Gå til hovedindhold

Philips Sonicare S2 Sensitive HX6054 - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - hvid (pakke med 4)

PhilipsTandbørsterEAN: 8720689036870
Pris fra 184 krtil 319 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 135 kr (42% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 171 kr 27. apr.

Sammenlign priser på Philips Sonicare S2 Sensitive HX6054 - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - hvid (pakke med 4) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 184 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Sonicare S2 Sensitive HX6054 - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - hvid (pakke med 4)
184 kr
Til butik
Philips Sonicare S2 Sensitive HX6054 - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - hvid (pakke med 4) billede

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Tandbørstehoveder
Farve: 1
Artikel nr.: HX6054/87
EAN: 8720689036870
Varenr.: 24163762
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Tandbørstehoveder Sonicare S2 Sensitive - white - 4 pcs
187 kr
Til butik
Philips Tandbørstehoveder Sonicare S2 Sensitive - white - 4 pcs billede

Produktinformation

- Børstehovedet til følsomme tænder - Fjerner op til 10 gange mere plak på svært tilgængelige områder - 70 % biobaseret plast - Kompatibel med alle Philips Sonicare-håndtag - Ekstra blød Børst nænsomt, men effektivt plak væk med dette tandbørstehoved til følsomme tænder fra Philips Sonicare. Børstehovedet gør det nemt at fjerne plak, samtidig med at det er skånsomt mod tænder og tandkød. Nyd følelsen af en ren mund hver dag! S2 Sensitive-børstehovedet har et unikt design med lange, tynde, ultrabløde børstehår, der gør hvert eneste børstestrøg behageligt. Med mere end 3.000 tætpakkede børstehår hjælper dette børstehoved dig med at fjerne op til 10 gange mere plak end en manuel tandbørste, selv på svært tilgængelige områder. Dokumenteret Sonicare-teknologi: Philips Sonicare-tandbørsterne rengør skånsomt, men effektivt og plejer dine tænder og dit tandkød med op til 62.000 børstebevægelser. Dynamisk væskevirkning hjælper børstehårene med at rengøre ved at føre væsken dybt ind mellem tænderne og langs tandkødsranden. Alle Philips Sonicare-børstehoveder er omhyggeligt designet og klinisk testet for at opfylde de højeste standarder for kvalitet, sikkerhed og ydeevne. De er kompatible med alle Philips Sonicare elektriske tandbørster5. Tandlæger anbefaler, at du skifter børstehoved regelmæssigt. Derfor har Philips Sonicare-tandbørster BrushSync-teknologi. Den holder styr på, hvor ofte og hvor hårdt du børster, og minder dig om at skifte børstehoved, når det er tid til et nyt. Du ved også, hvornår du skal udskifte den, når de blå børstehår bliver hvide.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Eltandboerste
Artikel nr.: HX6054/87
EAN: 8720689036870
Varenr.: 3359668
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Philips Sonicare S2 Sensitive tandbørstehoveder (4 pack, hvid)
193 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Sonicare S2 Sensitive HX6054 Ekstra tandbørstehoved 4 Hvid
199 kr
Til butik
Gå til Den Glade Mund
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Philips Sonicare S2 Sensitive Børstehoveder Hvid - 4 pak
259 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips Borsthuvud Sonicare Sensitive 4st HX6054/87
-4%278 kr
Før 289 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips Sonicare S2 Sensitive HX6054 Ekstra tandbørstehoved 4 Hvid
279 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Sensitive tandbørstehoveder – 4-pak, skånsom plakfjerning
-14%319 kr
Før 369 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Sonicare S2 Sensitive HX6054 - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - hvid (pakke med 4) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Sonicare S2 Sensitive HX6054 - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - hvid (pakke med 4) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK184 kr223 krKøb
2Proshop DK187 kr226 krKøb
3Komplett DK193 kr193 krKøb
4CompuMail DK199 kr199 krKøb
5Den Glade Mund259 kr259 krKøb
6Teknikproffset DK278 kr327 krKøb
7Ultrashop279 kr279 krKøb
8Estore DK319 kr319 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Sonicare S2 Sensitive HX6054 - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - hvid (pakke med 4)

PriceData har fulgt prisen på Philips Sonicare S2 Sensitive HX6054 - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - hvid (pakke med 4) i 177 dage. Laveste pris i perioden er 171 kr (registreret d. 27. april 2026), højeste er 194 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 183 kr.

Den nuværende pris på 184 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for Philips Sonicare S2 Sensitive HX6054 - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - hvid (pakke med 4). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for Philips Sonicare S2 Sensitive HX6054 - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - hvid (pakke med 4) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026184 kr2 kr (1%)
29. maj 2026182 kr1 kr (1%)
27. maj 2026181 kr1 kr (1%)
26. maj 2026182 kr1 kr (1%)
25. maj 2026181 kr4 kr (2%)
24. maj 2026185 kr1 kr (1%)
23. maj 2026184 kr3 kr (2%)
14. maj 2026181 kr1 kr (1%)
13. maj 2026182 kr1 kr (1%)
30. apr. 2026181 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret