Gå til hovedindhold

Philips Evnia 5000 27M2C5200W 27" Fast VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 280Hz

PhilipsComputerskærmeEAN: 8712581805913
Pris fra 1.160 krtil 1.819 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 659 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.134 kr 13. maj

Sammenlign priser på Philips Evnia 5000 27M2C5200W 27" Fast VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 280Hz og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1160 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Evnia 5000 27M2C5200W 27" Fast VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 280Hz
1.160 kr
Til butik
Philips Evnia 5000 27M2C5200W 27" Fast VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 280Hz billede

Produktinformation

Philips Evnia 5000 27M2C5200W - LED-skærm - gaming - kurvet - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 280 Hz - Fast VA - 300 cd/m² - 4000:1 - HDR10 - 0.3 ms - 2xHDMI, DisplayPort - mørk skifer

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Artikel nr.: 27M2C5200W/00
EAN: 8712581805913
Varenr.: 1002313793
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" Philips Evnia 5000 27M2C5200W - 1920x1080 (FHD) - 280Hz - VA
1.297 kr
Til butik
27" Philips Evnia 5000 27M2C5200W - 1920x1080 (FHD) - 280Hz - VA billede

Produktinformation

Philips Evnia 5000 27M2C5200W monitor leverer højhastigheds kompetitivt gameplay med et buet Fast VA-panel for dyb kontrast og levende farver. Størrelse: 27" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringshastighed: DisplayPort: 280Hz, HDMI: 180Hz Paneltype: Fast VA Forbindelser: 2x HDMI, DisplayPort Særlige funktioner: HDR10; 0.3 ms Smart MBR; 1 ms (G-to-G); 300 cd/m² lysstyrke; Buet skærm; Antiblændende belægning Høj kontrast, HDR-understøttelse og hurtig bevægelseshåndtering hjælper dig med at spotte modstandere, reducere bevægelsesslør og give en immersiv oplevelse samt effektiv multitasking.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 27M2C5200W/00
EAN: 8712581805913
Varenr.: 3292473
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Philips 27M2C5200W/00 27" VA 16:9 Curved Skærm - GEEKD.dk
1.435 kr
Til butik
Philips 27M2C5200W/00 27" VA 16:9 Curved Skærm - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Philips Evnia 5000 27M2C5200W/00 computerskærm 68,6 cm (27") 1920 x 1080 pixel Fuld HD LCD Sort Denne hurtige VA-skærm er skabt til spillere, der ønsker høj hastighed. Dens opdateringshastighed på 280 Hz og 0,3 ms Smart MBR gør denne skærm til den id...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Gamer Skærm
EAN: 8712581805913
Varenr.: 51086803468624
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gaming skærm Philips Evnia 5000 27" FHD, 280 Hz, buet
1.499 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gaming skærm Philips Evnia 5000 27" FHD, 280 Hz, buet
1.519 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Philips 27" curved gamingskærm 27M2C5200W/00
1.690 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips Evnia 5000 27M2C5200W 27 Fast VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 280Hz
1.819 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Evnia 5000 27M2C5200W 27" Fast VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 280Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Evnia 5000 27M2C5200W 27" Fast VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 280Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.160 kr1.160 krKøb
2Proshop DK1.297 kr1.297 krKøb
3Geekd1.435 kr1.435 krKøb
4Boligcenter DK1.499 kr1.499 krKøb
5Vivas DK1.519 kr1.688 krKøb
6Komplett DK1.690 kr1.690 krKøb
7Ultrashop1.819 kr1.819 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Evnia 5000 27M2C5200W 27" Fast VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 280Hz

PriceData har fulgt prisen på Philips Evnia 5000 27M2C5200W 27" Fast VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 280Hz i 184 dage. Laveste pris i perioden er 1.092 kr (registreret d. 11. december 2025), højeste er 1.297 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.186 kr.

Den nuværende pris på 1.160 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for Philips Evnia 5000 27M2C5200W 27" Fast VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 280Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for Philips Evnia 5000 27M2C5200W 27" Fast VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 280Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.160 kr9 kr (1%)
28. maj 20261.169 kr29 kr (2%)
27. maj 20261.198 kr20 kr (2%)
26. maj 20261.178 kr9 kr (1%)
24. maj 20261.187 kr11 kr (1%)
23. maj 20261.198 kr9 kr (1%)
22. maj 20261.189 kr9 kr (1%)
20. maj 20261.180 kr18 kr (2%)
16. maj 20261.198 kr64 kr (6%)
13. maj 20261.134 kr77 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret