Gå til hovedindhold

Pillivuyt - Plissé Tapasfad x 36 x 12 cm Hvid

PillivuytServeringsfadeEAN: 3050910342575
Pris fra 303 krtil 449 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 146 kr (33% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Pillivuyt - Plissé Tapasfad x 36 x 12 cm Hvid og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 303 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Pillivuyt Plissé tapastallerken 36x12 cm
-33%303 kr
Før 449 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Pillivuyt Plissé tapastallerken 36x12 cm billede

Produktinformation

Pillivuyt Plissé tapastallerken 36x12 cm

Produktspecifikationer

Mærke: Pillivuyt
Kategori: Serverings- & Anretningsfade
EAN: 3050910342575
Varenr.: 37668-03
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pillivuyt Plissé Fad 36 cm
313 kr
Til butik
Pillivuyt Plissé Fad 36 cm billede

Produktinformation

Elegant Plissé tapasfad til servering af kolde og varme retter. Enkelt, elegant og klassisk. Plissé er kendt for sine plisserede linjer og tidløse stil, der er skabt ud fra nogle af Pillivuyts tidlige støbeforme fra begyndelsen af 1900-tallet. Plissé er med sin fine plissering kendt verden over som indbegrebet af diskret, fransk elegance. Fra ovn til bord Pillivuyts fade og forme præsenterer maden på smukkeste vis og skaber en fuldendt kulinarisk oplevelse fra ovn til bord. Porcelænet er ikke kun særdeles modstandsdygtigt over for slag og stød. Pillivuyts ovnfaste porcelæn tåler også termisk chok fra -30 °C til +350 °C - så du kan tage fadet ud af fryseren og sætte det direkte i en varm ovn. Du kan derfor uden problemer forberede en tærte, en lasagne eller noget helt tredje og derefter fryse fadet ned, så du kan komme det i den brandvarme ovn, når det passer dig. Porcelænets unikke egenskaber skyldes den særlige porcelænsmasse og den ekstremt høje temperatur, det bliver brændt ved. Pillivuyts porcelæn har desuden den gode egenskab, at det optager og fordeler varmen på optimal vis - maden holder sig derfor varm længe efter, at den er taget ud af ovnen.

Produktspecifikationer

Mærke: Pillivuyt
Kategori: Borddaekning
Artikel nr.: 18547
EAN: 3050910342575
Varenr.: 2740626
Gå til HvidevareShoppen.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Pillivuyt Plissé Fad 36x12 cm.
349 kr
Til butik
Pillivuyt Plissé Fad 36x12 cm. billede

Produktinformation

Rektangulært fad fra Pillivuyt Plissé serie på 36x12 cm. Pillivuyts fade og forme præsenterer maden på smukkeste vis og skaber en fuldendt kulinarisk oplevelse fra ovn til bord. Porcelænet er ikke kun særdeles modstandsdygtigt over for slag og stød. Pill...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Pillivuyt
Kategori: Fade
EAN: 3050910342575
Varenr.: 3050910342575
Gå til Rikki Tikki Shop
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pillivuyt - Plissé Tapasfad x 36 x 12 cm Hvid
-14%385 kr
Før 449,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Kai Berntsen ApS
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
449 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pillivuyt - Plissé Tapasfad x 36 x 12 cm Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pillivuyt - Plissé Tapasfad x 36 x 12 cm Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1KitchenTime DK303 kr352 krKøb
2Proshop DK313 kr352 krKøb
3HvidevareShoppen.dk349 kr349 krKøb
4Rikki Tikki Shop385 kr385 krKøb
5Kai Berntsen ApS449 kr449 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Pillivuyt - Plissé Tapasfad x 36 x 12 cm Hvid

PriceData har fulgt prisen på Pillivuyt - Plissé Tapasfad x 36 x 12 cm Hvid i 176 dage. Laveste pris i perioden er 295 kr (registreret d. 9. december 2025), højeste er 360 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 334 kr.

Den nuværende pris på 303 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for Pillivuyt - Plissé Tapasfad x 36 x 12 cm Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for Pillivuyt - Plissé Tapasfad x 36 x 12 cm Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026303 kr11 kr (4%)
28. maj 2026314 kr23 kr (7%)
27. maj 2026337 kr1 kr (0%)
24. maj 2026336 kr1 kr (0%)
21. maj 2026337 kr1 kr (0%)
13. maj 2026336 kr1 kr (0%)
2. maj 2026337 kr32 kr (10%)
1. apr. 2026305 kr22 kr (7%)
28. mar. 2026327 kr21 kr (6%)
25. mar. 2026348 kr11 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret