2026165 kr36 kr (28%)
18. apr. 2026129 kr36 kr (22%)
17. apr. 2026165 kr36 kr (28%)
9. mar. 2026129 kr36 kr (22%)
8. mar. 2026165 kr36 kr (28%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret