Gå til hovedindhold

Philips Hue White and Color Ambiance Play extension Lysbarre 16 millioner farver

PhilipsCentral styring af hjemmet16 millioner farver og smart app-styringStemningsbelysning til TV og underholdningEAN: 8718696170731

Smart lysbarre med 16 millioner farver og dæmpefunktion. Kan placeres på gulv, bord eller monteres bag TV for stemningsfuld belysning. Læs mere

Pris fra 372 krtil 619 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 247 kr (40% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 371 kr 16. apr.

Sammenlign priser på Philips Hue White and Color Ambiance Play extension Lysbarre 16 millioner farver og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 372 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Philips Hue Play White and Color Ambiance light bar extension, sort
-17%372 kr
Før 449 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue Play Extension Kit - Sort
372 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Hue White and Color Ambiance Play extension Lysbarre 16 millioner farver
377 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue White Color Ambiance Play Udvidelsespakke - Sort
395 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips Hue White and color ambiance Play lampe, udvidelsespakke - Sort
411 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips Hue - Play Light Bar - White + Color Ambiance - Sort
419,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips Hue Play White A/Color Sv Utb
551 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Smart lysbar Philips Hue Play - udvidelsespakke (White and color ambience)
-6%599 kr
Før 639 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Smart lysbar Philips Hue Play - udvidelsespakke (White and color ambience)
-6%619 kr
Før 659 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Hue White and Color Ambiance Play extension Lysbarre 16 millioner farver koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Hue White and Color Ambiance Play extension Lysbarre 16 millioner farver koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk372 kr372 krKøb
2Proshop DK372 kr411 krKøb
3CompuMail DK377 kr377 krKøb
4CS MEGASTORE DK395 kr434 krKøb
5Butik24 DK411 kr450 krKøb
6Gucca.dk419,95 kr419,95 krKøb
7Teknikproffset DK551 kr600 krKøb
8Boligcenter DK599 kr599 krKøb
9Vivas DK619 kr698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips Hue Play Light Bar Extension - Sort

Philips

Smart lysbarre med 16 millioner farver og dæmpefunktion. Kan placeres på gulv, bord eller monteres bag TV for stemningsfuld belysning.

• Stemningsbelysning til TV og underholdning
• 16 millioner farver og smart app-styring

Beskrivelse

Philips Hue Play er en avanceret smart lysbarre designet til at skabe levende og personlig belysning i dit hjem. Med mere end 16 millioner farver og op til 50.000 nuancer af varmt og køligt hvidt lys kan du skabe den præcise stemning til enhver lejlighed. Den kompakte lysskinne kan placeres fleksibelt på gulvet, stå på et skab eller monteres bag dit TV for elegant baggrundslys. Udstyret med energieffektiv LED-teknologi på 6,6W og en imponerende levetid på 25.000 timer kombinerer den holdbarhed med kraftig belysning. Styringen foregår nemt via Philips Hue-appen, hvor du kan justere farver, dæmpe lyset og oprette timere. Produktet er IP20-klassificeret og opererer sikkert på ekstra lav spænding (24V). For fuld smart funktionalitet kræves Philips Hue Bridge.

Specifikationer

Mål:25,3 x 4,4 x 3,6 cm
Vægt:280g
Farver:16 millioner farver
Levetid:25.000 timer
Dæmpbar:Ja
Lysstyrke:530 lumen
Materiale:Syntetisk
Spænding:AC 110-240V / 24V
Beskyttelse:IP20
Strømforbrug:6,6W

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvilken Hue Bridge har jeg brug for til Play lysbarren?

Du skal bruge Philips Hue Bridge (v2 eller nyere) for at få adgang til alle smarte funktioner som app-styring, farveændringer og integration med stemmeassistenter.

Kan jeg tilslutte flere Play lysbarer til samme strømforsyning?

Ja, du kan tilslutte op til 3 Hue Play lysbarer til samme strømforsyning, hvilket reducerer ledningsrod og sparer stikkontakter.

Hvor lysstærk er Play lysbarren sammenlignet med traditionelle pærer?

Med 530 lumen svarer Hue Play til en traditionel 42W pære, men bruger kun 6,6W takket være den effektive LED-teknologi.

Kan Play lysbarren monteres på væggen?

Ja, lysbarren leveres med monteringsklemmer og dobbeltklæbende tape, så den kan monteres fleksibelt på væg, bag TV eller andre flader.

Virker Hue Play med Alexa og Google Assistant?

Ja, når den er forbundet til Hue Bridge kan du styre lysbarren med stemmekommandoer via Amazon Alexa, Google Assistant og Apple HomeKit.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Hue White and Color Ambiance Play extension Lysbarre 16 millioner farver

PriceData har fulgt prisen på Philips Hue White and Color Ambiance Play extension Lysbarre 16 millioner farver i 183 dage. Laveste pris i perioden er 344 kr (registreret d. 22. december 2025), højeste er 379 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 372 kr.

Den nuværende pris på 372 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 15 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for Philips Hue White and Color Ambiance Play extension Lysbarre 16 millioner farver. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for Philips Hue White and Color Ambiance Play extension Lysbarre 16 millioner farver de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. apr. 2026372 kr1 kr (0%)
16. apr. 2026371 kr1 kr (0%)
10. apr. 2026372 kr1 kr (0%)
8. apr. 2026371 kr3 kr (1%)
6. apr. 2026374 kr3 kr (1%)
5. apr. 2026371 kr6 kr (2%)
4. apr. 2026377 kr6 kr (2%)
3. apr. 2026371 kr1 kr (0%)
1. apr. 2026372 kr1 kr (0%)
22. mar. 2026371 kr6 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret