Gå til hovedindhold

Philips 2100 series HX3651/13 Sonisk El tandbørste. Hvid

PhilipsMundplejeAvanceret sonisk teknologiOptimal daglig tandpleje til hele familienEAN: 8710103985501

Effektiv elektrisk tandbørste med sonisk teknologi, 14 dages batterilevetid og intelligent timer til optimal daglig tandpleje med skånsom rengøring. Læs mere

Pris fra 195 krtil 399 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 204 kr (51% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 187 kr 10. maj

Sammenlign priser på Philips 2100 series HX3651/13 Sonisk El tandbørste. Hvid og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 195 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Eltandbørste Sonicare 2100 Series
195 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Sonicare 2100 Series HX3651 Tandbørste Hvid
199 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips HX3651/13 Sonicare eltandbørste - Hvid
258 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips Sonicare 2100 Series HX3651 Tandbørste Hvid
269 kr
Til butik
Gå til Superprice.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Philips 2100 series HX3651/13 Sonisk El tandbørste. Hvid
298 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Elektrisk tandbørste Hvid HX3651/13
-15%399 kr
Før 469 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips 2100 series HX3651/13 Sonisk El tandbørste. Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips 2100 series HX3651/13 Sonisk El tandbørste. Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK195 kr234 krKøb
2CompuMail DK199 kr199 krKøb
3Butik24 DK258 kr297 krKøb
4Ultrashop269 kr269 krKøb
5Superprice.dk298 kr298 krKøb
6Estore DK399 kr399 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips Sonicare 2100 Series HX3651/13 Elektrisk Tandbørste Hvid

Philips

Effektiv elektrisk tandbørste med sonisk teknologi, 14 dages batterilevetid og intelligent timer til optimal daglig tandpleje med skånsom rengøring.

• sonisk tandbørste
• elektrisk tandbørste
• Philips tandbørste
• Sonicare 2100
• tandpleje
• mundhygiejne
• genopladelig tandbørste
• Optimal daglig tandpleje til hele familien
• Avanceret sonisk teknologi

Beskrivelse

Philips Sonicare 2100 Series er en avanceret elektrisk tandbørste med sonisk teknologi, der leverer 31.000 børstebevægelser per minut og fjerner op til tre gange mere plak end en manuel tandbørste. Med ergonomisk design, lithium-ion batteri der holder op til 14 dage, Smart Timer på 2 minutter og QuadPacer funktion sikrer den optimal mundhygiejne. Easy-Start programmet gør overgangen fra manuel tandbørste nem og skånsom. Den hvide tandbørste inkluderer C1 ProResults børstehoved med klik-på system og oplader-holder med USB-kompatibel opladning. Perfekt til daglig tandpleje med fokus på skånsom, men effektiv rengøring af tænder og tandkød.

Specifikationer

Timer:2-minutters SmarTimer med QuadPacer
Opladning:USB-kompatibel oplader-holder
Spænding:5V DC
Funktioner:Easy-Start, batteriniveau indikator
Børstehoved:C1 ProResults med klik-på system
Batterilevetid:Op til 14 dage
Batteriteknologi:Lithium-ion genopladeligt
Børstetilstande:1 (Daglig rengøring)
Børstebevægelser:31.000 pr. minut

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor lang tid holder batteriet på en opladning?

Batteriet holder op til 14 dage ved normal brug (2 gange dagligt i 2 minutter). Den har også en batteriniveau indikator, så du altid ved, hvornår det er tid til opladning.

Fjerner den virkelig mere plak end en manuel tandbørste?

Ja, Philips Sonicare 2100 fjerner op til 3 gange mere plak end en manuel tandbørste takket være den avancerede soniske teknologi med 31.000 børstebevægelser per minut.

Hvilke børstehoveder passer til denne tandbørste?

Den bruger Philips Sonicare børstehoveder med klik-på system. Den kommer med et C1 ProResults børstehoved, og du kan skifte til andre kompatible Sonicare børstehoveder.

Er den velegnet til følsomme tænder og tandkød?

Ja, tandbørsten er designet til at være sikker og skånsom. Easy-Start funktionen øger gradvist styrken de første 14 gange, så du kan vænne dig til den soniske teknologi uden ubehag.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips 2100 series HX3651/13 Sonisk El tandbørste. Hvid

PriceData har fulgt prisen på Philips 2100 series HX3651/13 Sonisk El tandbørste. Hvid i 181 dage. Laveste pris i perioden er 187 kr (registreret d. 6. maj 2026), højeste er 229 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 212 kr.

Den nuværende pris på 195 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 52 prisændringer for Philips 2100 series HX3651/13 Sonisk El tandbørste. Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 52 prisændringer for Philips 2100 series HX3651/13 Sonisk El tandbørste. Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026195 kr4 kr (2%)
30. maj 2026199 kr4 kr (2%)
28. maj 2026203 kr4 kr (2%)
27. maj 2026207 kr6 kr (3%)
23. maj 2026201 kr14 kr (7%)
10. maj 2026187 kr6 kr (3%)
9. maj 2026193 kr2 kr (1%)
8. maj 2026191 kr2 kr (1%)
7. maj 2026193 kr6 kr (3%)
6. maj 2026187 kr6 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret