Gå til hovedindhold

Philips MASTERColour CDM-T - Keramisk metalhalid (CMH) lyspære - form: T19 - klar finish - G12 - 73.2 W - klasse G - varmt hvidt lys - 3000 K

PhilipsElpærerEAN: 8711500196996
Pris fra 169 krtil 410 kr
14 forhandlere

Prisforskel: 241 kr (59% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 166 kr 4. maj

Sammenlign priser på Philips MASTERColour CDM-T - Keramisk metalhalid (CMH) lyspære - form: T19 - klar finish - G12 - 73.2 W - klasse G - varmt hvidt lys - 3000 K og køb billigst

14 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 169 kr. 14 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips MASTERColour CDM-T - Keramisk metalhalid (CMH) lyspære - form: T19 - klar finish - G12 - 73.2 W - klasse G - varmt hvidt lys - 3000 K
169 kr
Til butik
Philips MASTERColour CDM-T - Keramisk metalhalid (CMH) lyspære - form: T19 - klar finish - G12 - 73.2 W - klasse G - varmt hvidt lys - 3000 K billede

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: A
Farve: 1
Artikel nr.: 8711500196996
EAN: 8711500196996
Varenr.: 6427221
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Metalhaloid (MH) pære Master CDM/T 70W/830 G12
169 kr
Til butik
Philips Metalhaloid (MH) pære Master CDM/T 70W/830 G12 billede

Produktinformation

MASTER Metalhalogen CDM/T 70W 830 G12 Produkt beskrivelse: Produkt - En serie kompakte udladningslamper med en stabil farve i hele lampens levetid og et strålende lysFordele - Stabil lysfarve i hele lampens levetid - Høj lampeudbytte, der resulterer i lavere driftsudgifter - Lang levetid i forhold til gløde- og halogenlamper, 12.000...

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Lyskilder
Artikel nr.: 928082305125
EAN: 8711500196996
Varenr.: 2764266
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Mastercolour cdm-t 70w/830 g12
197,5 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Mastercolour Cdm-T 70W/830 G12
207,06 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Philips MasterColour CDM-T metalhalogenpære G12, 70W, 3000K
222 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips MasterColour CDM-T metalhalogenpære G12, 70W, 3000K
229 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Philips CDM-T 70W/830 G12 metalhalogenlampe
234 kr
Til butik
Gå til Disconetto.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
PHILIPS CDM-T 70W/830 G-12
259 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips MASTERColour CDM-T metalhalogenlampe 73 W 3000 K 5800 lm
272 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips MasterColour CDM-T metalhalogenpære G12, 70W, 3000K
279 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Philips Mastercolour CDM-T 70W 830 G12 (A+)
285,51 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Philips Mastercolour CDM-T 70W 830 G12 (A+)
285,51 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips MasterColour CDM-T metalhalogenpære G12, 70W, 3000K
315 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Metalhalogen Cdm-T 70W/830 G12
410 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips MASTERColour CDM-T - Keramisk metalhalid (CMH) lyspære - form: T19 - klar finish - G12 - 73.2 W - klasse G - varmt hvidt lys - 3000 K koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips MASTERColour CDM-T - Keramisk metalhalid (CMH) lyspære - form: T19 - klar finish - G12 - 73.2 W - klasse G - varmt hvidt lys - 3000 K koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK169 kr208 krKøb
2Proshop DK169 kr208 krKøb
3MaintainIt197,5 kr197,5 krKøb
4Billigelogvvs.dk207,06 kr207,06 krKøb
5LavprisEl222 kr222 krKøb
6Greenline229 kr229 krKøb
7Elvvs.dk234 kr234 krKøb
8Disconetto.dk259 kr259 krKøb
9CompuMail DK272 kr272 krKøb
10LavprisVVS279 kr279 krKøb
11EL-GROSSISTEN285,51 kr285,51 krKøb
12EL-NETSALG285,51 kr285,51 krKøb
13BilligVVS DK315 kr315 krKøb
14vvsfittings.dk410 kr410 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips MASTERColour CDM-T - Keramisk metalhalid (CMH) lyspære - form: T19 - klar finish - G12 - 73.2 W - klasse G - varmt hvidt lys - 3000 K

PriceData har fulgt prisen på Philips MASTERColour CDM-T - Keramisk metalhalid (CMH) lyspære - form: T19 - klar finish - G12 - 73.2 W - klasse G - varmt hvidt lys - 3000 K i 175 dage. Laveste pris i perioden er 166 kr (registreret d. 4. maj 2026), højeste er 195,46 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 176 kr.

Den nuværende pris på 169 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Philips MASTERColour CDM-T - Keramisk metalhalid (CMH) lyspære - form: T19 - klar finish - G12 - 73.2 W - klasse G - varmt hvidt lys - 3000 K. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Philips MASTERColour CDM-T - Keramisk metalhalid (CMH) lyspære - form: T19 - klar finish - G12 - 73.2 W - klasse G - varmt hvidt lys - 3000 K de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 2026169 kr1 kr (1%)
18. maj 2026170 kr4 kr (2%)
6. maj 2026174 kr5 kr (3%)
5. maj 2026169 kr3 kr (2%)
4. maj 2026166 kr8 kr (5%)
20. apr. 2026174 kr5 kr (3%)
19. apr. 2026169 kr5 kr (3%)
15. apr. 2026174 kr4 kr (2%)
9. apr. 2026178 kr10 kr (5%)
8. apr. 2026188 kr10 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret