Gå til hovedindhold

Philips Sensitive HX6058/87 Pakke med 8 børstehoveder, 8 stk, Hvid, 3 måned(er), Ekstra blød, Tyskland, Philips

Pris fra 289 krtil 489 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 200 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 259,71 kr 17. maj

Sammenlign priser på Philips Sensitive HX6058/87 Pakke med 8 børstehoveder, 8 stk, Hvid, 3 måned(er), Ekstra blød, Tyskland, Philips og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 289 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips HX6058/87 Tandbørstehoveder Hvid
289 kr
Til butik
Philips HX6058/87 Tandbørstehoveder Hvid billede

Produktinformation

Philips Sensitive HX6058/87 Pakke med 8 børstehoveder. Børstehoveder medfølger: 8 stk, Produktfarve: Hvid, Periode for udskiftning af rensebørste(r): 3 måned(er)

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Artikel nr.: HX6058/87
EAN: 8720689036887
Varenr.: 1003411925
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Tandbørstehoveder Sonicare Sensitive HX6058/87
292 kr
Til butik
Philips Tandbørstehoveder Sonicare Sensitive HX6058/87 billede

Produktinformation

- Klik på-design - Påmindelse om udskiftning - Klinisk testet - Biobaseret plast - Ultrabløde børstehår med lange, tynde børster, der giver blide børstebevægelser - Med mere end 3.000 tætpakkede børstehår hjælper dette børstehoved dig med at fjerne op til 10 gange mere plak end en manuel tandbørste - Sonicare Fluid Action hjælper børsterne med at børste ved at skyde væske dybt ind mellem tænderne og langs tandkødsranden Fjern plak forsigtigt men samtidig effektivt med dette ekstra børstehoved til følsomme tænder fra Philips Sonicare. Børstehovedet gør det nemt at fjerne plak, samtidig med det er skånsomt mod tænder og tandkød. En effektiv daglig børstning.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Eltandboerste
Artikel nr.: HX6058/87
EAN: 8720689036887
Varenr.: 3393872
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Sensitive HX6058/87 Pakke med 8 børstehoveder, 8 stk, Hvid, 3 måned(er), Ekstra blød, Tyskland, Philips
303 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips Borsthuvud Sonicare Sensitive 8st HX6058/87
-34%310 kr
Før 469 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips HX6058/87 Tandbørstehoveder Hvid
369 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Philips Sonicare Sensitive Brush Heads White 8 stk
-10%387 kr
Før 430 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Sensitive tandbørstehoveder – 8-pak, skånsom plakfjerning
-14%489 kr
Før 569 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Sensitive HX6058/87 Pakke med 8 børstehoveder, 8 stk, Hvid, 3 måned(er), Ekstra blød, Tyskland, Philips koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Sensitive HX6058/87 Pakke med 8 børstehoveder, 8 stk, Hvid, 3 måned(er), Ekstra blød, Tyskland, Philips koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK289 kr289 krKøb
2Proshop DK292 kr331 krKøb
3CS MEGASTORE DK303 kr342 krKøb
4Teknikproffset DK310 kr359 krKøb
5Ultrashop369 kr369 krKøb
6Cocopanda DK387 kr387 krKøb
7Estore DK489 kr489 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Sensitive HX6058/87 Pakke med 8 børstehoveder, 8 stk, Hvid, 3 måned(er), Ekstra blød, Tyskland, Philips

PriceData har fulgt prisen på Philips Sensitive HX6058/87 Pakke med 8 børstehoveder, 8 stk, Hvid, 3 måned(er), Ekstra blød, Tyskland, Philips i 183 dage. Laveste pris i perioden er 259,71 kr (registreret d. 13. maj 2026), højeste er 304 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 281 kr.

Den nuværende pris på 289 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Philips Sensitive HX6058/87 Pakke med 8 børstehoveder, 8 stk, Hvid, 3 måned(er), Ekstra blød, Tyskland, Philips. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Philips Sensitive HX6058/87 Pakke med 8 børstehoveder, 8 stk, Hvid, 3 måned(er), Ekstra blød, Tyskland, Philips de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026289 kr21 kr (8%)
22. maj 2026268 kr24 kr (8%)
18. maj 2026292 kr32,29 kr (12%)
17. maj 2026259,71 kr13,69 kr (5%)
16. maj 2026273,4 kr13,69 kr (5%)
15. maj 2026259,71 kr8,29 kr (3%)
14. maj 2026268 kr8,29 kr (3%)
13. maj 2026259,71 kr8,29 kr (3%)
9. maj 2026268 kr16 kr (6%)
8. maj 2026284 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret