Gå til hovedindhold

Philips LED pære Spot 3,8W/922-927 (50W) 36° WarmGlow Dæmpbar 6-pak GU10

PhilipsElpærerEAN: 8718696721674
Pris fra 149 krtil 224 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 75 kr (33% besparelse)

Sammenlign priser på Philips LED pære Spot 3,8W/922-927 (50W) 36° WarmGlow Dæmpbar 6-pak GU10 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 149 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Philips LED-pære GU10 345 lm 6-pakning
149 kr
Til butik
Philips LED-pære GU10 345 lm 6-pakning billede

Produktinformation

Få ensartet og behagelig spotbelysning i loftarmaturer og andre lamper med GU10-fatning med Philips LED-pære GU10 345 lm 6-pakning. Pakken er velegnet til spotbelysning, hvor du vil have samme lys i flere armaturer på én gang. Her får du LED-lyskilder med GU10-fatning og en lysstyrke på 345 lm, der passer godt til almindelig spotbelysning i hjemmet. Effekten er 3,8 W, og farvetemperaturen er 2200-2700 K. Varmhvidt lys, der kan dæmpes efter behov Lyskilderne har varm hvid lysfarve med en farvetemperatur på 2200-2700 K, så lyset kan justeres fra ekstra varmt til mere neutralt varmt alt efter stemning. Da pærerne er dæmpbare, kan du skrue ned for lysstyrken, når du vil have mere hyggelys i rummet. Velegnet til spotbelysning og loftarmatur Med en strålevinkel på 36° er lyset koncentreret nok til spotbelysning, samtidig med at det spreder sig i rummet. Det gør pærerne praktiske til både spotbelysning og loftarmatur, hvor du ønsker fokuseret men stadig behageligt lys. Stabil farvegengivelse og levetid Farvegengivelsesindekset er CRI 90, så farver i rummet gengives naturligt. Den oplyste levetid er 15.000 timer. Fysisk størrelse og spænding Diameteren er 50 mm og højden er 54 mm, så pærerne passer til armaturer beregnet til standard GU10-lyskilder. Spændingsområdet er 230 V. I pakken: 6 stk. varm hvide Philips LED-pærer med GU10-fatning.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: LED Pærer
Artikel nr.: 8718696721674
EAN: 8718696721674
Varenr.: 64626
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips LED pære Spot 3,8W/922-927 (50W) 36° WarmGlow Dæmpbar 6-pak GU10
165 kr
Til butik
Philips LED pære Spot 3,8W/922-927 (50W) 36° WarmGlow Dæmpbar 6-pak GU10 billede

Produktinformation

Philips WarmGlow LED pærer gør det muligt at dæmpe lyset til mere hyggelige toner, sådan som du kender det fra traditionelle pærer. Jo mere du dæmper lyset, desto varmere bliver lyset. Dette adskiller dem fra almindelige dæmpbare LED pærer, hvor du blot dæmper lysstyrken. WarmGlow pærerne er nu udvidet med et farvegengivelsesindeks på 90, hvilket svarer til naturligt lys. På den måde kan du opleve dit hjem i sine ægte farver. Uanset om du skal hygge dig på sofaen om aftenen eller har brug for en lys start på dagen, har Philips WarmGlow LED pærerne det rette lys til dine behov.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Lyskilder
Artikel nr.: 929002065733
EAN: 8718696721674
Varenr.: 2627409
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Philips LED DIM 5W (50W) GU10 2700K 350lm 6-Pak
196 kr
Til butik
Philips LED DIM 5W (50W) GU10 2700K 350lm 6-Pak billede

Produktinformation

Philips WarmGlow LED pærer gør det muligt at dæmpe lyset til mere hyggelige toner, sådan som du kender det fra traditionelle pærer. Jo mere du dæmper lyset, desto varmere virker det. Dette adskiller dem fra almindelige dæmpbare LED pærer, som blot udsende...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: PAR16
EAN: 8718696721674
Varenr.: 15845356863823
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Philips LED DIM 5W (50W) GU10 2700K 350lm 6-Pak
196 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
6-pak LED GU10 50W Dæmpbar WarmGlow
209 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Philips Led Gu10 3,8 W (50 W), Dæmpbar, Varm Hvid, 6-pak
224 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips LED pære Spot 3,8W/922-927 (50W) 36° WarmGlow Dæmpbar 6-pak GU10 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips LED pære Spot 3,8W/922-927 (50W) 36° WarmGlow Dæmpbar 6-pak GU10 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Av-Cables DK149 kr149 krKøb
2Proshop DK165 kr204 krKøb
3EL-GROSSISTEN196 kr196 krKøb
4EL-NETSALG196 kr196 krKøb
5Estore DK209 kr209 krKøb
6Dustin DK224 kr310,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips LED pære Spot 3,8W/922-927 (50W) 36° WarmGlow Dæmpbar 6-pak GU10

PriceData har fulgt prisen på Philips LED pære Spot 3,8W/922-927 (50W) 36° WarmGlow Dæmpbar 6-pak GU10 i 183 dage. Laveste pris i perioden er 79 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 149 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 115 kr.

Den nuværende pris på 149 kr er 30% over normalprisen. Der er registreret 1 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 3 prisændringer for Philips LED pære Spot 3,8W/922-927 (50W) 36° WarmGlow Dæmpbar 6-pak GU10. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 3 prisændringer for Philips LED pære Spot 3,8W/922-927 (50W) 36° WarmGlow Dæmpbar 6-pak GU10 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. jan. 2026149 kr68 kr (84%)
20. jan. 202681 kr2 kr (3%)
3. jan. 202679 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret