Gå til hovedindhold

Philips Viva Collection HR3740 - Håndmixer - 450 W - hvid/kashmeregrå

PhilipsKøkkenmaskiner og blendereKonisk piskeris for maksimal luftindblandingHjemmebagning og kagetilberedningEAN: 8710103795582

Kraftfuld 450W håndmixer med 5 hastigheder og turbofunktion. Konisk piskeris giver luftige kager og ensartet kagedej. Nem rengøring og opbevaring. Læs mere

Pris fra 204 krtil 329 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 125 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 179 kr 20. apr.

Sammenlign priser på Philips Viva Collection HR3740 - Håndmixer - 450 W - hvid/kashmeregrå og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 204 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Viva Collection HR3740 Håndmixer 450W Hvid/kashmeregrå
204 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Viva Collection HR3740 - Håndmixer - 450 W - hvid/kashmeregrå
209 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Håndmixer Viva Collection HR3740/00 - 450 W
209 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Philips 5000 Series HR3740/00 Mixer (kashmir grå)
209 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips HR3740/00 Håndmixer 450W - Grå /hvid
211 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips Elvisp HR3740 450W 5 Speeds
-28%238 kr
Før 329 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Philips Viva håndmixer HR3740/00 450 W White
-18%249,95 kr
Før 306 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips Viva Collection HR3740 Håndmixer 450W Hvid/kashmeregrå
279 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Elvisp HR3740 450W 5 hastigheder & Turbo
-13%329 kr
Før 379 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Viva Collection HR3740 - Håndmixer - 450 W - hvid/kashmeregrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Viva Collection HR3740 - Håndmixer - 450 W - hvid/kashmeregrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK204 kr204 krKøb
2CS MEGASTORE DK209 kr248 krKøb
3Proshop DK209 kr248 krKøb
4Komplett DK209 kr209 krKøb
5Butik24 DK211 kr250 krKøb
6Teknikproffset DK238 kr297 krKøb
7KitchenTime DK249,95 kr298,95 krKøb
8Ultrashop279 kr279 krKøb
9Estore DK329 kr329 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips Viva Collection HR3740 Håndmixer med Turbofunktion

Philips

Kraftfuld 450W håndmixer med 5 hastigheder og turbofunktion. Konisk piskeris giver luftige kager og ensartet kagedej. Nem rengøring og opbevaring.

• håndmixer
• elpisker
• røremaskine
• bageredskab
• Philips mixer
• kagepisker
• køkkenmixer
• turbomixer
• dejmixer
• Hjemmebagning og kagetilberedning
• Konisk piskeris for maksimal luftindblanding

Beskrivelse

Philips Viva Collection HR3740 er en kraftfuld håndmixer designet til at gøre bagning nemt og effektivt. Med sin 450W motor kan den arbejde med både lette og seje deje, mens det unikke konisk formede piskeris sikrer maksimal luftindblanding for luftige og ensartede kager. De fem hastighedsindstillinger plus turbofunktion giver dig fuld kontrol over konsistensen, uanset om du pisker flødeskum eller ælter brøddej. Inkluderet tilbehør i rustfrit stål (piskeris og dejkroge) er holdbart og nemt at rengøre. Den elegante hvide og kashmeregrå finish passer perfekt ind i ethvert moderne køkken.

Specifikationer

Farve:Hvid/kashmeregrå
Vægt:1,45 kg
Garanti:2 år
Hastigheder:5 + turbofunktion
Motoreffekt:450W
Ledningslængde:1,2 m
Materiale kabinet:ABS-plast
Materiale piskeris:Rustfrit stål
Inkluderet tilbehør:2x piskeris, 2x dejkroge

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Kan håndmixeren håndtere tung dej?

Ja, den kraftige 450W motor gør det muligt at arbejde med selv de mest seje deje uden problemer.

Hvad er forskellen på piskeris og dejkroge?

Piskerisene er konisk formede og optimeret til at piske luft ind i lette deje og flødeskum, mens dejkrogene er designet til at ælte tunge deje som brøddej.

Er tilbehøret opvaskemaskineegnet?

Ja, både piskeris og dejkroge i rustfrit stål kan vaskes i opvaskemaskinen for nem rengøring.

Hvordan fungerer turbofunktionen?

Turbofunktionen giver et ekstra kraftskub når du har brug for det - perfekt til at færdiggøre piskning eller få gang i seje deje.

Kan jeg opbevare ledningen på mixeren?

Ja, mixeren har en praktisk ledningsklemme der holder 1,2m ledningen pænt samlet for nem opbevaring.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Viva Collection HR3740 - Håndmixer - 450 W - hvid/kashmeregrå

PriceData har fulgt prisen på Philips Viva Collection HR3740 - Håndmixer - 450 W - hvid/kashmeregrå i 176 dage. Laveste pris i perioden er 179 kr (registreret d. 20. april 2026), højeste er 209 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 203 kr.

Den nuværende pris på 204 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 50 prisændringer for Philips Viva Collection HR3740 - Håndmixer - 450 W - hvid/kashmeregrå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 50 prisændringer for Philips Viva Collection HR3740 - Håndmixer - 450 W - hvid/kashmeregrå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026204 kr5 kr (3%)
22. maj 2026199 kr1 kr (1%)
20. maj 2026198 kr1 kr (1%)
19. maj 2026199 kr1 kr (1%)
18. maj 2026198 kr1 kr (1%)
16. maj 2026199 kr5 kr (2%)
15. maj 2026204 kr2 kr (1%)
9. maj 2026206 kr7 kr (4%)
5. maj 2026199 kr20 kr (11%)
20. apr. 2026179 kr20 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret