Gå til hovedindhold

Philips Hairclipper Series 9000 - hårklipper med selvslibende metalblade

PhilipsPersonlig plejeMotordrevne kamme og 60+ længdeindstillingerProfessionel hårklipning derhjemmeEAN: 8710103977926

Philips HC9420/15 Series 9000 leverer fuldstændig præcision med motordrevne kamme, 60+ låsbare længder og Auto Turbo til ensartede klipperesultater. Læs mere

Pris fra 506 krtil 739 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 233 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 369 kr 5. maj

Sammenlign priser på Philips Hairclipper Series 9000 - hårklipper med selvslibende metalblade og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 506 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips HC9420/15 hair clipper
506 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hårtrimmer Series 9000 HC9420/15
569 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips HAIRCLIPPER Series 9000 HC9420 Hårklipper Sort Sølv
573 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips HC9420/15 Hårklipper series 9000
632 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips Serie 9000 hårklipper
658 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Hårklipper Philips Series 9000 HC9420 - trådløs præcisionsklipper
689 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hårklipper Philips Series 9000 HC9420 - trådløs præcisionsklipper
709 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips HAIRCLIPPER Series 9000 HC9420 Hårklipper Sort Sølv
739 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Hairclipper Series 9000 - hårklipper med selvslibende metalblade koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Hairclipper Series 9000 - hårklipper med selvslibende metalblade koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK506 kr545 krKøb
2Proshop DK569 kr608 krKøb
3CompuMail DK573 kr573 krKøb
4Butik24 DK632 kr632 krKøb
5Teknikproffset DK658 kr717 krKøb
6Boligcenter DK689 kr689 krKøb
7Vivas DK709 kr778 krKøb
8Ultrashop739 kr739 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips HC9420/15 Hårklipper Series 9000

Philips

Philips HC9420/15 Series 9000 leverer fuldstændig præcision med motordrevne kamme, 60+ låsbare længder og Auto Turbo til ensartede klipperesultater.

• hårklipper
• hårtrimmer
• Series 9000
• motordrevne kamme
• præcisionsklipper
• trådløs hårklipper
• auto turbo
• Professionel hårklipning derhjemme
• Motordrevne kamme og 60+ længdeindstillinger

Beskrivelse

Philips HC9420/15 Hårklipper Series 9000 er den ultimative løsning til professionel hårklipning derhjemme. Med motordrevne trimmerkamme og mere end 60 låsbare længdeindstillinger fra 0,5-42 mm får du fuld kontrol over klipningen. Auto Turbo-funktionen øger automatisk hastigheden ved tykt hår for ensartede resultater. Selvslibende rustfrie stålknive sikrer langvarig skarphed, mens det digitale display og hukommelsesfunktion gør betjeningen intuitiv. Op til 120 minutters trådløs brug efter kun 1 times opladning giver maksimal frihed. Inkluderer 3 justerbare kamme og rejsetaske til perfekt hårpleje overalt.

Specifikationer

Display:Digitalt
Driftstid:120 minutter
Tilbehør:3 justerbare kamme (1-7mm, 7-24mm, 24-42mm), rejsetaske
Funktioner:Auto Turbo, hukommelsesfunktion, motordrevne kamme
Produkttype:Hårklipper - trådløs
Opladningstid:1 time
Skærerbredde:41 mm
Klingemateriale:Selvslibende rustfrit stål
Batteriteknologi:Litiumion
Længdeindstillinger:0,5-42 mm (60+ trin)

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvor mange længdeindstillinger har HC9420/15?

Over 60 låsbare længdeindstillinger fra 0,5-42 mm med præcise intervaller på 0,2 mm mellem 1-7 mm og 1 mm mellem 7-42 mm.

Hvor lang er batteritiden på hårklipperen?

Op til 120 minutters trådløs brug efter kun 1 times opladning. Kan også bruges med ledning for uafbrudt klipning.

Hvad er Auto Turbo-funktionen?

Auto Turbo øger automatisk motorens hastighed når du møder tykt hår, hvilket sikrer jævn og effektiv klipning uanset hårtype.

Hvilke kamme følger med hårklipperen?

3 motordrevne justerbare kamme: 1-7 mm, 7-24 mm og 24-42 mm plus en rejsetaske til opbevaring og transport.

Kræver knivene vedligeholdelse eller olie?

Nej, de selvslibende rustfrie stålknive er vedligeholdelsesfri og kræver ingen olie eller særlig vedligeholdelse.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Hairclipper Series 9000 - hårklipper med selvslibende metalblade

PriceData har fulgt prisen på Philips Hairclipper Series 9000 - hårklipper med selvslibende metalblade i 177 dage. Laveste pris i perioden er 232 kr (registreret d. 22. januar 2026), højeste er 569 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 516 kr.

Den nuværende pris på 506 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 37% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Philips Hairclipper Series 9000 - hårklipper med selvslibende metalblade. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Philips Hairclipper Series 9000 - hårklipper med selvslibende metalblade de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026506 kr1 kr (0%)
1. jun. 2026505 kr1 kr (0%)
31. maj 2026506 kr1 kr (0%)
30. maj 2026505 kr3 kr (1%)
29. maj 2026508 kr3 kr (1%)
28. maj 2026505 kr43 kr (8%)
27. maj 2026548 kr8 kr (1%)
26. maj 2026556 kr5 kr (1%)
25. maj 2026551 kr18 kr (3%)
20. maj 2026569 kr21 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret