Gå til hovedindhold

Philips Stangstøvsuger 5000 Series XC5141 - vacuum cleaner - cordless - stick/handheld - sage

PhilipsVand- og støvsugereEAN: 8720389035715
Pris fra 1.837 krtil 2.259 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 422 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.813 kr 8. maj

Sammenlign priser på Philips Stangstøvsuger 5000 Series XC5141 - vacuum cleaner - cordless - stick/handheld - sage og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1837 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips 5000 Series XC5141 Støvsuger Salvie
1.837 kr
Til butik
Philips 5000 Series XC5141 Støvsuger Salvie billede

Produktinformation

Philips 5000 Series XC5141 - Støvsuger - pind/håndholdt (2-i-1) - uden pose - ledningsfri - salvie

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Artikel nr.: XC5141/01
EAN: 8720389035715
Varenr.: 1002841505
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Philips 5000 Series XC5141/01 ledningsfri skaftstøvsuger - tør og våd, grøn/salvie
-23%1.999 kr
Før 2.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Philips 5000 Series XC5141/01 ledningsfri skaftstøvsuger - tør og våd, grøn/salvie billede

Produktinformation

Effektiv ledningsfri støvsuger til hverdagens rengøringPhilips 5000 Series XC5141/01 er en let og alsidig skaftstøvsuger, der gør det nemt at holde hjemmet pænt - fra hårde gulve til tæpper. Den kører på et 25,2 V Li-Ion batteri med op til 60 minutters driftstid og har cyklonisk filtrering med tre filtreringstrin for stabil ydeevne. Med tør- og vådrengøring samt integreret vandtank på 0,45 l får du praktisk hjælp til små spild og daglig vedligeholdelse.Designet til brugervenlighedDen posefri beholder rummer 0,5 l og tømmes hurtigt. Du får variabel sugestyrke med betjening i håndtaget og tydeligt indbygget display. Mundstykket er rektangulært og leveres med LED-lys, som fremhæver støv i mørke hjørner. Medfølgende mini-turbobørste og fugemundstykke gør detaljerne nemme at klare. Batteriet er aftageligt, så det kan udskiftes eller oplades separat.Produkttype: SkaftstøvsugerRengøring: Tør og vådBatteri: 25,2 V Li-Ion, aftageligtDriftstid: 60 minOpladningstid: 5 tStøvbeholder: 0,5 l, posefriVandtank: 0,45 lLuftstrøm: 13,7 l/minLydniveau: 84 dBFiltrering: Cyklonisk, 3 trinVægt: 1,5 kgIndbygget LED-lys: JaMedfølger: Børste med LED-lys, mini-turbobørste, fugemundstykkeErgonomi: Variabel effekt, løkkehåndtag med betjeningRengøringsoverflader: Tæpper og hårde gulve...

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Støvsugere
Vægt: 7.56g
EAN: 8720389035715
Varenr.: 2118675
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Stangstøvsuger 5000 Series XC5141 - vacuum cleaner - cordless - stick/handheld - sage
2.006 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Philips 5000 Series XC5141/01 ledningsfri skaftstøvsuger - tør og våd, grøn/salvie
-23%2.019 kr
Før 2.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips 5000 Series XC5141 Støvsuger Salvie
2.259 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Stangstøvsuger 5000 Series XC5141 - vacuum cleaner - cordless - stick/handheld - sage koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Stangstøvsuger 5000 Series XC5141 - vacuum cleaner - cordless - stick/handheld - sage koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.837 kr1.837 krKøb
2Boligcenter DK1.999 kr1.999 krKøb
3Proshop DK2.006 kr2.006 krKøb
4Vivas DK2.019 kr2.098 krKøb
5Ultrashop2.259 kr2.259 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Stangstøvsuger 5000 Series XC5141 - vacuum cleaner - cordless - stick/handheld - sage

PriceData har fulgt prisen på Philips Stangstøvsuger 5000 Series XC5141 - vacuum cleaner - cordless - stick/handheld - sage i 179 dage. Laveste pris i perioden er 1.813 kr (registreret d. 8. maj 2026), højeste er 2.347 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.967 kr.

Den nuværende pris på 1.837 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 45 prisændringer for Philips Stangstøvsuger 5000 Series XC5141 - vacuum cleaner - cordless - stick/handheld - sage. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 45 prisændringer for Philips Stangstøvsuger 5000 Series XC5141 - vacuum cleaner - cordless - stick/handheld - sage de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.837 kr3 kr (0%)
30. maj 20261.834 kr4 kr (0%)
25. maj 20261.830 kr2 kr (0%)
24. maj 20261.828 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.827 kr3 kr (0%)
22. maj 20261.824 kr6 kr (0%)
18. maj 20261.830 kr1 kr (0%)
17. maj 20261.829 kr1 kr (0%)
16. maj 20261.828 kr1 kr (0%)
15. maj 20261.829 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret