Gå til hovedindhold

Phoenix Contact Phoenix D-UT 16, Terminal block cover, 1 stk, Grå, 2,2 mm, 52,8 mm, 47,3 mm

Phoenix ContactEludstyrEAN: 4017918977597
Pris fra 5,18 krtil 358 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 352,82 kr (99% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4,92 kr 14. apr.

Sammenlign priser på Phoenix D-UT 16, Terminal block cover, 1 stk, Grå, 2,2 mm, 52,8 mm, 47,3 mm og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5.18 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Endeplade - d-ut 16 - 3047206
5,18 kr
Til butik
Endeplade - d-ut 16 - 3047206 billede

Produktinformation

Endeplade, længde: 52,8 mm, bredde: 2,2 mm, højde: 47,3 mm, farve: grå

Produktspecifikationer

Kategori: ende- og mellemplade for rækkeklemme
Farve: grå
EAN: 4017918977597
Varenr.: 5421020185
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
ENDEPLADE - D-UT 16 - 3047206
7,15 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Phoenix D-UT 16, Terminal block cover, 1 stk, Grå, 2,2 mm, 52,8 mm, 47,3 mm
358 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Phoenix D-UT 16, Terminal block cover, 1 stk, Grå, 2,2 mm, 52,8 mm, 47,3 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Phoenix D-UT 16, Terminal block cover, 1 stk, Grå, 2,2 mm, 52,8 mm, 47,3 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1MaintainIt5,18 kr5,18 krKøb
2EL-GROSSISTEN7,15 kr7,15 krKøb
3CS MEGASTORE DK358 kr397 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Phoenix D-UT 16, Terminal block cover, 1 stk, Grå, 2,2 mm, 52,8 mm, 47,3 mm

PriceData har fulgt prisen på Phoenix D-UT 16, Terminal block cover, 1 stk, Grå, 2,2 mm, 52,8 mm, 47,3 mm i 175 dage. Laveste pris i perioden er 4,69 kr (registreret d. 11. december 2025), højeste er 12,16 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6 kr.

Den nuværende pris på 5,18 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for Phoenix D-UT 16, Terminal block cover, 1 stk, Grå, 2,2 mm, 52,8 mm, 47,3 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for Phoenix D-UT 16, Terminal block cover, 1 stk, Grå, 2,2 mm, 52,8 mm, 47,3 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20265,18 kr
1. jun. 20264,98 kr
31. maj 20265,18 kr
20. maj 20265,08 kr
19. maj 20265,18 kr
26. apr. 20265,08 kr
18. apr. 20265 kr
14. apr. 20264,92 kr
13. apr. 20265,11 kr
21. mar. 20264,92 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret