Gå til hovedindhold

Philips Led E27 Normal Frost 8w (60w) 806 Lumen 6-pak

PhilipsRingeEAN: 8718699775513
Pris fra 40 krtil 109 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 69 kr (63% besparelse)

Sammenlign priser på Philips Led E27 Normal Frost 8w (60w) 806 Lumen 6-pak og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 40 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips LED pære Standard 8W/827 (60W) Mat 6-pak E27
40 kr
Til butik
Philips LED pære Standard 8W/827 (60W) Mat 6-pak E27 billede

Produktinformation

LED pærer fra Philips giver højkvalitets lys, exceptionelt lang levetid og giver straks betydelige energibesparelser.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Lyskilder
Artikel nr.: 929002306205
EAN: 8718699775513
Varenr.: 2889580
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Philips LED 8W (60W) E27 2700K 806lm Mat 6-pak
56 kr
Til butik
Philips LED 8W (60W) E27 2700K 806lm Mat 6-pak billede

Produktinformation

Philips LED 8W er en energieffektiv lyskilde, der erstatter en traditionel 60W glødepære. Med en varm hvid farvetemperatur på 2700K og en lysstyrke på 806 lumen leverer den et blødt og behageligt lys, som egner sig til almindelig belysning i hjemmet eller...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: E27
EAN: 8718699775513
Varenr.: 15110575194438
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Philips LED-pære E27 806 lm 6-pakke
79 kr
Til butik
Philips LED-pære E27 806 lm 6-pakke billede

Produktinformation

Få ensartet, varm belysning i hele rummet med denne 6-pak Philips LED-pærer. Pakken er velegnet til bordlamper, loftlamper, væglamper og stuelamper, hvor du gerne vil have samme lysfarve og styrke flere steder. Her får du LED-lyskilder med E27-fatning og en lysstyrke på 806 lm, som svarer til traditionelle 60 W glødepærer i oplevet lysmængde. Effekten er 8 W. Varmhvidt lys til hverdag og hygge Lysfarven er varm hvid med en farvetemperatur på 2700 K. Det gør pærerne egnede til stuelamper og bordlamper, hvor du ønsker et varmt lys. Bred spredning og lang levetid Med en strålevinkel på 180° fordeles lyset bredt ud i rummet, så én pære kan dække et større område i fx loftlamper og væglamper. Levetiden er angivet til 15.000 timer, hvilket betyder, at du ikke skal skifte pærer særlig tit ved normal brug. Stabil drift i almindelige installationer Pærerne er ikke dæmpbare, så de passer bedst i lamper uden lysdæmper. Spændingsområdet er 230 V, så de er beregnet til almindelige elinstallationer i hjemmet. I pakken: 6 stk. Philips LED-pærer med E27-fatning.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: LED Pærer
Artikel nr.: 8718699775513
EAN: 8718699775513
Varenr.: 65344
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Philips Led E27 Normal Frost 8w (60w) 806 Lumen 6-pak
-0%81 kr
Før 81,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips 6-pack LED E27 Normal Frost 60
-32%88 kr
Før 129 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
6-pak LED E27 Normal Frost 60W 806lm
109 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Led E27 Normal Frost 8w (60w) 806 Lumen 6-pak koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Led E27 Normal Frost 8w (60w) 806 Lumen 6-pak koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK40 kr79 krKøb
2EL-NETSALG56 kr56 krKøb
3Av-Cables DK79 kr79 krKøb
4Dustin DK81 kr167,25 krKøb
5Teknikproffset DK88 kr137 krKøb
6Estore DK109 kr109 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Led E27 Normal Frost 8w (60w) 806 Lumen 6-pak

PriceData har fulgt prisen på Philips Led E27 Normal Frost 8w (60w) 806 Lumen 6-pak i 152 dage. Laveste pris i perioden er 29 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 40 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 33 kr.

Den nuværende pris på 40 kr er 21% over normalprisen. Der er registreret 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 3 prisændringer for Philips Led E27 Normal Frost 8w (60w) 806 Lumen 6-pak. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 3 prisændringer for Philips Led E27 Normal Frost 8w (60w) 806 Lumen 6-pak de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. jan. 202640 kr9 kr (29%)
20. jan. 202631 kr2 kr (7%)
3. jan. 202629 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret