Gå til hovedindhold

PHOENIX CONTACT Sensor-/aktuatorklemme, mærkespænding: 250 V, mærkestrøm: 13,5 A, antal tilslutninger: 4, tværsnit:0,14 mm² - 1,5 mm², AWG: 26

Phoenix ContactEludstyrEAN: 4046356735339
Pris fra 16,39 krtil 28 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 11,61 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 16,19 kr 14. apr.

Sammenlign priser på PHOENIX CONTACT Sensor-/aktuatorklemme, mærkespænding: 250 V, mærkestrøm: 13,5 A, antal tilslutninger: 4, tværsnit:0,14 mm² - 1,5 mm², AWG: 26 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 16.39 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Sensor-/Aktuatorklemme Ptio 1,5/S/3
16,39 kr
Til butik
Sensor-/Aktuatorklemme Ptio 1,5/S/3 billede

Produktinformation

Sensor-/aktuatorklemme, mærkespænding: 250 V, mærkestrøm: 13,5 A, antal tilslutninger: 4, tværsnit:0,14 mm² - 1,5 mm², AWG: 26 Søgetermer: 5421025478 - 3244410 - 5421025478 - 4046356735339

Produktspecifikationer

Kategori: Lighting
EAN: 4046356735339
Varenr.: 8810777510225
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Sensor-/aktuatorklemme ptio 1,5/s/3
17,5 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SENSOR-/AKTUATORKLEMME PTIO 1,5/S/3
18,28 kr
Til butik
SENSOR-/AKTUATORKLEMME PTIO 1,5/S/3 billede

Produktinformation

Sensor-/aktuatorklemme, mærkespænding: 250 V, mærkestrøm: 13,5 A, tilslutningstype: Push-in-tilslutning, antal tilslutninger: 4, tværsnit: 0,14 mm2 - 1,5 mm2, AWG: 26 - 14, bredde: 3,5 mm, farve: grå, monteringstype: NS 35/7,5, NS 35/15

Produktspecifikationer

Kategori: Sensorer
EAN: 4046356735339
Varenr.: 15842566963535
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Sensor-/aktuatorklemme Ptio 1,5/S/3, gr - Phoenix Contact
18,6 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PHOENIX CONTACT Sensor-/aktuatorklemme, mærkespænding: 250 V, mærkestrøm: 13,5 A, antal tilslutninger: 4, tværsnit:0,14 mm² - 1,5 mm², AWG: 26
21,9 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Sensor-/aktuatorklemme, ptio 1,5/s/3
28 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PHOENIX CONTACT Sensor-/aktuatorklemme, mærkespænding: 250 V, mærkestrøm: 13,5 A, antal tilslutninger: 4, tværsnit:0,14 mm² - 1,5 mm², AWG: 26 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PHOENIX CONTACT Sensor-/aktuatorklemme, mærkespænding: 250 V, mærkestrøm: 13,5 A, antal tilslutninger: 4, tværsnit:0,14 mm² - 1,5 mm², AWG: 26 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Billigelogvvs.dk16,39 kr16,39 krKøb
2MaintainIt17,5 kr17,5 krKøb
3EL-GROSSISTEN18,28 kr18,28 krKøb
4WATTOO.DK18,6 kr18,6 krKøb
5CS MEGASTORE DK21,9 kr60,9 krKøb
6Elvvs.dk28 kr28 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PHOENIX CONTACT Sensor-/aktuatorklemme, mærkespænding: 250 V, mærkestrøm: 13,5 A, antal tilslutninger: 4, tværsnit:0,14 mm² - 1,5 mm², AWG: 26

PriceData har fulgt prisen på PHOENIX CONTACT Sensor-/aktuatorklemme, mærkespænding: 250 V, mærkestrøm: 13,5 A, antal tilslutninger: 4, tværsnit:0,14 mm² - 1,5 mm², AWG: 26 i 179 dage. Laveste pris i perioden er 15,62 kr (registreret d. 7. december 2025), højeste er 21,74 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 18 kr.

Den nuværende pris på 16,39 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for PHOENIX CONTACT Sensor-/aktuatorklemme, mærkespænding: 250 V, mærkestrøm: 13,5 A, antal tilslutninger: 4, tværsnit:0,14 mm² - 1,5 mm², AWG: 26. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for PHOENIX CONTACT Sensor-/aktuatorklemme, mærkespænding: 250 V, mærkestrøm: 13,5 A, antal tilslutninger: 4, tværsnit:0,14 mm² - 1,5 mm², AWG: 26 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 202616,39 kr1,11 kr (6%)
19. maj 202617,5 kr1,11 kr (7%)
26. apr. 202616,39 kr
14. apr. 202616,19 kr
13. apr. 202616,25 kr
21. mar. 202616,19 kr
11. mar. 202616,25 kr1,81 kr (10%)
10. mar. 202618,06 kr1,81 kr (11%)
6. mar. 202616,25 kr1,81 kr (10%)
5. mar. 202618,06 kr1,81 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret