Gå til hovedindhold

Philips Hue White 5.7W Luster E14 2p - 929002440604

PhilipsCentral styring af hjemmetSmart E14 kronepærer med BluetoothStemningsbelysning til mindre armaturerEAN: 8719514356771

Smart LED kronepærer med Bluetooth-styring og dæmpbar funktion. 5,7W effekt, 2700K varmt hvidt lys, perfekt til mindre E14-armaturer. Læs mere

Pris fra 215 krtil 394 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 179 kr (45% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 168 kr 27. maj

Sammenlign priser på Philips Hue White 5.7W Luster E14 2p - 929002440604 og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 215 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips Hue White Krone E14 dobbeltpakke, P45
215 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Philips Hue White E14 kronepære, 2700K, 5,7W, 2-pak
215 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue White P45 E14 Kronepære - 2-Pak
215 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue White E14 kronepære, 2700K, 5,7W, 2-pak
219 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue White E14 kronepære, 2700K, 5,7W, 2-pak
219 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Philips Hue White 5.7W Luster E14 2p - 929002440604
240 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips Hue White E14 P45 Klot 2-pack
276 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue White E14 kronepære, 2700K, 5,7W, 2-pak
279 kr
Til butik
Gå til RobotterOnline.dk
TrustScore 4 ud af 53,7
Philips Hue White Hvid
279 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue White Krone - E14 pærer - 2-pak
308 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Hue White E14 P45 Globe 2-pak
-15%339 kr
Før 399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Philips Hvide Hue Pærer Krone - E14 Pærer - 2-pak
394 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Hue White 5.7W Luster E14 2p - 929002440604 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Hue White 5.7W Luster E14 2p - 929002440604 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Butik24 DK215 kr254 krKøb
2LavprisEl215 kr215 krKøb
3Proshop DK215 kr254 krKøb
4Greenline219 kr219 krKøb
5LampeGuru.dk219 kr219 krKøb
6Homeshop DK240 kr240 krKøb
7Teknikproffset DK276 kr325 krKøb
8BilligVVS DK279 kr279 krKøb
9RobotterOnline.dk279 kr279 krKøb
10CS MEGASTORE DK308 kr347 krKøb
11Estore DK339 kr339 krKøb
12Dustin DK394 kr480,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips Hue White E14 Kronepære 2700K 5,7W - 2-pak

Philips

Smart LED kronepærer med Bluetooth-styring og dæmpbar funktion. 5,7W effekt, 2700K varmt hvidt lys, perfekt til mindre E14-armaturer.

• Stemningsbelysning til mindre armaturer
• Smart E14 kronepærer med Bluetooth

Beskrivelse

Philips Hue White E14 kronepærer er smarte LED-lyskilder designet til mindre armaturer som natbordslamper, væglamper og køkkenspots. Med 5,7W effekt og 470 lumen lysstyrke erstatter de traditionelle 40W pærer. Det 2700K varme hvide lys er dæmpbart via Bluetooth-app, så du kan tilpasse stemningen til enhver situation. Kompakt P45-form på kun 77mm højde passer perfekt i trange armaturer. Forbind op til 10 lyskilder direkte via smartphone, eller udvid med Hue Bridge for fuld smart home-integration med Alexa, Google Assistant og Siri. Lang levetid på 25.000 timer sikrer pålidelig belysning i årevis.

Specifikationer

Form:P45 krone/luster
Effekt:5,7W (tilsvarende 40W)
Fatning:E14 kronepære
Levetid:25.000 timer
Styring:Bluetooth + Zigbee
Dæmpbar:Ja, via app
Lysstyrke:470 lumen
Dimensioner:45mm bredde × 77mm højde
Energiklasse:G
Farvetemperatur:2700K varmt hvidt

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Kan Philips Hue E14 kronepærer styres uden Hue Bridge?

Ja, du kan styre op til 10 lyskilder direkte via Bluetooth med Hue-appen. For avancerede funktioner som stemmestyring og automation kræves Hue Bridge.

Passer kronepærerne til alle E14-fatninger?

Ja, den kompakte P45-form på 45mm bredde og 77mm højde passer perfekt til trange armaturer hvor traditionelle pærer ofte er for store.

Hvor meget energi sparer jeg med disse LED-pærer?

Med kun 5,7W forbrug erstatter de 40W glødelamper og sparer op til 85% på elregningen ved samme lysstyrke på 470 lumen.

Er lyset dæmpbart, og kan jeg ændre farvetemperatur?

Ja, lyset er fuldt dæmpbart fra 1-100%. Dette er White-serien, så farven er fast 2700K varmt hvidt - perfekt til hyggelig stemning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Hue White 5.7W Luster E14 2p - 929002440604

PriceData har fulgt prisen på Philips Hue White 5.7W Luster E14 2p - 929002440604 i 161 dage. Laveste pris i perioden er 168 kr (registreret d. 24. december 2025), højeste er 215 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 188 kr.

Den nuværende pris på 215 kr er 14% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Philips Hue White 5.7W Luster E14 2p - 929002440604. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Philips Hue White 5.7W Luster E14 2p - 929002440604 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026215 kr47 kr (28%)
27. maj 2026168 kr47 kr (22%)
26. maj 2026215 kr47 kr (28%)
23. maj 2026168 kr43 kr (20%)
22. maj 2026211 kr43 kr (26%)
8. maj 2026168 kr33 kr (16%)
7. maj 2026201 kr33 kr (20%)
30. apr. 2026168 kr33 kr (16%)
29. apr. 2026201 kr33 kr (20%)
1. apr. 2026168 kr33 kr (16%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret