Gå til hovedindhold

Philips LED pære Spot 2,7W/827 (25W) Dæmpbar G9

PhilipsElpærerEAN: 8720169301597
Pris fra 39 krtil 59 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 20 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 33 kr 14. mar.

Sammenlign priser på Philips LED pære Spot 2,7W/827 (25W) Dæmpbar G9 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 39 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Philips LED-pære G9 300 lm
39 kr
Til butik
Philips LED-pære G9 300 lm billede

Produktinformation

Philips LED-pære G9 300 lm er en kompakt og energieffektiv lyskilde til lamper med G9-fatning. Den bruger 2,7 W og giver 300 lm – klart og behageligt lys uden unødigt højt energiforbrug sammenlignet med en traditionel 25 W glødepære. Varmt hvidt lys til hverdagsbrug Farvetemperaturen er 2700 K med lysfarven varm hvid, så lyset opleves blødt og hyggeligt. Det gør pæren oplagt, når du vil skabe en rolig stemning frem for skarpt arbejdslys. Dæmpbar LED til fleksibel stemning Pæren er dæmpbar, så du kan skrue op til fuld styrke ved behov og dæmpe ned, når du ønsker mere afdæmpet belysning. Det giver fleksibilitet til at bruge den samme lampe til både praktiske gøremål og afslapning. Lang levetid og enkel tilslutning Levetiden er 15000 t, så der går lang tid mellem udskiftningerne. Med G9-fatning og 230 V passer pæren til lamper med denne sokkeltype på almindeligt lysnet – velegnet til lamper med G9-fatning og indendørs belysning. I pakken: 1 x Philips LED-pære G9 300 lm.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: LED Pærer
Artikel nr.: 929003791158
EAN: 8720169301597
Varenr.: 69941
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips LED pære Spot 2,7W/827 (25W) Dæmpbar G9
47 kr
Til butik
Philips LED pære Spot 2,7W/827 (25W) Dæmpbar G9 billede

Produktinformation

Philips LED pærer giver et flot og varmt hvidt lys, exceptionelt lang levetid og giver straks betydelige energibesparelser. Med et rent og elegant design er denne pære den perfekte erstatning for dine matterede traditionelle pærer.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Lyskilder
Artikel nr.: 929003791158
EAN: 8720169301597
Varenr.: 3360537
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips LED G9 Kapsel 2,7W (25W) Dimbar 300lm
-20%55 kr
Før 69 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Philips LED G9 Kapsel 2,7W (25W) Dimbar 300lm billede

Produktinformation

Philips LED Kapsel 25 W G9, - Upplev varmvitt LED-ljus, Philips LED-ljuskällor ger ett vackert varmvitt ljus, extra lång livslängd och omedelbara, avsevärda energibesparingar. Med sin rena och eleganta design är den här ljuskällan det perfekta alternativet när du vill byta ut dina frostade traditionella ljuskällor. Skapa en varm, välkomnande stämning, G9, 2700 K, 300 lm, 15 000 tim, Dimbar, 2,7 W (Motsvarar 25W), Energimärkning: E, Varmvitt ljus som påminner om skenet från en glödlampa, Ljuskällan har en färgtemperatur på 2 700 K som ger en varm och rogivande atmosfär – perfekt för belysning i hemmet, Sparar upp till 80% energi, Reducera din energiförbrukning med LED-ljuskällor utan att ge kall på ljuskvalitet. Spara mer än 80 % i energi på direkten genom att byta ut dina befintliga glöd- eller halogenglödlampor. En enkel LED för daglig användning, Philips LED för daglig användning är den perfekta ljuskällan för dina basbehov. Du får ett vackert ljus och pålitlig prestanda – till ett bra pris. Specifikationer, Lampans form: Icke riktad globlampa, Sockel: G9, Ljuskällans ytbehandling: Frostad, Dimbar: Endast med särskilda dimrar, Material i lampan: Plast, Spridningsvinkel: 320°, Färgåtergivningsindex: 80, Färgtemperatur: 2700 K, Nominellt ljusflöde: 300 lm, EyeComfort: Ja, Höjd: 5,2 cm, Bredd: 1,6 cm, Antal tändcykler: 50 000, Nominell livslängd: 15 000 h, Strömförbrukning per 1 000 timmar: 3 kW, Effektfaktor: 0.5, Spänning: AC 220-240 V, Wattstyrka: 2,7 W, Wattmotsvarighet: 25 W, Energieffektivitetsetikett (EEL): E, Produkttitel: LED 25W G9 WW 230V Dim SRT6, Produktdokument.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: LED lamper
EAN: 8720169301597
Varenr.: D05496
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LED G9 Kapsel 2,7W (25W) Dæmpbar 300lm
59 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips LED pære Spot 2,7W/827 (25W) Dæmpbar G9 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips LED pære Spot 2,7W/827 (25W) Dæmpbar G9 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Av-Cables DK39 kr39 krKøb
2Proshop DK47 kr86 krKøb
3Teknikproffset DK55 kr104 krKøb
4Estore DK59 kr59 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips LED pære Spot 2,7W/827 (25W) Dæmpbar G9

PriceData har fulgt prisen på Philips LED pære Spot 2,7W/827 (25W) Dæmpbar G9 i 181 dage. Laveste pris i perioden er 29 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 39 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 34 kr.

Den nuværende pris på 39 kr er 15% over normalprisen. Prisen er steget 16% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Philips LED pære Spot 2,7W/827 (25W) Dæmpbar G9. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Philips LED pære Spot 2,7W/827 (25W) Dæmpbar G9 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202639 kr5,27 kr (16%)
29. maj 202633,73 kr5,27 kr (14%)
28. maj 202639 kr5 kr (15%)
24. maj 202634 kr
23. maj 202633,73 kr
15. maj 202634 kr
14. maj 202633,73 kr
27. apr. 202634 kr1 kr (3%)
14. mar. 202633 kr3 kr (10%)
25. jan. 202630 kr3 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret