Gå til hovedindhold

Planet pendellampe, sort/guldfarvet, Ø 50 cm, metal, E14 – By Rydéns - Spisestue - Med én lyskilde

By RydénsLamperEAN: 7391741003515
Pris fra 2.589 krtil 3.099 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 510 kr (16% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Planet pendellampe, sort/guldfarvet, Ø 50 cm, metal, E14 – By Rydéns - Spisestue - Med én lyskilde og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2589 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
By Rydéns Planet loftslampe 50 cm Sort/Guld
-25%2.589 kr
Før 3.445 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
By Rydéns Planet loftslampe 50 cm Sort/Guld billede

Produktinformation

By Rydéns Planet loftslampe 50 cm Sort/Guld

Produktspecifikationer

Mærke: By Rydéns
Kategori: Loftslamper & pendler
EAN: 7391741003515
Varenr.: 30784-01
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Planet pendellampe, sort/guldfarvet, Ø 50 cm, metal, E14 – By Rydéns - Spisestue - Med én lyskilde
-17%2.845 kr
Før 3.445 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Planet pendellampe, sort/guldfarvet, Ø 50 cm, metal, E14 – By Rydéns - Spisestue - Med én lyskilde billede

Produktinformation

Planet-pendellamper i sort/guld er en iøjnefaldende hængelampe, der med sit unikke design skaber et virkelig smukt og hyggeligt lys. Som navnet antyder, er den inspireret af solsystemet – de runde skiver minder mest om de planeter, der kredser om solen, og solen, der skinner igennem planeternes masse. Lampen er et utroligt blikfang, uanset om den hænger i entreen, i soveværelset eller over spisebordet eller sofabordet. Den smukke pendellampe belyser rummet med et behageligt, varmt lys og passer nemt ind i skandinaviske trends og enhver anden stil.

Produktspecifikationer

Mærke: By Rydéns
Kategori: Pendler
Materiale: Metal
Artikel nr.: 4200350-4007
EAN: 7391741003515
Varenr.: 70010842
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
By Rydéns Planet pendel, Ø50 cm
2.885 kr
Til butik
By Rydéns Planet pendel, Ø50 cm billede

Produktinformation

Planet pendel - en unik lampe i sort og guld Planet pendlen fra svenske By Rydéns er en utrolig smuk pendel, som med sit specielle og anderledes design giver et virkeligt hyggeligt og flot lys. Planet pendlens design minder lidt om et solsystem med alle d...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: By Rydéns
Kategori: Lampetyper
Farve: Sort/Guld
EAN: 7391741003515
Varenr.: 6241115198
Gå til Hulténs DK
TrustScore 4 ud af 53,7
by Rydéns, Planet Loftlampe Ø50cm Sort/Guld
-15%3.043 kr
Før 3.580 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
By Rydéns Planet pendel, Ø50 cm
3.099 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Planet pendellampe, sort/guldfarvet, Ø 50 cm, metal, E14 – By Rydéns - Spisestue - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Planet pendellampe, sort/guldfarvet, Ø 50 cm, metal, E14 – By Rydéns - Spisestue - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1KitchenTime DK2.589 kr2.589 krKøb
2Lampemesteren DK2.845 kr2.845 krKøb
3LampeGuru.dk2.885 kr2.885 krKøb
4Hulténs DK3.043 kr3.128 krKøb
5Greenline3.099 kr3.099 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Planet pendellampe, sort/guldfarvet, Ø 50 cm, metal, E14 – By Rydéns - Spisestue - Med én lyskilde

PriceData har fulgt prisen på Planet pendellampe, sort/guldfarvet, Ø 50 cm, metal, E14 – By Rydéns - Spisestue - Med én lyskilde i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.207 kr (registreret d. 10. december 2025), højeste er 3.080 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.724 kr.

Den nuværende pris på 2.589 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 12 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Planet pendellampe, sort/guldfarvet, Ø 50 cm, metal, E14 – By Rydéns - Spisestue - Med én lyskilde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Planet pendellampe, sort/guldfarvet, Ø 50 cm, metal, E14 – By Rydéns - Spisestue - Med én lyskilde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
13. apr. 20262.589 kr230 kr (8%)
11. apr. 20262.819 kr230 kr (9%)
27. mar. 20262.589 kr98 kr (4%)
18. feb. 20262.687 kr132 kr (5%)
17. feb. 20262.819 kr132 kr (5%)
20. jan. 20262.687 kr393 kr (13%)
19. jan. 20263.080 kr110 kr (4%)
17. jan. 20262.970 kr80 kr (3%)
16. jan. 20263.050 kr511 kr (20%)
7. jan. 20262.539 kr451 kr (15%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret