Gå til hovedindhold

Philips Hue White ambiance Enrave Large - Loftslampe - LED - 33.5 W - klasse F - varmt til køligt hvidt lys - 2200-6500 K - hvid

Pris fra 1.597 krtil 3.376 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 1.779 kr (53% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.266 kr 11. mar.

Sammenlign priser på Philips Hue White ambiance Enrave Large - Loftslampe - LED - 33.5 W - klasse F - varmt til køligt hvidt lys - 2200-6500 K - hvid og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1597 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Philips Hue Enrave White Ambiance loftlampe large, hvid
-18%1.597 kr
Før 1.939 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Philips Hue Enrave White Ambiance loftlampe large, hvid billede

Produktinformation

Philips Hue Enrave White Ambiance loftlampe large, hvid. Enrave loftlampen udsender et blødt skær op mod loftet og et kraftigt men behageligt lys nedad. White Ambiance gør det muligt at dæmpe fra blødt, varmt lys til koldt, køligt lys. Loftlampen kan dæmp...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Philips Hue
Farve: Hvid
EAN: 8718696176450
Varenr.: 915005996801
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Philips Hue Enrave plafond, hvid, Ø42 cm
1.597 kr
Til butik
Philips Hue Enrave plafond, hvid, Ø42 cm billede

Produktinformation

Smart plafond fra Hue Enrave på Ø42 cm i hvid Enrave-plafonden fra Philips er en moderne loftslampe i et velkendt design, der giver et flot jævnt lys. Den er perfekt til værelser eller gangarealer og er en populær Hue-udgave fra Philips, der kombinerer de...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Philips Hue
Kategori: Indendørslamper
Farve: white
Størrelse: 425 mm
EAN: 8718696176450
Varenr.: 2099176451
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue Enrave Stor Loftlampe - Hvid
1.597 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue Enrave plafond, hvid, Ø42 cm
1.699 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue Enrave plafond, hvid, Ø42 cm
1.699 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue White ambiance Enrave Large - Loftslampe - LED - 33.5 W - klasse F - varmt til køligt hvidt lys - 2200-6500 K - hvid
1.723 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue Enrave plafond, hvid, Ø42 cm
1.799 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Hue White ambiance Enrave Large Loftslampe 33.5W 2200-6500K Varmt til køligt hvidt lys
1.803 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue Enrave plafond, hvid, Ø42 cm
1.839 kr
Til butik
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hue Enrave L Loftlampe White Amb. White Philips Hue - Stue - Moderne - Metal - Rund
1.950 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Philips Hue Enrave L loftlampe, White ambiance, 4300lm, Bluetooth + Zigbee, hvid - 2 stk
3.376 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Hue White ambiance Enrave Large - Loftslampe - LED - 33.5 W - klasse F - varmt til køligt hvidt lys - 2200-6500 K - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Hue White ambiance Enrave Large - Loftslampe - LED - 33.5 W - klasse F - varmt til køligt hvidt lys - 2200-6500 K - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk1.597 kr1.597 krKøb
2LavprisEl1.597 kr1.597 krKøb
3Proshop DK1.597 kr1.597 krKøb
4LampeGuru.dk1.699 kr1.699 krKøb
5LavprisVVS1.699 kr1.699 krKøb
6CS MEGASTORE DK1.723 kr1.723 krKøb
7Greenline1.799 kr1.799 krKøb
8CompuMail DK1.803 kr1.803 krKøb
9BilligVVS DK1.839 kr1.839 krKøb
10Lampemesteren DK1.950 kr1.950 krKøb
11WATTOO.DK3.376 kr3.376 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Hue White ambiance Enrave Large - Loftslampe - LED - 33.5 W - klasse F - varmt til køligt hvidt lys - 2200-6500 K - hvid

PriceData har fulgt prisen på Philips Hue White ambiance Enrave Large - Loftslampe - LED - 33.5 W - klasse F - varmt til køligt hvidt lys - 2200-6500 K - hvid i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.266 kr (registreret d. 11. marts 2026), højeste er 1.597 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.529 kr.

Den nuværende pris på 1.597 kr er 4% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Philips Hue White ambiance Enrave Large - Loftslampe - LED - 33.5 W - klasse F - varmt til køligt hvidt lys - 2200-6500 K - hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Philips Hue White ambiance Enrave Large - Loftslampe - LED - 33.5 W - klasse F - varmt til køligt hvidt lys - 2200-6500 K - hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 20261.597 kr5 kr (0%)
15. apr. 20261.592 kr17 kr (1%)
10. apr. 20261.575 kr46 kr (3%)
20. mar. 20261.529 kr35 kr (2%)
17. mar. 20261.564 kr2 kr (0%)
16. mar. 20261.562 kr30 kr (2%)
14. mar. 20261.532 kr5 kr (0%)
12. mar. 20261.527 kr261 kr (21%)
11. mar. 20261.266 kr261 kr (17%)
10. mar. 20261.527 kr37 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret