Gå til hovedindhold

Philips LED Glas krone 60W E14 varm hvid mat ikke dæmpbar 1 stk - 8718699648848

PhilipsElpærerEAN: 8718699762834
Pris fra 27 krtil 30 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 3 kr (10% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 21 kr 30. apr.

Sammenlign priser på Philips LED Glas krone 60W E14 varm hvid mat ikke dæmpbar 1 stk - 8718699648848 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 27 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LED Glas krone, 60W, E14, varm hvid, mat ikke dæmpbar, 1 pak
27 kr
Til butik
LED Glas krone, 60W, E14, varm hvid, mat ikke dæmpbar, 1 pak billede

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: E14 Pærer
Farve: 4
Artikel nr.: 929002028755
EAN: 8718699762834
Varenr.: 7041457
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
PHILIPS LED Classic krone, 60W, E14, varm hvid, mat ikke dæmpbar, 1 pak
27,95 kr
Til butik
PHILIPS LED Classic krone, 60W, E14, varm hvid, mat ikke dæmpbar, 1 pak billede

Produktinformation

Philips LED Classic krone kombinerer den velkendte, klassiske kroneform med moderne LED-teknologi, der giver både effektivitet og tidløs æstetik. Med sin matte overflade og varme, hvide lys skaber denne pære en behagelig og hyggelig atmosfære i hjemmets rum. Den er velegnet til E14-fatninger og erstatter en traditionel 60W glødepære – men med væsentligt lavere energiforbrug.Pæren bruger den nyeste LED-teknologi, hvilket reducerer energiforbruget med cirka 85 % sammenlignet med traditionelle glødepærer. Med en levetid på op til 15.000 timer holder pæren omkring ti gange længere end konventionelle lyspærer. LED-teknologien gør pæren modstandsdygtig over for hyppige tænd/sluk-cyklusser, hvilket bidrager til en endnu længere holdbarhed og færre udskiftninger.Ca. 85 % lavere energiforbrug end traditionelle pærerLang levetid – op til 15.000 timerPhilips LED Classic krone er ideel til rum, hvor du ønsker et stabilt og behageligt lys, da den ikke er dæmpbar. Pæren udvikler meget lidt varme og bidrager dermed til et sikkert hjem uden risiko for forbrændinger eller brandfare. Med denne LED-pære får du både en energieffektiv og holdbar belysningsløsning med et velkendt look. hos Butik24 og find flere moderne, energibesparende løsninger til dit hjem.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Belysning
Artikel nr.: 8718699762834
EAN: 8718699762834
Varenr.: 8718699762834
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips LEDs Candles & LED-lyspære 6.5W E 806lumen 2700K Varmt hvidt lys
28 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Philips LED Glas krone 60W E14 varm hvid mat ikke dæmpbar 1 stk - 8718699648848
30 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips LED pære Classic Krone 6,5W/827 (60W) mat E14
30 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips LED Glas krone 60W E14 varm hvid mat ikke dæmpbar 1 stk - 8718699648848 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips LED Glas krone 60W E14 varm hvid mat ikke dæmpbar 1 stk - 8718699648848 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK27 kr66 krKøb
2Butik24 DK27,95 kr66,95 krKøb
3CompuMail DK28 kr28 krKøb
4Homeshop DK30 kr30 krKøb
5Proshop DK30 kr69 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips LED Glas krone 60W E14 varm hvid mat ikke dæmpbar 1 stk - 8718699648848

PriceData har fulgt prisen på Philips LED Glas krone 60W E14 varm hvid mat ikke dæmpbar 1 stk - 8718699648848 i 167 dage. Laveste pris i perioden er 12,5 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 27,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 23 kr.

Den nuværende pris på 27 kr er 17% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Philips LED Glas krone 60W E14 varm hvid mat ikke dæmpbar 1 stk - 8718699648848. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Philips LED Glas krone 60W E14 varm hvid mat ikke dæmpbar 1 stk - 8718699648848 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 202627 kr
27. maj 202627,95 kr
22. maj 202627 kr
21. maj 202627,95 kr6,95 kr (33%)
30. apr. 202621 kr2 kr (9%)
28. apr. 202623 kr3 kr (12%)
21. apr. 202626 kr1 kr (4%)
20. apr. 202625 kr2 kr (9%)
18. apr. 202623 kr2 kr (8%)
14. apr. 202625 kr2 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret