Gå til hovedindhold

Philips LED Classic - LED-spot lyspære - GU10 - 4.9 W (tilsvarende 65 W) - klasse E - hvidt lys - 3000 K

PhilipsElpærerEAN: 8719514308770
Pris fra 14 krtil 39 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 25 kr (64% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Philips LED Classic - LED-spot lyspære - GU10 - 4.9 W (tilsvarende 65 W) - klasse E - hvidt lys - 3000 K og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 14 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips LED Classic LED-spot lyspære 4.9W E 460lumen 3000K Hvidt lys
14 kr
Til butik
Philips LED Classic LED-spot lyspære 4.9W E 460lumen 3000K Hvidt lys billede

Produktinformation

Philips LED Classic - LED-spot lyspære - GU10 - 4.9 W (tilsvarende 65 W) - klasse E - hvidt lys - 3000 K

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Artikel nr.: 929002981054
EAN: 8719514308770
Varenr.: 1000452242
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips LED Classic - LED-spot lyspære - GU10 - 4.9 W (tilsvarende 65 W) - klasse E - hvidt lys - 3000 K
17,33 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LED pære GU10 - Philips LED Classic 4,9 W, 460 lm, 3000 K hvidt lys
-34%19 kr
Før 29 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LED pære GU10 - Philips LED Classic 4,9 W, 460 lm, 3000 K hvidt lys billede

Produktinformation

Philips LED Classic - LED-spot lyspære - GU10 - 4.9 W (tilsvarende 65 W) - klasse E - hvidt lys - 3000 KDenne Philips LED pære udsender et smukt, særligt varmt lys, har ualmindelig lang levetid og bidrager straks mærkbart med energibesparelser. Denne pære har en flammefarvet farvetemperatur og er det perfekte valg, hvis du ønsker en hyggelig atmosfære.LyskildeDæmpbar: NejEnergieffektivitetsklasse: EEnergiforbrug per 1000 t: 5 kWtFarvekode: 830Farverenderingsindeks: 80Farvetemperatur: 3000 KFunktioner: Omgående fuldt lysindendørs brugEyeComfortLampespænding: 40 mALevetid: 15000 timerLysstyrke: 460 lumenMaksimal stråle-candelastyrke: 800 cdOplysningsfarve: Hvidt lysOplysningskraft: 93 lm/WSkift cyklusser: 50000Starttid: 0.5 sekStiktype: GU10Strålevinkel: 36 grad(er)Strømfaktor: 0.5Type: LED-spot lyspæreWattforbrug: 4.9 WWattforbrugs-ækvivalent: 65 WStrømkravPåkrævet frekvens: 50 - 60 HzPåkrævet spænding: AC 220 - 240 VDiversePakke: HængeboksMål og vægtDiameter: 50 mmForsendelsesdimensioner (VxDxH)/vægt: 6.3 cm x 5.3 cm x 12.7 cm / 69 g

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: LED-pærer
Vægt: 0.06g
EAN: 8719514308770
Varenr.: 1809265
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips LED Classic LED-spot lyspære 4.9W E 460lumen 3000K Hvidt lys
19 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips LED pære Classic Spot 4.9W/830 (65W) 36° GU10
23 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Philips LED 4,9W (65W) GU10 3000K 460lm
28 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Philips LED 4,9W (65W) GU10 3000K 460lm
28 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Philips LEDClassic 65W spot glas GU10 hvid ikke dæmpbar 1 stk - 8718696733431
33,95 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LED pære GU10 - Philips LED Classic 4,9 W, 460 lm, 3000 K hvidt lys
-20%39 kr
Før 49 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips LED Classic - LED-spot lyspære - GU10 - 4.9 W (tilsvarende 65 W) - klasse E - hvidt lys - 3000 K koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips LED Classic - LED-spot lyspære - GU10 - 4.9 W (tilsvarende 65 W) - klasse E - hvidt lys - 3000 K koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK14 kr14 krKøb
2CS MEGASTORE DK17,33 kr56,33 krKøb
3Boligcenter DK19 kr19 krKøb
4Ultrashop19 kr19 krKøb
5Proshop DK23 kr62 krKøb
6EL-GROSSISTEN28 kr28 krKøb
7EL-NETSALG28 kr28 krKøb
8Homeshop DK33,95 kr33,95 krKøb
9Vivas DK39 kr108 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips LED Classic - LED-spot lyspære - GU10 - 4.9 W (tilsvarende 65 W) - klasse E - hvidt lys - 3000 K

PriceData har fulgt prisen på Philips LED Classic - LED-spot lyspære - GU10 - 4.9 W (tilsvarende 65 W) - klasse E - hvidt lys - 3000 K i 185 dage. Laveste pris i perioden er 14 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 22 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 20 kr.

Den nuværende pris på 14 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 22% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for Philips LED Classic - LED-spot lyspære - GU10 - 4.9 W (tilsvarende 65 W) - klasse E - hvidt lys - 3000 K. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for Philips LED Classic - LED-spot lyspære - GU10 - 4.9 W (tilsvarende 65 W) - klasse E - hvidt lys - 3000 K de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 202614 kr1 kr (7%)
21. maj 202615 kr2 kr (12%)
14. maj 202617 kr1 kr (6%)
7. maj 202618 kr1 kr (5%)
20. jan. 202619 kr3 kr (14%)
19. jan. 202622 kr3 kr (16%)
7. jan. 202619 kr1 kr (5%)
6. jan. 202620 kr2 kr (9%)
5. jan. 202622 kr2 kr (10%)
4. jan. 202620 kr2 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret