Gå til hovedindhold

Philips Hue White ambiance Enrave XL - Loftslampe - LED - 48 W - klasse F - varmt til køligt hvidt lys - 2200-6500 K - sort

Pris fra 1.999 krtil 2.455 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 456 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.793 kr 7. mar.

Sammenlign priser på Philips Hue White ambiance Enrave XL - Loftslampe - LED - 48 W - klasse F - varmt til køligt hvidt lys - 2200-6500 K - sort og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1999 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Philips Hue Enrave plafond, sort, Ø55 cm
1.999 kr
Til butik
Philips Hue Enrave plafond, sort, Ø55 cm billede

Produktinformation

Smart plafond fra Hue Enrave på Ø55 cm i sort Enrave-plafonden fra Philips er en moderne loftslampe i et velkendt design, der giver et flot jævnt lys. Den er perfekt til værelser eller gangarealer og er en populær Hue-udgave fra Philips, der kombinerer de...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Philips Hue
Kategori: Indendørslamper
Farve: black
Størrelse: 551 mm x 551 mm x 84 mm
EAN: 8718696176481
Varenr.: 2099176480
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue Enrave Ekstra Stor Loftlampe - Sort
2.009 kr
Til butik
Philips Hue Enrave Ekstra Stor Loftlampe - Sort billede

Produktinformation

Hue White Ambiance Loftlampe Plafond, 48W, LED, 2200-6500 Kelvin, 6100 Lumen, kontrolleres med din smart enhed ved at tilslutte til en Hue Bridge (ikke inkluderet), Hue Bluetooth eller Hue Dimmer Switch, stemmestyring via Google Assistant, Alexa eller Siri, sort, extra stor.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Smart Home
Artikel nr.: 915005997101
EAN: 8718696176481
Varenr.: 2991145
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Philips Hue Enrave White Ambiance loftlampe XL, sort
-14%2.047 kr
Før 2.389 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Philips Hue Enrave White Ambiance loftlampe XL, sort billede

Produktinformation

Philips Hue Enrave White Ambiance loftlampe XL, sort. Enrave loftlampen udsender et blødt skær op mod loftet og et kraftigt men behageligt lys nedad. White Ambiance gør det muligt at dæmpe fra blødt, varmt lys til koldt, køligt lys. Loftlampen kan dæmpes...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Philips Hue
Farve: Sort
EAN: 8718696176481
Varenr.: 915005997101
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue Enrave plafond, sort, Ø55 cm
2.099 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue Enrave plafond, sort, Ø55 cm
2.099 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue White ambiance Enrave XL - Loftslampe - LED - 48 W - klasse F - varmt til køligt hvidt lys - 2200-6500 K - sort
2.110 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue Enrave plafond, sort, Ø55 cm
2.199 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips by Signify Hue White ambience 4116130P6 F 6100lumen Hvid
2.212 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Philips Hue Enrave XL Loftslampe Sort - 915005997101
2.350 kr
Til butik
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hue Enrave XL Loftlampe White Amb. Black Philips Hue - Stue - Moderne - Metal - Rund
2.400 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue Enrave plafond, sort, Ø55 cm
2.455 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Hue White ambiance Enrave XL - Loftslampe - LED - 48 W - klasse F - varmt til køligt hvidt lys - 2200-6500 K - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Hue White ambiance Enrave XL - Loftslampe - LED - 48 W - klasse F - varmt til køligt hvidt lys - 2200-6500 K - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl1.999 kr1.999 krKøb
2Proshop DK2.009 kr2.009 krKøb
3Lamper.dk2.047 kr2.047 krKøb
4LampeGuru.dk2.099 kr2.099 krKøb
5LavprisVVS2.099 kr2.099 krKøb
6CS MEGASTORE DK2.110 kr2.110 krKøb
7Greenline2.199 kr2.199 krKøb
8CompuMail DK2.212 kr2.212 krKøb
9Homeshop DK2.350 kr2.350 krKøb
10Lampemesteren DK2.400 kr2.400 krKøb
11BilligVVS DK2.455 kr2.455 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Hue White ambiance Enrave XL - Loftslampe - LED - 48 W - klasse F - varmt til køligt hvidt lys - 2200-6500 K - sort

PriceData har fulgt prisen på Philips Hue White ambiance Enrave XL - Loftslampe - LED - 48 W - klasse F - varmt til køligt hvidt lys - 2200-6500 K - sort i 140 dage. Laveste pris i perioden er 1.704 kr (registreret d. 15. januar 2026), højeste er 1.999 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.883 kr.

Den nuværende pris på 1.999 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 1 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for Philips Hue White ambiance Enrave XL - Loftslampe - LED - 48 W - klasse F - varmt til køligt hvidt lys - 2200-6500 K - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for Philips Hue White ambiance Enrave XL - Loftslampe - LED - 48 W - klasse F - varmt til køligt hvidt lys - 2200-6500 K - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.999 kr63 kr (3%)
24. maj 20261.936 kr6 kr (0%)
7. maj 20261.930 kr1 kr (0%)
10. apr. 20261.929 kr1 kr (0%)
16. mar. 20261.928 kr65 kr (3%)
9. mar. 20261.863 kr70 kr (4%)
7. mar. 20261.793 kr70 kr (4%)
21. jan. 20261.863 kr159 kr (9%)
15. jan. 20261.704 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret