Gå til hovedindhold

Philips Series 5000 HD2640 Eco Conscious Edition - Brødrister - 2 skive - 2 Holdere - silkehvid mat

PhilipsBrødristereBæredygtig 100% biobaseret plastMiljøvenlig morgenmadEAN: 8720389000881

Kompakt 2-skive brødrister med 830W effekt, 8 bruningsniveauer, optøning/genopvarmning og integreret bolleholder. Eco Conscious Edition i bæredygtig plast. Læs mere

Pris fra 319 krtil 455 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 136 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 318 kr 24. maj

Sammenlign priser på Philips Series 5000 HD2640 Eco Conscious Edition - Brødrister - 2 skive - 2 Holdere - silkehvid mat og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 319 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Brødrister Series 5000 HD2640 Eco Conscious Edition
319 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Series 5000 HD2640 Eco Conscious Edition Brødrister Silkehvid mat
325 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Series 5000 HD2640 Eco Conscious Edition - Brødrister - 2 skive - 2 Holdere - silkehvid mat
340,86 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips HD2640/10 Eco Conscious Edition - brödrost
375 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Brødrister Philips Series 5000 HD2640 Eco Conscious, silkehvid mat
-11%389 kr
Før 439 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Brødrister Philips Series 5000 HD2640 Eco Conscious, silkehvid mat
-11%409 kr
Før 459 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips Series 5000 HD2640 Eco Conscious Edition Brødrister Silkehvid mat
419 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Philips HD2640/10 - Brødrister
449,95 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips HD2640/10 Eco Conscious Edition Brødrister i 5000-serien
455 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Series 5000 HD2640 Eco Conscious Edition - Brødrister - 2 skive - 2 Holdere - silkehvid mat koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Series 5000 HD2640 Eco Conscious Edition - Brødrister - 2 skive - 2 Holdere - silkehvid mat koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK319 kr358 krKøb
2CompuMail DK325 kr325 krKøb
3CS MEGASTORE DK340,86 kr379,86 krKøb
4Teknikproffset DK375 kr434 krKøb
5Boligcenter DK389 kr389 krKøb
6Vivas DK409 kr478 krKøb
7Ultrashop419 kr419 krKøb
8Homeshop DK449,95 kr449,95 krKøb
9Butik24 DK455 kr494 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips HD2640/10 Eco Conscious Edition Brødrister

Philips

Kompakt 2-skive brødrister med 830W effekt, 8 bruningsniveauer, optøning/genopvarmning og integreret bolleholder. Eco Conscious Edition i bæredygtig plast.

• Miljøvenlig morgenmad
• Bæredygtig 100% biobaseret plast

Beskrivelse

Philips HD2640/10 Eco Conscious Edition er en moderne brødrister designet til miljøbevidste familier der ønsker perfekt ristet brød hver morgen. Med 830W effekt og 8 bruningsniveauer kan du tilpasse ristningen til din præference, mens selvcentrerende riller sikrer jævn bruning uanset brødets tykkelse. Den innovative 100% biobaserede plast er fremstillet af vedvarende ressourcer som solsikkeolie og reducerer CO2-aftrykket med 14%. Integreret bolleholder gør det nemt at varme boller og bagværk, mens optønings- og genopvarmningsfunktioner giver maksimal fleksibilitet. Den silkematte hvide finish passer perfekt ind i moderne køkkener og det aftagelige støvdæksel holder apparatet rent når det ikke bruges.

Specifikationer

farve:Silkehvid mat
vægt:1.23 kg
effekt:830 W
garanti:2 år
materiale:100% biobaseret plast
dimensioner:28.5 x 16.2 x 19.9 cm
antal_skiver:2
ledningslængde:0.85 m
bruningsniveauer:8

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Kan brødristeren håndtere frossent brød?

Ja, optøningsfunktionen gør det muligt at optø og riste frossent brød i én proces uden at brænde på.

Hvordan sikrer jeg jævn bruning af forskellige brødtyper?

Den selvcentrerende mekanisme placerer hver skive perfekt og de 8 bruningsniveauer giver præcis kontrol over ristningsgraden.

Er materialet sikkert til fødevarekontakt?

Ja, brødristeren er fremstillet af BPA-, PVC- og BFR-fri materialer der er godkendt til fødevarekontakt.

Hvordan rengøres brødristeren nemt?

Den aftagelige krummebakke kan tages ud for nem rengøring og det medfølgende støvdæksel beskytter mod snavs.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Series 5000 HD2640 Eco Conscious Edition - Brødrister - 2 skive - 2 Holdere - silkehvid mat

PriceData har fulgt prisen på Philips Series 5000 HD2640 Eco Conscious Edition - Brødrister - 2 skive - 2 Holdere - silkehvid mat i 185 dage. Laveste pris i perioden er 318 kr (registreret d. 24. maj 2026), højeste er 390 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 354 kr.

Den nuværende pris på 319 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 61 prisændringer for Philips Series 5000 HD2640 Eco Conscious Edition - Brødrister - 2 skive - 2 Holdere - silkehvid mat. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 61 prisændringer for Philips Series 5000 HD2640 Eco Conscious Edition - Brødrister - 2 skive - 2 Holdere - silkehvid mat de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026319 kr1 kr (0%)
24. maj 2026318 kr1 kr (0%)
18. maj 2026319 kr13 kr (4%)
17. maj 2026332 kr3 kr (1%)
13. maj 2026335 kr1 kr (0%)
12. maj 2026334 kr3 kr (1%)
11. maj 2026337 kr3 kr (1%)
10. maj 2026340 kr7 kr (2%)
9. maj 2026333 kr1 kr (0%)
8. maj 2026332 kr5 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret