Gå til hovedindhold

4 stk Philips Hue White E27 edisonpære, 2100K, 7W, Ø7,2 cm

Philips HueCentral styring af hjemmetVintage Edison designDekorativ stemningsbelysningEAN: 8719514343061

Philips Hue White E27 Edison filament pære med klassisk design og smart styring. 7W LED, 2100K varmt lys, dæmpbar via app. Vintage æstetik møder moderne teknologi. Læs mere

Pris fra 275 krtil 2.116 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 1.841 kr (87% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 255 kr 20. mar.

Sammenlign priser på 4 stk Philips Hue White E27 edisonpære, 2100K, 7W, Ø7,2 cm og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 275 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips Hue White Filament Pære ST72 E27 Filament Edison
275 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue Filament Edison ST72 7W White Filament E27
275 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue White Filament ST72 Edison - E27 pære
277 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Philips Hue LED filament E27 7W 550 lumen 1-pak
310,96 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Philips Hue Led Pære W Filament St72 E27 - 929003052301
339 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
4 stk Philips Hue White E27 edisonpære, 2100K, 7W, Ø7,2 cm
1.699 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
4 stk Philips Hue White E27 edisonpære, 2100K, 7W, Ø7,2 cm
1.699 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
4 stk Philips Hue White E27 edisonpære, 2100K, 7W, Ø7,2 cm
1.699 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
4 stk Philips Hue White E27 edisonpære, 2100K, 7W, Ø7,2 cm
2.116 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 4 stk Philips Hue White E27 edisonpære, 2100K, 7W, Ø7,2 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 4 stk Philips Hue White E27 edisonpære, 2100K, 7W, Ø7,2 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Butik24 DK275 kr314 krKøb
2Proshop DK275 kr314 krKøb
3CS MEGASTORE DK277 kr316 krKøb
4EL-GROSSISTEN310,96 kr310,96 krKøb
5Homeshop DK339 kr339 krKøb
6Greenline1.699 kr1.699 krKøb
7LampeGuru.dk1.699 kr1.699 krKøb
8LavprisEl1.699 kr1.699 krKøb
9BilligVVS DK2.116 kr2.116 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips Hue White E27 Edison Filament Pære ST72 7W 2100K

Philips Hue

Philips Hue White E27 Edison filament pære med klassisk design og smart styring. 7W LED, 2100K varmt lys, dæmpbar via app. Vintage æstetik møder moderne teknologi.

• LED filament pære
• Edison pære
• smart pære E27
• Hue filament
• vintage LED
• dæmpbar pære
• Bluetooth pære
• Dekorativ stemningsbelysning
• Vintage Edison design

Beskrivelse

Philips Hue White Edison ST72 er en smart LED filament pære med klassisk vintage design og moderne funktionalitet. Med sin elegante dråbeformede ST72-facon og synlige LED-filament skaber den et unikt og tidløst udtryk i dit hjem. Pæren afgiver et varmt, blødt lys ved 2100K med 550 lumens lysstyrke og kan dæmpes fra klart dagslys til stemningsfuld belysning. Med indbygget Bluetooth kan du styre op til 10 pærer direkte fra Hue app'en, eller tilslut en Hue Bridge for avancerede funktioner som automatiske rutiner og fjernbetjening. Pæren er kompatibel med Google Assistant, Amazon Alexa og Apple HomeKit for stemmestyring. Den har en lang levetid på 15.000 timer og lavt energiforbrug på kun 7W (svarer til 40W glødepære). Perfekt til dekorativ belysning hvor du ønsker kombinationen af nostalgisk æstetik og intelligent teknologi.

Specifikationer

form:ST72 Edison dråbe
effekt:7W (svarer til 40W glødepære)
kelvin:2100K varmt hvidt lys
fatning:E27 stor fatning
levetid:15.000 timer
længde:100mm
diameter:72mm
dæmpbar:Ja via app og fjernbetjening
lysstyrke:550 lumen
materiale:Glas med synlig LED-filament
forbindelse:Bluetooth og Zigbee
energiklasse:G
kompatibilitet:Google Assistant, Alexa, Apple HomeKit
farvegengivelse:Ra 80
tænd_sluk_cykler:50.000 cykler

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Kan jeg styre pæren uden en Hue Bridge?

Ja, pæren har indbygget Bluetooth og kan styres direkte fra Hue app'en uden bridge. Du kan tilslutte op til 10 pærer i ét rum via Bluetooth.

Hvad er forskellen på 2100K og almindelige LED pærer?

2100K giver et meget varmt, gylden lys som ligner klassiske glødepærer. Det er varmere end standard LED pærer (2700K) og skaber en hyggelig, nostalgisk stemning.

Er pæren kompatibel med almindelige E27 armaturer?

Ja, pæren passer i alle standard E27 fatninger. Den er designet til at fungere som dekorativ belysning i både moderne og klassiske armaturer.

Hvor lang tid holder pæren?

Pæren har en forventet levetid på 15.000 timer og kan tænde/slukke 50.000 gange. Det svarer til mange års normal brug med betydelig energibesparelse.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 4 stk Philips Hue White E27 edisonpære, 2100K, 7W, Ø7,2 cm

PriceData har fulgt prisen på 4 stk Philips Hue White E27 edisonpære, 2100K, 7W, Ø7,2 cm i 131 dage. Laveste pris i perioden er 255 kr (registreret d. 20. marts 2026), højeste er 293 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 273 kr.

Den nuværende pris på 275 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for 4 stk Philips Hue White E27 edisonpære, 2100K, 7W, Ø7,2 cm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for 4 stk Philips Hue White E27 edisonpære, 2100K, 7W, Ø7,2 cm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
8. maj 2026275 kr2 kr (1%)
5. maj 2026277 kr12 kr (4%)
3. maj 2026289 kr12 kr (4%)
29. apr. 2026277 kr1 kr (0%)
28. apr. 2026278 kr1 kr (0%)
25. apr. 2026277 kr20 kr (8%)
23. apr. 2026257 kr2 kr (1%)
20. mar. 2026255 kr2 kr (1%)
17. mar. 2026257 kr1 kr (0%)
10. mar. 2026256 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret