Gå til hovedindhold

Plastmo tudstykke i brun med Ø75 mm nedløb til tagrende nr. 11

PlastmoTagrenderEAN: 5702751124411
Pris fra 122 krtil 179 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 57 kr (32% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Plastmo tudstykke i brun med Ø75 mm nedløb til tagrende nr. 11 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 122 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Plastmo tudstykke i brun med Ø75 mm nedløb til tagrende nr. 11
122 kr
Til butik
Plastmo tudstykke i brun med Ø75 mm nedløb til tagrende nr. 11 billede

Produktinformation

Med mere end 60 år på det danske marked har Plastmo tagrender bevist deres styrke og holdbarhed. Alle Plastmos tudstykker af plast er produceret af genanvendelig blyfri hård polyvinylklorid (PVC), der ikke indeholder blødgørere. Tudstykker anvendes hvor m...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Plastmo
Kategori: Tag
Farve: brown
Størrelse: 75 mm
EAN: 5702751124411
Varenr.: 275112441
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Plastmo tudstykke nr. 11 / 75 mm, brun
135 kr
Til butik
Plastmo tudstykke nr. 11 / 75 mm, brun billede

Produktinformation

Plastmo tudstykke nr. 11 / 75 mm, brunDanner overgang mellem tagrender og nedløbsrørRelaterede varer:Rørsamlemuffe:Anvendes til samling af rør og hvor nedløbsrøret monteres direkte på tudstykketTagrendelim:"Koldsvejser" delene sammen på under 1

Produktspecifikationer

Mærke: Plastmo
Kategori: Tag & facade
Farve: brown
Størrelse: 75 mm
EAN: 5702751124411
Varenr.: 275112441
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Plastmo tudstykke, 11", Ø75mm, brun
167,16 kr
Til butik
Plastmo tudstykke, 11", Ø75mm, brun billede

Produktinformation

Plastmo tudstykke nr. 11 / 75 mm, brunDanner overgang mellem tagrender og nedløbsrørRelaterede varer:Rørsamlemuffe: Anvendes til samling af rør og hvor nedløbsrøret monteres direkte på tudstykketTagrendelim: "Koldsvejser" delene sammen på under

Produktspecifikationer

EAN: 5702751124411
Varenr.: 15842876260687
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
11 x 75 mm Tudstykke brun Plastmo
176 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Plastmo tudstykke nr. 11 / 75 mm, brun
179 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Plastmo tudstykke i brun med Ø75 mm nedløb til tagrende nr. 11 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Plastmo tudstykke i brun med Ø75 mm nedløb til tagrende nr. 11 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS122 kr122 krKøb
2BilligVVS DK135 kr135 krKøb
3EL-GROSSISTEN167,16 kr167,16 krKøb
4CS MEGASTORE DK176 kr215 krKøb
5CompletVVS179 kr179 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Plastmo tudstykke i brun med Ø75 mm nedløb til tagrende nr. 11

PriceData har fulgt prisen på Plastmo tudstykke i brun med Ø75 mm nedløb til tagrende nr. 11 i 166 dage. Laveste pris i perioden er 122 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 174 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 133 kr.

Den nuværende pris på 122 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Plastmo tudstykke i brun med Ø75 mm nedløb til tagrende nr. 11. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Plastmo tudstykke i brun med Ø75 mm nedløb til tagrende nr. 11 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026122 kr13 kr (10%)
1. jun. 2026135 kr13 kr (11%)
30. maj 2026122 kr1 kr (1%)
26. maj 2026123 kr12 kr (9%)
24. maj 2026135 kr12 kr (10%)
17. maj 2026123 kr44,16 kr (26%)
16. maj 2026167,16 kr44,16 kr (36%)
12. maj 2026123 kr12 kr (9%)
11. maj 2026135 kr12 kr (10%)
18. apr. 2026123 kr12 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret