Gå til hovedindhold

Philips MASTER ExpertColor - LED-spot lyspære - form: MR16 - GU5.3 - 7.5 W (tilsvarende 43 W) - klasse G - hvidt lys - 3000 K

PhilipsLED-pærerEAN: 8719514358737
Pris fra 110 krtil 179 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 69 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 102 kr 12. maj

Sammenlign priser på Philips MASTER ExpertColor - LED-spot lyspære - form: MR16 - GU5.3 - 7.5 W (tilsvarende 43 W) - klasse G - hvidt lys - 3000 K og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 110 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips MASTER ExpertColor - LED-spot lyspære - form: MR16 - GU5.3 - 7.5 W (tilsvarende 43 W) - klasse G - hvidt lys - 3000 K
110 kr
Til butik
Philips MASTER ExpertColor - LED-spot lyspære - form: MR16 - GU5.3 - 7.5 W (tilsvarende 43 W) - klasse G - hvidt lys - 3000 K billede

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Stiftpære
Farve: 1
Artikel nr.: 35873700
EAN: 8719514358737
Varenr.: 7800766
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Master ExpertColor GU5.3 stiftpære, 3000K, 7,5W
119 kr
Til butik
Philips Master ExpertColor GU5.3 stiftpære, 3000K, 7,5W billede

Produktinformation

LED lyskilde fra Philips der skaber et varmt, gæstfrit miljø med belysning i høj kvalitet. Lyskilden giver, med sin høje Ra-værdi på 92, en nærmest perfekt farvegengivelse. Også i dæmpningen er denne pære enestående - hvor man ved andre pærer ofte oplever...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: LED pærer
Farve: white
Størrelse: diameter: 50.5 mm, length: 46 mm
EAN: 8719514358737
Varenr.: 2057815576
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
MAS EXPERTCOLOR 7.5-43W MR16 930 36°
143,9 kr
Til butik
MAS EXPERTCOLOR 7.5-43W MR16 930 36° billede

Produktinformation

MASTER LED-spot LV ExpertColor skaber en varm og behagelig atmosfære til hoteller og restauranter, private hjem og restauranter. Atmosfæren skabes med kvalitetsbelysning, somharet tilpasset spektrum, høj CRI og dyb dæmpning. Resultatet? En smuk belysnings...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

EAN: 8719514358737
Varenr.: 15845176279375
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Master LEDspot ExpertColor 7,5W 930 MR16 GU5,3 36, 500 lumen - Philips Lighting
167 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Master ExpertColor GU5.3 stiftpære, 3000K, 7,5W
169 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Master ExpertColor GU5.3 stiftpære, 3000K, 7,5W
179 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Master ExpertColor GU5.3 stiftpære, 3000K, 7,5W
179 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips MASTER ExpertColor - LED-spot lyspære - form: MR16 - GU5.3 - 7.5 W (tilsvarende 43 W) - klasse G - hvidt lys - 3000 K koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips MASTER ExpertColor - LED-spot lyspære - form: MR16 - GU5.3 - 7.5 W (tilsvarende 43 W) - klasse G - hvidt lys - 3000 K koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK110 kr149 krKøb
2LampeGuru.dk119 kr119 krKøb
3EL-GROSSISTEN143,9 kr143,9 krKøb
4WATTOO.DK167 kr167 krKøb
5LavprisVVS169 kr169 krKøb
6BilligVVS DK179 kr179 krKøb
7Greenline179 kr179 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips MASTER ExpertColor - LED-spot lyspære - form: MR16 - GU5.3 - 7.5 W (tilsvarende 43 W) - klasse G - hvidt lys - 3000 K

PriceData har fulgt prisen på Philips MASTER ExpertColor - LED-spot lyspære - form: MR16 - GU5.3 - 7.5 W (tilsvarende 43 W) - klasse G - hvidt lys - 3000 K i 183 dage. Laveste pris i perioden er 102 kr (registreret d. 6. maj 2026), højeste er 149 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 131 kr.

Den nuværende pris på 110 kr er 16% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Philips MASTER ExpertColor - LED-spot lyspære - form: MR16 - GU5.3 - 7.5 W (tilsvarende 43 W) - klasse G - hvidt lys - 3000 K. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Philips MASTER ExpertColor - LED-spot lyspære - form: MR16 - GU5.3 - 7.5 W (tilsvarende 43 W) - klasse G - hvidt lys - 3000 K de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026110 kr8 kr (8%)
12. maj 2026102 kr2 kr (2%)
11. maj 2026104 kr2 kr (2%)
6. maj 2026102 kr10 kr (9%)
24. apr. 2026112 kr31,9 kr (22%)
23. apr. 2026143,9 kr8,9 kr (7%)
19. apr. 2026135 kr8 kr (6%)
16. mar. 2026143 kr3 kr (2%)
2. mar. 2026140 kr3,9 kr (3%)
1. mar. 2026143,9 kr3,9 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret