Gå til hovedindhold

Plastmo tudstykke i sort med Ø75 mm nedløb til tagrende nr. 10

PlastmoTagrenderEAN: 5702751125401
Pris fra 109 krtil 159 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 50 kr (31% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Plastmo tudstykke i sort med Ø75 mm nedløb til tagrende nr. 10 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 109 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Plastmo tudstykke i sort med Ø75 mm nedløb til tagrende nr. 10
109 kr
Til butik
Plastmo tudstykke i sort med Ø75 mm nedløb til tagrende nr. 10 billede

Produktinformation

Med mere end 60 år på det danske marked har Plastmo tagrender bevist deres styrke og holdbarhed. Alle Plastmos tudstykker af plast er produceret af genanvendelig blyfri hård polyvinylklorid (PVC), der ikke indeholder blødgørere. Tudstykker anvendes hvor m...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Plastmo
Kategori: Tag
Farve: black
EAN: 5702751125401
Varenr.: 275112540
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Plastmo tudstykke nr. 10 / 75 mm, sort
119 kr
Til butik
Plastmo tudstykke nr. 10 / 75 mm, sort billede

Produktinformation

Plastmo Tudstykke nr. 10 / 75 mm, Sort Danner overgang mellem tagrender og nedløbsrør. Relaterede varer: Rørsamlemuffe:Anvendes til samling af rør og hvor nedløbsrøret monteres direkte på tudstykket Tagrendelim:"Koldsvejser" delene sammen på un

Produktspecifikationer

Mærke: Plastmo
Kategori: Tag & facade
Farve: black
EAN: 5702751125401
Varenr.: 275112540
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Plastmo tudstykke, 10", Ø75mm, sort
149,23 kr
Til butik
Plastmo tudstykke, 10", Ø75mm, sort billede

Produktinformation

Plastmo Tudstykke nr. 10 / 75 mm, SortDanner overgang mellem tagrender og nedløbsrør. Relaterede varer:Rørsamlemuffe: Anvendes til samling af rør og hvor nedløbsrøret monteres direkte på tudstykketTagrendelim: "Koldsvejser" delene sammen på unde

Produktspecifikationer

EAN: 5702751125401
Varenr.: 15842895855951
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
10 x 75 mm Tudstykke sort Plastmo
158 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Plastmo tudstykke nr. 10 / 75 mm, sort
159 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Plastmo tudstykke i sort med Ø75 mm nedløb til tagrende nr. 10 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Plastmo tudstykke i sort med Ø75 mm nedløb til tagrende nr. 10 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS109 kr109 krKøb
2BilligVVS DK119 kr119 krKøb
3EL-GROSSISTEN149,23 kr149,23 krKøb
4CS MEGASTORE DK158 kr197 krKøb
5CompletVVS159 kr159 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Plastmo tudstykke i sort med Ø75 mm nedløb til tagrende nr. 10

PriceData har fulgt prisen på Plastmo tudstykke i sort med Ø75 mm nedløb til tagrende nr. 10 i 166 dage. Laveste pris i perioden er 109 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 159 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 120 kr.

Den nuværende pris på 109 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Plastmo tudstykke i sort med Ø75 mm nedløb til tagrende nr. 10. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Plastmo tudstykke i sort med Ø75 mm nedløb til tagrende nr. 10 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026109 kr10 kr (8%)
1. jun. 2026119 kr10 kr (9%)
30. maj 2026109 kr1 kr (1%)
26. maj 2026110 kr9 kr (8%)
24. maj 2026119 kr9 kr (8%)
17. maj 2026110 kr39,23 kr (26%)
16. maj 2026149,23 kr39,23 kr (36%)
12. maj 2026110 kr9 kr (8%)
11. maj 2026119 kr9 kr (8%)
19. apr. 2026110 kr39,23 kr (26%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret